سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۰۸۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹- ۱۸: ۱۰
کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «بسیج»:
کارشناس مسائل سیاسی گفت: حاج قاسم دلش تنها به حال ملت ایران نمی سوخت بلکه به ‌دنبال دل ملت های دنیا بود که این نشان از گستردگی ظرفیت درونی سردار سلیمانی نسبت به ملت های دنیا است.
مهدی مزگی نژاد کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد شهدا خصوصا شهید "حاج قاسم سلیمانی" به نقش سردار سلیمانی در شکل گیری و پیشرفت محور مقاومت اشاره کرد و اظهار داشت: محور مقاومت یک قرارداد نانوشته‌ای بود که بین کشور‌های آزادی خواه که به دنبال خروج از یوغ استکبار جهانی بودند، شکل گرفت.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جریانی مبنی بر حمایت از مظلومین جهان ایجاد کرد، گفت: با ابتکار امام راحل، جوانان جنوب لبنان جریانی تحت عنوان "حزب الله لبنان" برپا کردند که این جریان شروع محور مقاومت در سطح دنیا بود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: با رشد حزب الله لبنان بدست نیرو‌های بسیج کم کم این جریان در کشور‌های عراق، افغانستان گسترش یافت و محور مقاومت شکل گرفت.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۷۶ سردار حاج قاسم سلیمانی در راس محور مقاومت قرار گرفت و به واسطه شجاعت، فرماندهی قوی، درایت و عظمت وی و با رهنمود‌های امام راحل و مقام معظم رهبری ایشان توانست یک سازمان منسجم و منعطفی بسیار قوی به محور مقاومت بدهد که نتیجه آن برخورد با دشمنانی بود که به دنبال ظلم بر مردم بودند؛ لذا این‌ها باعث شد تا سردار سلیمانی به عنوان یک فرمانده قوی، مطمئن و شجاع در دل فرزندان مقاومت شکل بگیرد.

ایستادگی و رشادت‌های جبهه مقاومت نشات گرفته از فرهنگ دفاع مقدس است

وی با بیان اینکه ویژگی‌های فرماندهان محور مقاومت نشات گرفته از فرهنگ رزمندگان ما در دفاع مقدس است، گفت: در دفاع مقدس فرماندهان جوانی که در راس امور بودند به جان دیگران بیشتر از خودشان اهمیت می‌دادند و ضمن حضور همیشگی در میدان نبرد، ابتدا خود در خط مقدم حضور پیدا می‌کردند و بعد به نیروهایشان اجازه ورود می‌دادند و این فرهنگ وارد محور مقاومت شد در حالیکه در ارتش‌های دنیا عکس این موضوع عمل می‌شود.

مزگی نژاد خاطرنشان کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی جزء فرماندهان شجاع سپاه بود که در صحنه نبرد بدون اینکه از توطئه‌های دشمن بترسد؛ با شناخت توطئه و با درایت خاص به دل توطئه و بحران می‌رفت و با ارائه راهکار‌های خاص و هوشمندانه توطئه دشمن را از سر راه محور مقاومت برمی داشت و معتقد بود که اگر این توطئه‌ها و تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم نه تنها در صحنه نبرد پیروزیم بلکه برای توطئه‌های آینده دشمن نیز می‌توانیم طراحی جدیدی داشته باشیم.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: شجاعت، درایت، تدبیر و مدیریت بالای سردار باعث شده بود که ایشان در هر عملیاتی حضور داشت روحیه مضاعفی را به رزمندگان و مجاهدان محور مقاومت منتقل می‌کرد و این روحیه باعث مقاومت قوی در برابر دشمن و کسب پیروزی‌های بسیار بزرگی در دوران فرماندهی سردار سلیمانی شد که خدمات و زحمات سردار را عیان کرد.

وی با بیان اینکه دیدگاه دشمنان ما مادی و خودخواهانه است، گفت: دشمنان فکر می‌کنند با گرفتن سردار سلیمانی، دانشمندان هسته‌ای و فرماندهان عالی رتبه ما خواهند توانست به معادله‌ای که به نفع آن‌ها است برسند، اما از آنجایی که انقلاب اسلامی دیدگاه مادی ندارد و دیدگاه ما معنوی است؛ ورای مادی فکر می‌کنیم و یک سری عنایاتی را خدای متعال به ما داشته و خواهد داشت که بالاتر مادیات است.

مزگی نژاد، به ترس دشمنان از ایستادگی و مقاومت شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: دشمنان به قول خودشان میلیارد‌ها دلار در منطقه خرج کردند تا بتوانند طرح‌های خود مبنی بر خاورمیانه بزرگ، سازش با رژیم صهیونیستی، معامله قرن و بسیاری از طرح‌های دیگری که در منطقه به دنبال آن بودند برسند؛ اما در ارزیابی که در منطقه داشتند که چه عاملی سبب شده آن‌ها به خواسته هایشان نرسند به محور مقاومت و سردار سلیمانی رسیدند لذا به این نتیجه رسیدند که با حذف سردار و جریان مقاومت به اهدافشان در منطقه خواهند رسید.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: دشمنان با شهادت سردار سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همرزمانشان نه تنها به اهداف مادی خود در منطقه نرسیدند بلکه عکس این قضیه جواب داد و با شهادت این بزرگواران اتحادی در پارلمان عراق شکل گرفت که برخلاف نظر برخی از نمایندگان و دست نشانده‌های آمریکایی‌ها به سرعت قانون خروج آمریکایی‌ها از عراق در مجلس این کشور تصویب شد که امنیت را از نیرو‌های آمریکایی در این کشور گرفت به طوری که آمریکایی‌ها معتقدند که امروز نیروهایش در عراق امنیت ندارد در نتیجه معادلات آنان عکس جواب داد.

وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی رخنه بزرگی برای کشور و منطقه ایجاد کرد، گفت: دشمنان ما، بسیاری از افراد بزرگ مانند سردار سلیمانی را از ما گرفتند لذا ترور سردارسلیمانی و شهید فخری زاده اولین جنایات آمریکا و صهیونیست نبوده و نخواهد بود، اما آن‌ها هرگز با این گونه جنایت‌ها نتیجه نخواهند دید و به اهداف شوم خود نخواهند رسید.

مزگی نژاد اذعان کرد: آن چیزی که دشمن روی آن کار می‌کند اعتقادات و باور‌های ما است لذا اگر ما بر روی اعتقادات و باور‌های خود ایستادگی و پافشاری کنیم؛ یقین کافی داریم که دشمنان به نتیجه نخواهند رسید و ما خواهیم توانست به اهداف خود برسیم.

وی با اشاره به وجود برخی افراد دلباخته غرب در داخل کشور گفت: برخی از این گونه افراد تحصیل کرده غرب اند که با افکار آن‌ها رشد کردند، برخی ذوق زده غرب هستند که به دنبال کسب امتیازند و عده‌ای از این افراد نادان هستند که همه این افراد مشکلات کشور را تنها از تحریم می‌دانند و معتقدند برای رفع آن باید مذاکره کرد این در حالی است که در جریان برجام دیدیم که افرادی رفتند، گفت و گو کردند، امتیاز دادند، اما امروز می‌بینیم کسانی که خودشان برجام را امضا کردند می‌گویند دشمن قابل اعتماد نیست؛ در حالیکه مقام معظم رهبری سال‌ها پیش فرمودند: "دشمن قابل اعتماد نیست"، اما آقایان گوش نکردند.

بصیرت افزایی و روشنگری می‌تواند افکار جامعه را سامان دهد

وی با اشاره به اینکه روشنگری و بصیرت افزایی است که می‌تواند افکار جامعه را سامان دهد، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم به آرمان‌ها و اهدافی که انقلاب اسلامی به‌دنبال آن است به زودی برسیم و دشمنان را ناکام بگذاریم.

کارشناس مسائل سیاسی، بر لزوم شناساندن ابعاد شخصیت شهید سلیمانی به مردم آزادی خواه جهان اشاره کرد و افزود: شهید سلیمانی از ابعادشخصیت بالایی برخوردار بودند و یک سری راز‌ها و مسائلی در شخصیت و دل ایشان نهفته بود که حتی خود ایشان آن‌ها را بازگو نکرد.

مزگی نژاد ادامه داد: آنچه در شخصیت چند وجهی شهید می‌توان دید ایشان نمونه بارز آیه " أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ " بود که در مقابل دشمنان تا دندان مسلح همچون داعش و تکفیری‌ها به گونه‌ای با آن‌ها برخورد کرد که در تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ‌های دنیا ماندگار شد که دشمنان ما تا صد سال دیگر جرات ایستادگی در برابر کشور ما را ندارد؛ اما سردار سلیمانی وقتی به فرزند و خانواده شهید می‌رسد در برابر آن‌ها زانو می‌زند و از آن‌ها با تواضع و عطوفت دلجویی می‌کرد.
 
وی به ولایت مداری، عملکرد بالای فرماندهی سردار اشاره کرد و گفت: ایشان نه تنها در ظاهر به مقام معظم رهبری احترام می‌گذاشت و تابع ایشان بود بلکه قلبا و در دل نسبت به رهبری احترام قائل بود و دوست داشت؛ شهید سلیمانی در وصیت نامه خود آورده است که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب لذا این رفتار و منش برای افرادی که به دنبال انگ زدن به انقلاب و نسبت دادن برخی کارکرد‌ها به، ولی فقیه هستند الگو است.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: سردار سلیمانی دلش تنها به حال ملت ایران نمی‌سوخت بلکه به دنبال بدست آوردن دل ملت‌های دنیا از جمله سوریه، عراق، لبنان، یمن، فلسطین، آفریقای جنوبی، کشمیر، ونزوئلا و هر جایی بود؛ که این نشان از گستردگی ظرفیت درونی سردار نسبت به ملت‌های دنیا است.

وی بر لزوم مستند سازی و معرفی ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی برای ملت‌های دنیا تاکید کرد و گفت: با این کار می‌توان رفتار و منش ایشان را به دنیا معرفی کرد و دنیا نیز این ظرفیت را دارد که این مسئله بپذیرد چراکه برخورد سردار در میدان‌هایی که مردم شاهدش بودند سند و گواه دقیقی است برای باوراندن ویژگی‌ها و افکار شهید سلیمانی، لذا لازم است فعالان این عرصه و مسیر با استفاده از این ویژگی‌ها بتوانند به راحتی فرهنگ شهید را به عنوان مکتب شهید سلیمانی به دنیا معرفی کرد.

مزگی نژاد با اشاره به تبیین رابطه شهید سردارسلیمانی با ولایت و تاثیر این مهم در رشد شخصیتی شهید، گفت: رهبری فرمانده کل قوا هستند و سردار نیروی فرمانده بود؛ اما این دو بزرگوار مرید و مراد همدیگر بودند؛ در جلسات ارائه گزارش‌های سردار به فرمانده، این یک دستور نظامی صرف نبود بلکه حاکی از یک دلدادگی میان این دو بزرگوار بود که در ابعاد معنوی، صحبت‌های خصوصی، نماز جماعت ها، گفت: وگو‌های مختلف، تدابیر رهبری می‌توان این مهم را به خوبی مشاهده کرد که سردار تابع مقام معظم رهبری بود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی به دنبال این بود تا فرمان مقام معظم رهبری به نتیجه برسد و بتواند نتیجه را به فرمانده ابلاغ کند، تصریح کرد: سردار سلیمانی در یادواره شهدا در شمال کشور وعده داد، تا سه ماه دیگر پایان داعش است؛ وعده‌ای که بعد‌ها به وعده صادق معروف شد و شاهد بودیم که ایشان به وعده خود عمل کرد و گزارش را خدمت مقام معظم رهبری ارائه کرد؛ لذا این رابطه مرید و مرادی ارزشی را در کشور به وجود آورد که امروز خیلی‌ها آرزو دارند تا بتوانتد خود را به جایگاه شهید سلیمانی در مرید بودن برای رهبر معظم انقلاب برسانند.

انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar