سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۸۵۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹- ۳۶: ۱۵
عضو کمیسیون صنایع مجلس:
داودی گفت: ایجاد انگیزه در میان قطعه سازان و کارخانجات مواد اولیه خودرو باعث افزایش درآمد و اشتغال زایی برای اغلب مردم می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  یوسف داودی عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به طرح مجلس در خصوص عرضه خودرو در بازار بورس گفت: این طرح همچنان توسط کارگروه های تخصصی در حال بررسی است و یقینا اگر این طرح در کمیسیون صنایع و صحن علنی مجلس به تصویب برسد و قطعی شود، می تواند در قیمت خودرو در کشور اثرگذار باشد و باعث شود که مردم شانس بیشتری برای خرید خودرو با قیمت واقعی داشته باشند و این به منزله حذف دست دلالان از بازار خودرو است.

وی ادامه داد: متاسفانه دلالان و سوداگران در تلاش هستند از هر فرصتی برای خرید خودروی صفر از کارخانه بهره ببرند و سرمایه خود را در این جهت به جریان انداخته اند و این باعث می شود که خودرو به دست مصرف کننده واقعی نرسد و یقینا حضور واسطه ها در بازار خودرو، باعث تشدید قیمت ها می شود و همکاران ما در کمیسیون صنایع مجلس در تلاشند تا با ارائه طرح عرضه خودرو در بورس، اولا باعث کوتاه کردن دست دلالان شوند و از طرفی دیگر با واقعی کردن قیمت خودرو و تعادل میان عرضه و تقاضا، از مصرف کننده حمایت کنند.

لزوم حمایت از قطعه سازان و کارخانجات مواد اولیه خودرو

داودی در ادامه با بیان اینکه باید مجلس در راستای حمایت از قطعه سازان داخلی خودرو بیش از پیش اهتمام داشته باشند، افزود: یقینا حمایت از قطعه سازان خودرو باعث می شود که انگیزه کافی برای تولید قطعات مورد نیاز خودرو داشته باشند و همین موضوع باعث می شود که با افزایش قیمت قطعات خودرو در کشور مواجه نشویم و نیازی به واردات قطعات نباشد اما یقینا اگر جریان نقدینگی وارد بازار قطعات داخلی خودرو نشود، تولید کننده انگیزه کافی برای تولید نخواهد داشت و با توجه به بحران ارزی کشور، نیاز به واردات خواهیم داشت که در شرایط فعلی، این کار به ضرر منافع کشور است و در طرح مجلس برای ساماندهی بازار خودرو، حمایت از قطعه سازان هم لحاظ گردیده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه حمایت از تولیداتی همچون فولاد، مس، آلومینیوم و پتروشیمی می تواند باعث افزایش تولیدات و مواد اولیه جهت تولید داخلی خودرو در کشور شود، تصریح کرد: یقینا تقویت تولید مواد اولیه تولید خودرو می تواند در قیمت گذاری خودرو اثرگذار باشد و ما اگر بتوانیم با اعمال سیاست هایی باعث افزایش تولیدات موارد اولیه خودرو شویم، می توانیم مانع از افزایش هزینه ها در جهت تولید خودرو گردیم و همین امر باعث کنترل قیمت ها می شود.

عرضه خودرو در بورس باعث تعادل میان عرضه و تقاضا می شود

داودی تاکید کرد: از آنجایی که کالایی همچون فولاد با قیمت جهانی محاسبه می گردد و مواد اولیه تولید خودرو گران شده است، شاهد اثرگذاری این امر در افزایش قیمت خودرو هم هستیم و یقینا حمایت از کارخانجات تولیدی مواد اولیه خودرو و قطعه سازان باعث کمک به رفع بحران قیمت خودرو در بازار می گردد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه با بیان اینکه تقویت قطعه سازان خودرو باید در اولویت مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد، خاطر نشان کرد: یقینا ایجاد انگیزه در میان تولیدکنندگان وقطعه سازان خودرو باعث می شود که روز به روز شاهد افزایش تولیدات داخلی در صنعت خودرو باشیم و از طرفی دیگر، این رویه باعث ایجاد اشتغال برای اغلب مردم می شود و وابستگی به خارج از کشور را کاهش می دهد.

وی افزود: امیدواریم کمیسیون صنایع مجلس با همکاری کارشناسان حوزه خودرو بتواند به یک جمع بندی نهایی و موثر برای عبور دادن کشور از بحران بازار خودرو باشد و در نهایت طرحی به تصویب برسد که در راستای حمایت از مصرف کنندگان باشد و بتواند انگیزه کافی برای عرضه خودرو را فراهم کند تا میان عرضه و تقاضا تعادل برقرار گردد و شاهد تورم در بازار خودرو نباشیم و عرضه خودرو در بورس می تواند برای تحقق بخشی به این موضوع موثر باشد.

منبع: رادار اقتصاد

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar