سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۱۰۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹- ۱۰: ۱۳
سردار سلامی گفت: این نیرو مستمرا قلمرو خود را افزایش می‌دهد و قدرت تعقیب بیشتری پیدا می‌کند. به افق دور دست تری می‌نگرد و برای اعمال اراده به این ملت در دور دست برنامه دارد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، صبح امروز سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی در چاه مبارک شهرستان عسلویه، وارد استان بوشهر شد.
حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لحظاتی پیش در مراسم افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی چاه مبارک با گرامی‌داشت یاد و نام شهدا، گفت: اراده ما اراده‌ای است، شکست ناپذیر و گاه نشان داده اراده‌ی خود را در مواجه‌ی نزدیک با دشمنان، خشم و غضب این حافظان را در دریا مهار شدنی نیست. نمی‌توان آن‌ها را عقب نشاند. باید تسلیم اراده‌ی آن‌ها شد. ملت مقاومت دستهایشان روی ماشه است، همیشه آماده اند در میدان و همچون شهید نادر مهدوی و همرزمانشان در دفاع از انقلاب و اسلام و کشور ایستاده‌اند.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ملت مقاومت در حالی که مقابل دشمن ایستاده است، ولی به هموطنانمان هم خدمت می‌کنند. یعنی هم مرد میدان امنیت و هم مرد میدان خدمت هستند. دشمنان ماهم این‌ها را می‌بینند و رصد می‌کنند. دشمن شور نشاط سربلندی استحکام و شایستگی آن‌ها را وقتی کنار سلاح هایشان هستند می‌بینند و درک می‌کنند که با چه سپاه پایان ناپذیری روبرو هستند.
سردارسلامی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های سپاه افزود: گاهی فرزندان شما رزمایش برگزار و دشمنان محاسبات خود را دقیق می‌کنند، اما باز هم دچار خطا در محاسبه می‌شوند، دشمن باید بداند با چه حقیقتی در میان امواج زیبا و پرشکوه خلیج فارس روبرو است.
فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه پیشرفت‌های روزانه‌ی سپاه شاهد هستیم، بیان کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز به روز در یک زمینه به خودکفایی می‌رسد و به یک قوه و توان جدید دست پیدا می‌کند. قدرت در نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران یک واقعیت است که روز به روز، روبه رشد و رو به تکامل است. مدام نو می‌شود. شما جدید بودن را به صورت مداوم در نیروی دریایی سپاه می‌بینید. تفکر و اندیشه‌ی این نیرور نو می‌شود و الگو‌های جدیدی در مواجهه با سطح تاکتیک، در سطح راهبرد و در سطح سلاح و تجهیزات را تجربه می‌کند. همه تجربیات با یک درجه‌ی جدید از ایمان واقعی خود را قوی و پرورش می‌دهد.
وی با اشاره به آیه قرانی “ت لا تهنو ولا تحزنو و انتم الاعلون”، بیان کرد: یعنی محزون و سست نمی‌باشد. احساس علو و تعالی می‌کند. اعتماد به نفس، توکل، صبر، ثبات قدم و غضب در برابر دشمنان خدا و سخت بودن در برابر آن‌ها و مهربان بودن در برابر مردم، این‌ها جوهره‌ی قرآنی روح نیرو‌های مخلص سپاه و مردانش می‌باشد. بنا بر این یک راه بی توقف است، یک مسیر است.
سرلشکر سلامی ضمن اشاره به گسترش قلمرو نیروی دریایی، عنوان کرد: این نیرو مستمرا قلمرو خود را افزایش می‌دهد و قدرت تعقیب بیشتری پیدا می‌کند. به افق دور دست تری می‌نگرد و برای اعمال اراده به این ملت در دور دست برنامه دارد.
مردان نیروی دریایی سپاه بلند فکر می‌کنند
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دریا بزرگ است و نیروی دریایی باید به وسعت بزرگی این دریا بزرگ شود. تمام مردان نیروی دریایی سپاه بلند فکر می‌کنند، همه به دشمن نگاه و از دور دست، دست دشمن را می‌بینند، برآورد می‌کنند و قدرت می‌افزایند و انباشت قدرت می‌کنند. لحظه‌ی لزوم این انرژِی متراکم را رها می‌کنند. این قدرت افزایی راز بازدارندگی نیروی دریایی است.
سرلشکر سلامی با اشاره به فلسفه‌ی ایجاد نیروی دریای سپاه، خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه برای امنیت ملت باید باشد تا دشمن نباشد، یعنی بازدارندگی و فلسفه‌ی عمیق دیگر او ایستادن در مقابل دشمن برای بودن این ملت است.
وی تاکید کرد: سپاه اگر بین بودن ملت و نبود خود یکی را یخواهد انتخاب کند، حتما فدا شدن خود را انتخاب خواهد کرد، زیباترین و زیبنده‌ترین آرزو است. این شعار نیست، کلام من نیست، این فرهنگ، اعتقاد و باور ما است. بدون این ما چیزی نیستیم، اما با این می‌توانیم قدرتمند باشیم.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: سلاح مهم است، اما مهم تر، اعتقاد، باور و عشق ما به فدا شدن و نترسیدن از مرگ و دشمن است. امروز سرمایه اصلی نیروی اانسانی است، ما این اعتقاد را از اهلبیت، مقام معظم رهبری و شهدایمان گرفته ایم.
سپاه خریدار ناز مردم است
سرلشکر سلامی گفت: ما تا آخر می‌ایستیم و ملتمان را در همه جا همراهی می‌کنیم. امروز که این بیمارستان به نام حاج قاسم سلیمانی افتتاح می‌شود، تنها برای خدمت رسانی به پاسداران و خانواده‌های آن‌ها نیست. همه‌ی مردم در دایره‌ی خدمت سپاه هستند. ما فدایی همه هستیم و بدون رضایت مردم از خودمان راضی نیسیتیم.
وی با توجه به تکریم مردم در برخورد ها، تصریح کرد: ما به دوستانمان تاکید می‌کنیم با نهایت احترام و با نهایت ادب، بدون منت گذاشتن بر مردم به آن‌ها خدمت رسانی کنند، حتی منت مردم را هم بکشند و ناز مردم را بخرند. ما خریدار ناز مردم هستیم. از همکارانم می‌خواهم که به مردم خدمت کنند و به این خدمت افتخار کنند. افتخاری بالاتر از خدمت به مردم و محرومان نیست. مردم، ولی نعمت و اربابان ما هستند. این‌ها شعار نیست واقعیت است. به این واژه‌ها افتخار می‌کنیم و دوست داریم اینگونه باشیم که می‌گوییم. ما هرچه که داریم از بند کفش تا لباس، وجود جان و آبروی ما برای این ملت است.
سلامی ابراز کرد: از فرمانده‌ی عزیز و با احساس نیروی دریایی و فرماندهان عزیز این نیرو و احاد رزمندگان نیروی دریایی که در سواحل و جزایر کمر و در دریا کمر همت را برای امنیت محکم بسته اند، همچنین عزیزانی که در ساخت و تجهیز این بیمارستان زحمت کشیده اند تشکر و قدردانی می‌کنیم.
انتهای پیام/
منبع: پایگاه خبری، اجتماعی و تحلیلی سپاس
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar