سازمان بسیج حقوق دانان در محکومیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن آن از طرف برخی از کشورهای وابسته حاشیه خلیج فارس بیانیه ای صادر کرد.
کد خبر: ۹۲۹۱۷۵۶
|
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، سازمان بسیج حقوق دانان در محکومیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن آن از طرف برخی از کشورهای وابسته حاشیه خلیج فارس بیانیه ای صادر کرد.در این بیانیه امده است
« امارات متحده عربی با این کار خود به جهان اسلام، ملت های عرب و کشورهای منطقه و همچنین آرمان فلسطین خیانت کرد اما این خیانت مدت زیادی طول نخواهد کشید و لکه ننگی بر پیشانی امارات باقی خواهد گذاشت امیدوارم اماراتی ها به زودی از خواب بیدار شوند و آنچه را انجام داده اند، جبران کنند »
مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی )
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، جمعه ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۰، موافقت بحرین و رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی را با امضای توافق صلح اعلام کرد. بر این اساس بحرین به صورت رسمی، پس از مصر، اردن و امارات، تبدیل به چهارمین کشوری شد که با رژیم صهیونیستی توافق صلح را امضاء کرد و وزیر خارجه بحرین آن راتوافقی تاریخی دانست که به صلح با صهیونیست ها کمک می‌کند.
خیانت اخیر دولت های مستبد و خودکامه بحرین و امارات به ملت مظلوم فلسطین و آرمان بلند آزادی قدس شریف که مورد اجماع امت اسلامی و بلکه تمام آزادگان جهان است، نه رویدادی تازه، که ادامه راه سازش ذلت بار دولت های سر سپرده مصر و اردن در برقراری روا بط رسمی با وجود رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی است. این وادادگی و تسلیم در مقابل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس که در چهارچوب بیانیه ای مشترک با سران آن دو رژیم در کاخ سفید اتفاق افتاد، در ازای وعده و وعید های مالی و تسلیحاتی به برخی شیوخ عرب مانند حکام دیکتاتور مآب بحرین و امارات است که براحتی به آرمان بلند ملت فلسطین پشت کرده و به گفته بسیاری از شخصیت های فلسطینی از پشت خنجر به این ملت مظلوم زده اند
اعلام برقراری روابط کامل دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی توسط دولت های امارات و بحرین که در ادامه برگزاری کارگاه "از صلح تا رفاه" یا " صلح برای شکوفایی اقتصادی" در منامه یا موافقت ترامپ جنایتکار با فروش تسلیحات پیشرفته به حکام امارات اتفاق افتاد، بخوبی نشان دهنده این باج دهی در ازای خیانت به امت اسلامی و چشم پوشی از خون ریزی ها و جنایت های رژیم صهیونیستی در حق ملت ستم دیده فلسطین است. اقدامی که از آن به مقدمه‌ای برای اجرای معامله قرن یاد می شود.
اگر در گذشته حکام مرتجع عرب صحبت از پذیرش سازش با رژیم صهیونیستی در ازای تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای سال 1968 می کردند، امروز آنان حاضر به داشتن روابط رسمی با این رژیم بدون دریافت کوچکترین امتیازی برای ملت فلسطین شده اند و بدتر آنکه اتحادیه عرب حتی از محکوم کردن این وادادگی نیز ناتوان مانده است.امروز در حالی دولت های عربی حاشیه خلیج فارس برای تسلیم بدون قید و شرط پشت در کاخ سفید صف کشیده اند که نزدیک به ۵۰ گروه آمریکایی در اعتراض به توافق عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در مقابل کاخ سفید تظاهرات کردند و این ننگ بی غیرتی و بد نامی تا ابد از دامان حکام عرب پاک نخواهد شد.
حال حقوق دانان انقلابی ضمن محکومیت این اقدام خیانت بار خطاب به استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی و برخی از کشور های وابسته حاشیه خلیج فارس اعلام میدارد:
دومینوی عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با حکام برخی کشورهای عربی که با مهندسی کاخ سفید و رئیس جمهور منفور و بی خرد آمریکا در پی تحمیل ذلت و خفت به ملت های مسلمان و غارت منابع و ثروتهای آنان و نیز  امنیت سازی برای اشغالگران فلسطین و غاصبان قدس شریف است، هرگز به فرجام شوم خود منتهی نخواهد شد و در معادله ای معکوس، ارتقای قدرت و دامنه عزم و اراده امت اسلامی در آشکارسازی ظرفیت‌های پنهان و نهفته مقاومت ضد صهیونیستی برای دفع غده سرطانی اسرائیل از جغرافیای متعلق به جهان اسلام را رقم خواهد زد.

امارات، بحرین و برخی از کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس آگاه باشند مهمترین دلایل پیگیری دولت تروریستی آمریکا و رژیم مرتجع عربستان و برای عادی سازی روابط و توافقات صلح با رژیم غاصب صهیونیستی، اولا ایجاد برگ‌های برنده برای پیروزی ترامپ در انتخابات پیش رو، کلید زدن موفقیت ‌های ترامپ در عرصه سیاست خارجی، سرپوش گذاشتن بر مشکلات داخلی آمریکا به‌ ویژه در حوزه اقتصادی و کمک به پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات نوامبر است و دوم مقابله با نفوذ منطقه ‌ای ایران بعنوان مرکز و محور مقاومت است؛ تداوم عادی ‌سازی روابط با رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی، سبب تقویت روابط عبری- عربی می‌شود؛ که کشورهای عربی از قِبَل آن خواهان مقابله بانفوذ منطقه‌ای ایران هستند. با تقویت این محور، همکاری های نظامی و امنیتی میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی علنی و رسمی می‌شود و افزایش می‌یابد. و سوم کمرنگ‌ کردن مسئله فلسطین در دنیای عرب با سکوت کشورهای عربی به عادی‌ سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای تحقق معامله قرن است
به آل خلیفه و دیگر حکام خائن و جیره خوار استکبار جهانی که در باز کردن دروازه های نفوذ و ورود رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی به منطقه راهبردی خلیج فارس و دریای عمان نقش آفرینی کرده و در میدان فتنه انگیز نظام سلطه بازی می کنند اعلام میداریم: اقدام شیطانی و پرنکبت رژیم ستمگر حاکم بر بحرین مانند سایر طرح‌های پلید و خائنانه سازش هیچ دستاوردی برای امریکا و حامیان صهیونیست‌های کودکش به دنبال نداشته ، بلکه مسببان و بانیان این خیانت‌ها و خباثت ها را آماج خشم مقدس و انتقام سخت امت اسلامی به ویژه مردم شیعه بحرین که این روزها با برافراشتن بیرق "لبیک یا حسین (ع)"در محرم حسینی؛ طنین "هیهات من الذله" سر داده‌اند قرار داده و طومار ننگین کسانی که با خلق ظلم، وحشت ،خشونت، کشتار، جنگ و ناامنی، تهدید دائمی امنیت در غرب آسیا و جهان اسلام بوده اند را در هم خواهند پیچید.
حاکمان بحرین خزیده به دامن صهیونیست ها بدانند صهیونیست ها به مثابه گرگی با لباس میش به سراغ انها آمده و بدنبال منافع خود می باشد؛ رژیم غاصب و اشغالگر قدس رژیمی تمامیت خواه است که هیچ چیز را برای هم پیمانان خود نمی خواهد. حکومت خودگردان فلسطین، ملک عبدالله دوم اردن و السیسی در مصر نمونه های بارز هم پیمانانی هستند که هیچ چیز از هم پیمانی با صهیونیست ها به دست نیاورده و پس از چند دهه همراهی با صهیونیست ها دیگر تهی از توان شده اند.
سازشکاران باید آگاه باشند که عموم ملت های مسلمان و ستمدیده، در حمایت از مقاومت و محکومیت این خیانت مصمم و استوارند و کشورهای امارات، بحرین و هر کشوری که بخواهد با خیانت به آرمان های مظلومان با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کند بداند که در ازای خیانت خود به ملت های مسلمان ، سرنوشت شومی در انتظار آنان خواهد بود و سرانجامی جز سرنگونی و خواری و ذلت نخواهند داشت. و توافق خفت‌بار آنها موجب خواهد شد تا گروه های مقاومت فلسطینی سریع‌تر از قبل درپی تحقق وحدت ملی بوده و بسان ید واحده در مقابل رژیم اشغالگر قدس بایستند.
سازش های پی در پی رژیم های متزلزل عرب با رژیم جعلی صهیونیستی خود حاکی از بحران فزاینده فقدان مشروعیت و تزلزل شدید این رژیم در شرایط کنونی است. این رژیم ها که خود در معرض هجوم امواج بیداری اسلامی توده های مردم هستند قادر به حفظ خود نیستند چه رسد که مایه حفظ و نگهداری رژیم بی ریشه صهیونیستی باشند. رژیمی که هيچ يک از عناصر چهارگانه و مؤلفه های ساختی یک کشور را از حیث حقوق بین الملل ندارد با این توافقات خائنانه و سازش بار حاکمان بی اراده رژیم های خیمه شب بازی عرب راه بجایی نمی برد و هر آن به آخرین ساعات عمر خود نزدیک می شود. این توافقات سازش بار به سان میخ های دوطرفه ای است که تابوت های این رژیم های لرزان و رو به زوال را به هم می دوزد.
سازمان بسیج حقوق دانان کشور
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار