سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۰۰۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹- ۰۹: ۲۲
در بین ۱۵ واحد دانشگاهی منطقه آمایشی یک کشور،
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در دسته بندی دفاتر توسعه آموزش دانشکده‌های علوم پزشکی در بین ۱۵ واحد دانشگاهی از استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و سمنان (منطقه آمایشی ۱) رتبه اول را کسب کرد.
کسب رتبه اول دفتر توسعه آموزش دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرودبه گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از موفقیت این واحد دانشگاهی در کسب رتبه اول دفاتر توسعه آموزش دانشکده‌های علوم پزشکی در منطقه آمایشی ۱ (در بین ۱۵ واحد دانشگاهی از استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و سمنان) خبر داد.
دکتر بهروز یحیایی ضمن تبریک این موفقیت به اعضاء هیأت علمی، مسؤولین و کارشناسان این واحد دانشگاهی اظهار کرد: دفتر توسعه آموزش (EDO) در دانشکده علوم پزشکی با سابقه بیش از ۱۵ سال فعالیت از پیشگامان این دفاتر در دانشگاه‌های آزاد اسلامی می‌باشد که در زمینه ارتقاء کیفیت آموزش فعالیت می‌کند.
رئیس تنها "مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در پزشکی" در کشور در توضیح روش‌های مختلف فعالیت این دفتر گفت: "دفتر EDO به روش‌های مختلفی در زمینه ارتقاء کیفیت آموزش از جمله پیاده سازی استاندارد‌های جهانی در دانشکده علوم پزشکی، توانمندسازی اساتید، انجام پژوهش در آموزش، ارتقاء کیفیت تدریس و یادگیری، ارتقاء کیفیت ارزشیابی دانشجویان، اجرای تمامی دستورالعمل‌های اعتبار بخشی، استعداد‌های درخشان و المپیاد و کمیته تحقیقات دانشجویی فعالیت می‌نماید. "
یحیایی خاطر نشان کرد: " در دانشکده علوم پزشکی واحد شاهرود، تعداد ۹ حیطه اعتبار بخشی فعال با هدف گسترش و استاندارد سازی فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی، جهت رسیدگی و دقت عملیاتی برنامه‌های دانشکده مذکور در راستای اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حوزه سلامت وجود دارد. "
وی با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود جزو معدود واحد‌های دانشگاهی است که استاندارد برگزاری آزمون‌های صلاحیت بالینی پزشکی و پرستاری را در سطح کشور دریافت کرده است و یکی از دلایل آن دارا بودن مجموعه مهارت‌های بالینی (Skills Lab) مجهز دانشکده علوم پزشکی آن است خاطر نشان کرد: "یکی از زمینه‌های ارزیابی دانشجویی که توسط دفاتر مذکور اجرا می‌گردد فعالیت مرکز مهارت‌های بالینی دانشکده علوم پزشکی بوده که از ابتدای سال ۹۷ مجوز برگزاری آزمون‌های صلاحیت بالینی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرده است و سابقه برگزاری بیش از ۱۳ دوره آزمون‌های پایانی رشته‌های پزشکی عمومی و پرستاری را دارد. "
مدیر گروه علوم پایه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تاکید کرد: "جداول ارزشیابی دفاتر توسعه آموزش دانشکده‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، توسط مسؤولین و کارشناسان تلاشگر دفتر EDO واحد شاهرود تهیه و پس از تأیید معاونت علوم پزشکی سازمان در کل دانشگاه‌های آزاد اسلامی اجرایی شده است. "
به گزارش بسیج، دانشکده علوم پزشکی واحد شاهرود دارای یک رشته دکترای حرفه ای، دو رشته کارشناسی ارشد، ۳ رشته کارشناسی پیوسته و دو رشته کارشناسی ناپیوسته می‌باشد. این دانشکده دارای ۳۲ عضو هیات علمی تمام وقت و ۱۲۰ مدرس مدعو، و در حدود ۹۰۰ دانشجوی در حال تحصیل دارد و تا کنون تعداد ۱۰۰۰ دانشجوی پزشکی، ۱۳۰۰ نفر پرستار، ۸۰۰ نفر از رشته علوم آزمایشگاهی و ۷۵۰ نفر از رشته هوشبری فارغ‌التحصیل شده‌اند و در این دانشکده تعداد هفت کمیته اعتباربخشی فعال با هدف گسترش و استانداردسازی فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی، جهت رسیدگی و دقت عملیاتی برنامه‌های دانشکده مذکور درراستای اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حوزه سلامت وجود دارد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar