سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۱۹۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹- ۵۵: ۱۴
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی:
حجت الاسلام عبادی گفت: نیروی حفاظت اطلاعات سپاه چشم نظام الهی قرار دارد و باید درست ببینید و مطابق با چیزی که دیده اید همان را کامل نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد منتقل کنید و چیزی را پنهان نکنید.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی امروز( ۱۹ بهمن 1399) در دیدار با فرمانده و کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ضمن تبریک ایام دهه فجر، روز نیروی هوایی و سالروز تشکیل حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: همافران در دیدار و بیعت با امام خمینی(ره) نقش سرنوشت سازی را ایفا کردند، سپاه پاسداران و بسیج از ذخایر انقلاب اسلامی حاصل شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: کار و شغل شما بسیار سخت است، هم مشکلات داخلی و هم مشکلات خارجی دارید که باعث می شود اهمیت شغل شما ویژه باشد، کار اطلاعاتی اگر به نحو دقیق و به موقع انجام شود، خطرات بزرگ را در نطفه خفه می کند و در نتیجه پیروزی های عظیم بدون هزینه حاصل می شود.

وی افزود: از سوی دیگر اگر چنانچه به هر نحو و دلیلی در کار اطلاعاتی در حوزه های امنیتی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و غیره تسامح و تصاحل باشد آنچه می‌شد که در نطفه خفه شود به صورت یک فتنه به جامعه و نظام آسیب وارد می کند؛ به دلیل اینکه ممکن است فتنه در زمینه های مختلف به صورت چراغ خاموش تا پیش پای ما بیاید.

امام جمعه بیرجند با اشاره به جایگاه حفاظت و حراست در سازمان ها، گفت: نیروهای نظارتی در سازمان های متعددی در جای خودشان تعبیه شده اند، که می بایست به وظایف خود عمل نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین آقای عبادی بیان کرد: مشکل فعلی در کشور ضعف نظارت است که حتی اگر از عوام این موضوع را بپرسید به این مسئله و نقص واقف هستند، بارها یادآوری شده است که مسئولین نظارتی در سازمان های مختلف و مدیریت های گوناگون اگر کارشان را درست انجام می دادند بسیاری از مدیران که سرمایه کشور بودند، فاسد نمی شدند.

وی در ادامه افزود: متأسفانه در مواردی نیروی نظارتی؛ یک مسئول یا مدیر خاطی را همین‌طور رها می‌کند تا او فاسد شود و بعد از گردونه خارج شده و این در صورتی است که سالها نظام و آن دستگاه برای او وقت و سرمایه هزینه کرده است و با عدم مراقبت ها و هشدارهای به موقع یک سرمایه و نیروی انسانی عظیم از کشور ضایع می شود.

امام جمعه بیرجند ابراز داشت: ضعف نظارت در نقاط مختلف کشور هست و عوام هم به این مطلب رسیده اند که ضعف نظارتی داریم؛ اما خدا را شکر نسبت به اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین گزارشی که حاکی از سهل انگاری باشد به ما نرسیده است.

وی ادامه داد: آنچه که در یک نهاد خاص به عنوان اطلاعات و حفاظت مطرح است این در مسئولیت کل سپاه گنجانده شده است که وقتی در حالت سازمان اطلاعاتی قرار می گیرد حالت ویژه آنرا به خود بگیرد، اما اقتضای اصلی شغل اعضای سپاه پاسداران تنها کار نظامی و اطلاعاتی نیست و آنها پاسداران انقلاب و نظام اسلامی هستند که مسئولیت آنها پاسداری از نظام و انقلاب است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی گفت: نیروهای نظارتی متعددی از جمله مجلس شورای اسلامی، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و غیره فعالیت می کنند،

آرزوی ما این است که آن جدیت لازم در همه عناصر و اعضای سازمان های نظارتی آنچنان حفظ می شد که افراد خاطی جرأت خطا نمی کردند.

وی افزود: ایجاد خوف و ترس به صورت استبدادی بد است، اما اگر سیستم نظارتی در جامعه به گونه ای زیبا عمل کند که مردم جامعه از جرم بترسند این مطلوب است، این باعث می شود که در فرد ترس از انجام جرم ایجاد شود تا به سمت جرم نرود و فاسد نشود.

حجت الاسلام والمسلمین آقای سید علیرضا عبادی گفت: متأسفانه در بعضی از موارد قبل از اینکه فرد به جرم و خطا آلوده شود به او اخطارهای لازم داده نمی شود و بعد از آنکه به جرم و فساد آلوده شد، لو می رود و او را دستگیر می کنند که باعث می شود که فرد آلوده شود و از سیستم حذف شود که هر روز شاهد برگزاری دادگاه ها از این نوع هستیم.

وی ادامه داد: جامعه باید آنقدر روی حساب و کتاب باشد که افراد بترسند خیانت کنند، نه اینکه خائن بعد از خیانت دستگیر شود و لذاست که نیروهای امنیتی و قضایی بر اساس جدیتشان نه بر اساس استبدادشان و بر اساس حق و عدل باید طوری باشند که آن هیمنه و صلابتشان مانع از خطا شود، این کار مطلوب است که باعث می شود قوت آن نظام که در آن هستند حفظ شود.

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر خراسان جنوبی گفت: نیروهای امنیتی و قضایی بر اساس حکم به عدل و قضاوت به عدلی که می کنند، باید طوری باشد که اهل جرم و خطا از آنها بترسند و احساس امنیت نکنند، اما اگر به عکس باشد و شخص دزد و متجاوز احساس امنیت کند، ولی مردم احساس امنیت نکنند این خیلی بد است.

وی افزود: امانت سخت و بزرگی به شما سپرده شده است چون در نظام الهی دارید فعالیت می کنید و در این نظام باید عدل، قسط و حق پیاده شود تا مردم احساس امنیت کنند و خاطی احساس ترس کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: در نظام الهی شما چشم نظام الهی قرار گرفته اید و بر همین اساس باید درست ببینید و مطابق با چیزی که دیده اید همان را کامل نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد منتقل کنید و چیزی را پنهان نکنید.

وی ادامه داد: بر اساس دیده های شما پرونده هایی ساخته می شود اگر چنانچه پرونده ای کم یا زیاد شد آن فردی که می خواهد روی آن پرونده حکم کند نمی تواند درست قضاوت کند چون او بر اساس مستندات پرونده حکم می کند، لذا اگر یک کلمه کم یا زیاد شود که حق در آن نیست مشکلات زیادی رخ می دهد، این چشم الهی اگر کج ببیند خیانت به خداست چون خدا شما را در نظام خودش به عنوان چشم قرار داده است و در صورتی که کار به درستی صورت نگیرد این گناه خیلی بزرگی است.
اما جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: بنده یک وقتی به یکی از افراد هم صنف شما عرض کردم که اگر ما مسائلی را که باید ببینیم، نبینیم در حالی که خدا ما را در نظامش چشم قرار داده است، اگر فردای قیامت ما را کور محشور کند حواسمان باشد، اگر ما بگوییم خدایا چرا ما را کور آفریدی خواهند گفت چون شما چشمتان را باز نکردید و آنچه را باید می دیدید ندیده گرفتید ما هم شما را ندیده می گیریم.

 نماینده ولی فقیه در پایان گفت: امیدواریم که خداوند به وجود شما خطرات و بلاها را از مردم، جامعه، نوامیس و مظلومین تمام عالم رفع کند و چه عبادتی بالاتر از این که شما سختی بیینید، مشکلات را تحمل کنید و بیدار باشد تا جامعه و دین و مظلوم در امان باشد دعاگوی شما هستم.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar