سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۳۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹- ۲۴: ۱۷
تبریز- کتاب ریاض الملوک فی ریاضات السلوک در بخش ادبیات، به تصحیح و تحقیق بهروز ایمانی؛ نویسنده و محقق اهری، برگزیده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، برگزیدگان و شایستگان تقدیر سی و هشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هشتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.

کتاب ریاض الملوک فی ریاضات السلوک، ترجمه سلوان المطاع فی عدوان الاتباع ابن ظفر صقلی مکی (۴۹۷-۵۶۵ ق) است به قلم نظام الدین شامی(۷۴۰-۸۱۰ ق) که به سلطان اویس جلایری(حک:۷۵۷-۷۷۶ ق) اتحاف شده است.

 
شامی، در ترجمه این کتاب، دست ذوق را آراد گذاشته و انشایی تازه از آن به سبک کلیله و دمنه، مرزبان نامه و سندبادنامه پرداخته است.
در قالب ابواب پنج گانه کتاب که با نقل حکایات متعدد همراه است، به مسائل و مطالب سیاسی، اخلاقی و حکمی پرداخته شده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: