سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۱۵۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹- ۵۷: ۱۵
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه از اجرای موفق قانون کاهش مجازات حبس تعزیری در استان لرستان تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، محمد رزم با اعلام خبر تقدیر معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه از اجرای موفق قانون کاهش مجازات حبس تعزیری در استان لرستان، اظهار کرد: همزمان با لازم الاجرا شدن قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با تشکیل کمیته‌های مختلف در دادسرای مرکز استان و حوزه‌های قضایی تابعه نبست به شناسایی پرنده‌های مشمول اقدام و بلافاصله نسبت به ارسال آنها به محاکم صادر کننده دادنامه قطعی ارسال و بر اثر اجرای این قانون تعداد قابل توجهی از محکومیت زندانی در جرایم ساده از زندان آزاد و مجازات تعدادی نیز تقلیل یافت.

رییس کل دادگستری استان لرستان افزود: در این قانون بعضی از مواد قانون مجازات اسلامی مانند مواد۵۷، ۶۲، ۱۰۴، ۱۳۴، ۱۳۷ و ۱۳۹ این قانون اصلاح و علاوه بر تعدادی از جرایم تعزیری قبلی، تعداد دیگری از جرایم نیز در مشمول جرایم قابل گذشت قرار گرفته‌اند که با این اصلاحات، اجرای بعضی از مجازات‌ها نیز متوقف شده است و دایره تعلیق بخشی از مجازات در پاره‌ای از جرایم با قید و شروطی توسعه یافته است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی قضات و کارمندان دادگستری استان، بیان داشت: خوشبختانه در بررسی انجام گرفته از سوی معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، عملکرد دادگستری کل استان لرستان در این زمینه شایسته تقدیر تشخیص و بصورت کتبی از این اقدامات قدردانی بعمل آمد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: