سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۲۴۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹- ۰۲: ۱۴
جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در جشنواره رسانه ای ابوذر مطرح کرد:
علی کیخا گفت: در طول تاریخ مهمترین آوردگاه حق و باطل نبرد سخت و نظامی نبود، بلکه نبرد رسانه‌ای بوده است، نبردی که قلب‌ها را تسخیر و ذهن‌ها را مدیریت می‌کند
به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، سرهنگ پاسدار علی کیخا، در اختتامیه ششمین جشنواره ابوذر که با حضور اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان در محل سالن اجتماعات قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه درجنوب شرق کشور برگزار شد، گفت: یکسری از عوامل نگذاشتند آنچه باید بودیم، باشیم؛ بر این اساس رسانه باید این عوامل را پیدا و آن‌ها را فریاد بزند که بیانیه گام دوم انقلاب راهکاری درراستای تحقق مسیر است.
 

جانشین بسیج اقشار استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این مطلب که چرا برچسب محرومیت از سیستان و بلوچستان حذف نمی‌شود؛ افزود: معتقد هستم مقایسه قبل و بعد انقلاب با یکدیگر ظلم است و اصلا قابل مقایسه نیست آن را با دوران پهلوی بیازماییم؛ امروز در انقلاب بحث از وجود و دوره پهلوی از عدم وجود است.

وی گفت: کار رسانه در استان سیستان وبلوچستان این است که اولا انقلاب، دوم مسئله استان را بشناسد و در آخر در مناسبت‌های سیاسی خود را هزینه برای افراد جریان‌های سیاسی نکند؛ اگر به سمت جریان‌های سیاسی سوق داده شود و برای آن هزینه بدهد آزادگی خود را از دست می‌دهد؛ در حالی که آزادگی مهمترین ویژگی یک رسانه صادق است.

این مقام مسئول ادامه داد: اگر رسانه عَلَم مطالبه‌گری را به دست نگیرد و نسبت به مسئله‌های جامعه خود بی تفاوت باشد و نسبت به مشکلات جامعه درک نداشته باشد و این درد مردم را فریاد نزند؛ کسانی عَلَم مطالبه‌گری حق شما را به دست می‌گیرند که خیلی نسبت به این انقلاب و مردم دغدغه ندارند باید مراقب بود.

وی با بیان اینکه تاریخ اسلام شاهد نبرد‌های رسانه‌ای مختلفی بوده و در آینده نیز خواهد بود، در طول تاریخ مهمترین آوردگاه حق و باطل نبرد سخت و نظامی نبود، بلکه نبرد رسانه‌ای بوده است، نبردی که قلب‌ها را تسخیر و ذهن‌ها را مدیریت می‌کند، ادامه داد:امروز از این نبرد، عملیات و جنگ روانی به عنوان جنگ نرم یاد می‌شود.

کیخا افزود: هدایت افکار عمومی توسط رسانه‌ها مهم است، رسانه ابزار جدیدی نیست قالب و شکل آن متفاوت و مدرن شده، همواره در طول تاریخ با این ابزار سروکار داریم و باورمان است که مهمترین عرصه در تاریخ، نبرد‌های رسانه‌ای بوده که افکار عمومی را هدایت می‌کردند.

جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان استان تصریح کرد: ما در نوک پیکان تقابل مان در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد نبردی هستیم که اصحاب رسانه در این امر خط مقدم هستند، تبیین گری، صداقت و انتقاد عناصری هستند که رهبر انقلاب در توصیف رسانه‌ها مطرح می‌کنند.

وی گفت: اگر بخواهیم جنگ نرم را در دو عبارت خلاصه کنیم نبرد اغنا و اقوا است، یعنی طرف مقابل سعی بر اقوا دارد و کارسخت را جبهه دیگر با اغنا انجام می‌دهد، انقلاب اسلامی نیاز به کار اغنایی و تببین دارد بر این اساس تکلیف سنگینی بر عهده رسانه است.

کیخا اذعان کرد: ابوذر یکی از یاران پیامبر است که درد مردم را شنیده و مطالبه گری و تبیین گری می‌کرد اهل معامله نبود؛ آنجایی که جامعه به انحراف می‌رفت عَلَم مطالبه گری و تبیین گری را به دست می‌گرفت؛ مطالبه گری، تببین گری و کار اغنایی، چون در مقابل اغواگری است و عَلَم اغوا گری دست جریان فساد است اغناگری و مطالبه گری هزینه دارد.

وی افزود: اگر روزی کار مطالبه‌گری کرده و فریاد مردم و حرف انقلابی زدید، که رهبر انقلاب می‌گویند "عدالت را مطالبه کنید اگر اشتباه کردید عذرخواهی کنید که آن هم هزینه دارد و من خود پشتیبان شما هستم"؛ رسانه‌ای که جرأت و جسارت هزینه دادن، ندارد آن رسانه در حد یک خبرنگار تشریفاتی خلاصه شده و جایگاه خود را تنزل داده، باید فریاد زد برای انقلاب هزینه داد اگر برای انقلاب هزینه ندهیم انقلابی نیستیم.


انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar