سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۳۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹- ۴۴: ۰۶
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان:
تونل27کیلومتری سامانه به اتمام رسیده است اما خط انتقال آب آن در حال ساخت است و پیش بینی می‌شود خط اضطراری طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ با اعتباری افزون بر۳۰۰میلیارد،اردیبهشت سال آینده به بهره برداری برسد

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان؛ مسعود میر محمد صادقی با بیان اینکه خط اضطراری طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ اوایل سال آینده افتتاح می‌شود، اظهار کرد: سامانه دوم آبرسانی اصفهان شامل خط انتقال آب و تصفیه خانه ای به ظرفیت حدود 9.6 متر مکعب بر ثانیه است که مشکلات کمبود آب شرب استان اصفهان در پیک مصرف را مرتفع می سازد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به این که استان اصفهان حدود 4 تا 5 متر مکعب بر ثانیه کمبود آب دارد، خاطر نشان کرد: تونل 27 کیلومتری این سامانه به اتمام رسیده است اما خط انتقال آب آن در حال ساخت است و پیش بینی می‌شود خط اضطراری طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ با اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیارد تومان، اردیبهشت سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه این بهره برداری از این خط اضطراری حدود 3.2 متر مکعب بر ثانیه از کمبود آب شرب استان را جبران می کند، گفت: با اجرای اجرای طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ مشکل آب شرب اصفهان برای چند سال حل می شود.

میرمحمدصادقی با اشاره به طرح استراتژیک سد و تونل سوم کوهرنگ، خاطر نشان کرد: تونل سوم کوهرنگ با طول حدود 23 کیلومتر به بهره برداری رسیده و سد آن با حجم 385 میلیون متر مکعب و  ارتفاع 130 متر، در سرچشمه رودخانه زاینده رود در حال احداث است که تا کنون 53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که طرح ساماندهی رودخانه زاینده رود از دیگر طرح های در دست اجرای شرکت آب منطقه ای اصفهان است، افزود: با همکاری صنف کشاورزان بالغ بر 120 کیلومتر جاده در دو طرف رودخانه زاینده رود به منظور دسترسی، کنترل حریم بستر آن احداث شده است.

وی با اشاره به پر و مسدود المنفعه شدن بیش از پنج هزار و 500 حلقه چاه غیر مجاز خاطر نشان کرد: با اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی اصلاح و تعدیل پروانه 15 هزار حلقه چاه مجاز در استان انجام و حدود یک هزار و 800 کنتور هوشمند نیز بر روی چاه ها نصب شد. میر محمد صادقی افزود: سه هزار و 100 دستگاه و ادوات غیر مجاز حفاری غیر مجاز نیز تا کنون توقیف شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که برنامه سازگاری با کم آبی استان اصفهان در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مصوب شده است، تصریح کرد: تعامل سازنده ای میان دستگاه های مرتبط با آب در استان اصفهان با راه اندازی این کارگروه ایجاد شده است.

وی در پایان گفت: در بخش عمده ای از صنایع استان اصفهان شامل فولاد مبارکه، ذوب آهن، پالایشگاه و نیروگاه های برق، پساب جایگزین آب خام شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar