سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۳۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹- ۱۴: ۰۸
مشاور ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد:
سالاری گفت: برای انکه زنجیره ارزش صنعت ساختمان تکمیل شود در تفاهمی با پارک علم و فناوری یزد، مجوز ساخت و راه اندازی اولین مرکز رشد و نوآوری صنعت ساختمان کشور در یزد گرفته شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد، مهدی سالاری مشاور ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان اینکه صنعت ساختمان صنعتی بزرگی است که در این حوزه تعداد زیادی از مهندسین مجری، طراح و ناظر و همچنین مالکین به صورت شبکه‌ای مشغول به فعالیت هستند اظهار کرد: در دنیای امروز بسیار مهم است که با استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات، فضایی برای ارتباط منطقی اعضای خانواده این صنعت بزرگ ایجاد شود.

وی افزود: ایجاد این فضا که افراد با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بیشتر در صنعت ساختمان بتوانند خودشان را در آن ارائه دهند و افرادی که نیازمند این ظرفیت‌ها هستند بتوانند از این فضا نیاز‌های خود را مرتفع سازند بسیار مهم و ضروری است و به عبارتی فرصتی برای تعامل بیشتر به این اعضا ایجاد شود.

سالاری با بیان اینکه سامانه شبکه نوآوری صنعت ساختمان، این قدرت را برای اعضای صنعت ساختمان فراهم می‌کند تا راحت تر، سریع‌تر و ارزان‌تر نیاز‌های خود را برطرف کنند عنوان کرد: برخی اعضا ایده‌های نوین و فناورانه‌ای دارند که زمینه کارآفرینی بیشتر را فراهم می‌کند که این سامانه به این افراد هم فرصت ارائه و مطرح شدن ایده را به ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: از سویی دیگر در شبکه نوآوری هستند کسانی که تمایل سرمایه گذاری بر روی این ایده‌ها را دارند که این شبکه زمینه تعامل بین آن‌ها و حلق ایده‌های جدیدتر در صنعت ساختمان را فراهم می‌کند.

مشاور ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اذهعان کرد: سامانه شبکه نوآوری توسط شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف حمایت و تشویق ایده‌های نوآورانه و فناورانه در حوزه ساخت و ساز و شتابدهی به روند تجاری سازی نوآوری‌های این حوزه، توسعه توان علمی، فنی، حرفه‌ای و تخصصی افراد دارای پروانه اشتغال سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در فناوری‌های جدید این حوزه و تلاش در جهت توسعه تولید، تقاضا و صادرات محصولات دانش بنیان حوزه ساختمان ایجاد شد و با توجه به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های دانش بنیان استان یزد، نسخه آزمایشی این سامانه در اختیار این استان قرار گرفت.

وی گفت: این سامانه در یزد بارگزاری خواهد شد و از مهندسین، مالکین و سرمایه گذاران دعوت می‌شود تا با عضویت در این سامانه، ضمن رسیدن به اهداف مذکور، با فعالیت آن‌ها همه سعی و خطا‌های این سامانه بررسی و رفع شود و امیدواریم بتوانیم در آینده‌ای نزدیک این سامانه را به سراسر کشور تعمیم دهیم.

سالاری خاطرنشان کرد: شبکه نواوری صنعت ساختمان یک سامانه ملی است، اما به دلیل وجود زیرساخت‌های موجود، استان یزد به عنوان متولی این سامانه معرفی شده است.

وی ابراز کرد: برای انکه زنجیره ارزش صنعت ساختمان تکمیل شود در تفاهمی با پارک علم و فناوری یزد، مجوز ساخت و راه اندازی اولین مرکز رشد و نوآوری صنعت ساختمان کشور در یزد گرفته شد و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به عنوان متولی امر قرار است در این حوزه سرمایه گذاری کند.

مشاور سازمان نظام مهندسی ساختمان استانیزد ادامه داد: در حال حاضر بخشی از ساختمان واقع در سیدگل سرخ یزد به مرکز رشد و نوآوری اختصاص یافته است و ضمن تشکیل ساختار، در موضوعات مورد نیاز استان در صنعت ساختمان فراخوان ایده اعلام شده است.

وی بیان کرد: مطمئنا با فراخوان این مرکز، افراد صاحب ایده جذب خواهند شد و ضمن حمایت‌های پارک علم وفناوری از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هم حمایت خواهئد شد تا این ایده‌ها به مرحله تجاری سازی برسد.

سالاری گفت: در حال حاضر کمیته پذیرش مرکز رشد و نوآوری صنعت ساختمان یزد کارخود را اغاز کرده است و تاکنون سه ایده نوین و نوآورانه به این کمیته معرفی شده است.

مشاور سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خاطرنشان کرد: پیش از این سامانه و راه اندازی مرکز رشد نیز «کمیته نوآوری، کارآفرینی و توسعه سرمایه گذاری» در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایجاد شد که دو هفته یکبار جلسات این کمیته در حضور رئیس سازمان برگزار می‌شود و علاوه بر کارشناسان مرتبط صنعت ساختمان کارشناسانی از پارک علم و فناوری، اتحادیه رایانه استان، گروه پیشگامان کویر و حتی دانشگاه در این جلسات شرکت می‌کنند و عضو کمیته هستند و وظیفه سیاست گذاری و تصمیم گیری در حوزه فعالیت‌های نواورانه را بر عهده دارد.

وی در پایان گفت: فعالیت‌های یکساله این کمیته در کتابی به صورت مفصل تشریح و تعریف شده است که می‌تواند سند پرافتخاری برای استان یزد در صنعت ساختمان باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar