سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۴۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹- ۲۹: ۱۵
مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی:
مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد گفت: فاصله گرفتن برخی مسئولین از خط انقلاب و شهدا و دلبستگی به رفتارهای طاغوتی از دلایل تاخیر تحقق دولت اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، مراسم تشییع و تدفین یک شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور هزاران نفر از مردم انقلابی و شهید پرور این شهر برگزار شد.

سیدمحمود هاشمی مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم ضمن تسلیت سالروز شهادت ضرت زینب سلام الله علیها به اهمیت ماه رجب اشاره کرد و گفت: ایام ماه رجب و به خصوص این روزهای طلایی ماه رجب، ایام تضرع و توسل و دعاست. یکی از ابزارهای توسل و تقرب به پروردگار متعال توجه به ارواح مطهر شهداست، یعنی اگر بخواهیم در این ایام دعای مستجاب داشته باشیم بایستی از ارواح متعالی من جمله ارواح شهدا استشفاع کنیم و امیدواریم به برکت این حضور و به برکت این شهید عزیز و استشفاء از این شهید همه ماه مشمول رحمت الهی در ماه رجب و جزو این الرجبیون قرار بگیریم.

هاشمی به تشییع و تدفین با برکت شهید در دانشگاه آزاد ساوه اشاره کرد و گفت: اساتید، کارکنان، دانشجویان و بلاخص مدیران جوان و انقلابی این واحد دانشگاهی به خودشان ببالند که توفیق میزبانی این شهید عزیز را پیدا کرده اند. حضور شهید در دانشگاه یعنی مسئولیت آوری برای اساتید و دانشجویان در قبال شهدا و رسالت آنها است. یادمان این شهید عزیز در این دانشگاه باید مبداء تحولات و اقدامات فرهنگی، انقلابی و علمی باشد این حضور باشکوه دانشگاهیان و آحاد مردم پیام دارد. آمده‌اند بگویند شهدا بر عهدی که با شما بستیم ،ایستاده‌ایم

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به اهمیت پدیده شهید و شهادت اشاره کرد و گفت: پدیده شهادت بقدری عظیم است که قابل احاطه فکری نیست .مردن سرنوشت محتوم هر یک از من و شماست .کشته شدن در راه خدا این است که انسان جان خود را صرف یک هدف و مقصد الهی می کند و خدای متعال هم در پاسخ به این ایثار و گذشت بزرگ، حضور او را در ملت او تداوم می بخشد و یاد و ذکر و آرمان او زنده می ماند بقای انقلاب اسلامی و امنیت و پیشرفت کشور از هر جهتی مرهون خون شهداست و اقتدار امروز نظام اسلامی و مسلمانان در دنیا و در چشم قدرت های شیطانی و طاغوتی ناشی از همین شهادت ها و رشادتهاست.

 

مسئول ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سازمان بسیج اساتید کشور به آیه 33 سوره احزاب(من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه او و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا )اشاره کرد و گفت: مردان صادق کسانی هستند که بر عهد خود با خدا و رسول او ایستاده اند .عهد مردان صادق با خدا این بود که در مسیر خدا و ولی او همواره باشند، پشتیبان ولایت فقیه باشند. در مقابل دشمن بایستند، حرف دشمن را نجوند و در مقابل ولایت فقیه صف‌آرایی نکنند و شهدا مصداق رجال صدقو هستند. هر کجا تکلیف آنها را فراخواند در آنجا حاضر می‌شوند.

وی گفت: اما بعضی‌ها عهد بستند اما دلبسته دنیا و تعلقات دنیا شدند و از مسیر نورانی شهدا فاصله گرفته‌اند. بعضی‌ها در ابتدا عهد بستند اما دلبسته زن و فرزند و رفتارهای طاغوتی شدند و نتوانستند بر عهد خود بایستند . یک عده ای در کنار شهدا و حضرت امام روح الله بودند اما دچار اشرافی‌گری شدن .گرفتار فرزندان ناخلف شدند و در مقابل حضرت امام سیدعلی صف‌آرایی کردند و عاقبت شان آن چنان شد که می دانید

هاشمی به سه ویژگی از ده ویژگی ممتاز شهدا اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های شهدا بصیرت توأمان با شجاعت بود بصیرت داشتن یعنی امام شناس بودن ،زمان شناس بودن، اولویت شناس بودن، دشمن شناس بودن است. انسان اگر بصیرت داشته باشد در شناخت و تشخیص حق از باطل دچار اشتباه نمی شود ولی اگر شجاعت نداشته باشد ممکن است نتواند از حق دفاع کند در موضع حق بایستد و بر حق پافشاری کند .

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز شهدا اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های ممتاز شهدا ذوب در ولایت و پشتیبانی از ولایت فقیه بود .شهدا کراراً در وصیت نامه هایشان فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید در خط انقلاب و اسلام حرکت کنید ،گوش به فرمان ولی فقیه و امام امت باشید، مدافع حریم امامت و ولایت باشید لذا شهدا با بذل جان اثبات کردند عامل به پشتیبانی از ولایت فقیه هستند این شهدا به چه کسانی دارند توصیه می کنن که پشتیبان ولایت فقیه باشید از ابتدای انقلاب تا کنون ملت بصیر و انقلابی ایران این وصیت شهدا را روی چشم گذاشتن و در همه صحنه ها و وقایع پشتیبانی خود از ولایت فقیه را اثبات کردند. رحمت خدا بر مسئولینی که عامل به وصیت شهدا و گوش به فرمان نائب امام زمان هستند و عاقبت به خیر نخواهند شد مسئولینی که قولا و عملاً در مقابل نائب امام زمان و آرمان‌های شهدا صف‌آرایی و ایستادگی می‌کنند.

 

هاشمی به یکی دیگر از ویژگی های شهدا اشاره کرد و گفت: صداقت در رفتار و گفتار یکی دیگر از ویژگی‌های شهدا بود .شهدا صداقت در گفتار و رفتار داشتند نه دوگانگی در گفتار و رفتار .صداقت در موضع گیری داشتن. آنچه می گفتند همان را عمل می کردند. شهدا نه تنها حرف انقلابی و اسلامی می‌زدند بلکه رفتار انقلابی داشتند. شهدا دم از امام اگر می‌زدند در مسیر امام ثابت قدم بودند نه مثل برخی مسئولین که حرف و دم از امام و شهدا می زنند اما مدام رفتارهای مورد علاقه دشمن و دلقک های آمریکایی را انجام می دهند. مدام حرف آمریکا و استکبار را می جوند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به ابعاد شخصیتی و رفتاری شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا اهل تجملات و اشرافی‌گری و آقایی بر مردم نبودند، اهل ریا، خودنمایی، شهرت طلبی، زمین‌خواری و رانت نبودند. شهدا اهل حلال و حرام بودند، اهل تهجد و توسل و تضرع بودند، مردمی و ساده زیست بودند، مظهر اخلاص، تواضع و خلاقیت بودند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به فرازی از وصیت نامه شهدا خطاب به مسئولان اشاره کرد و گفت: شهیدی در وصیت نامه خود آورده است که در هنگام تشییع جنازه من تابوت من را در بلندی قرار دهید و دست‌های من را از تابوت بیرون بیاورید که همه بدانند من هیچ چیزی با خودم از این دنیا نمی برم این هشدار شهید فقط برای کسانی که از راه حلال درآمد دارند نبود بلکه نهیبی بود برای برخی از افراد و مسئولینی که دچار رانت خواری و زمین خواری و .... شده‌اند.

وی افزود: شهید دیگری در اصفهان وصیت به مسئولین می‌کند و هشدار به مسئولین می دهد که ای کسانی که در جمهوری اسلامی مسئولیتی بر عهده دارید بدانید که پایه های میز و موقعیت شما روی دریای خون شهدا قرار دارد شما که دارای مقام انتخابی یا انتصابی هستید به خود مغرور نشوید ریاست اگر برای خدا نباشد فرجام آن ملامت ، ندامت و عذاب آخرت است.

عضو شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه صحبت های خود به فرایند اهداف انقلاب اسلامی و علت تاخیر تحقق دولت اسلامی اشاره کرد و گفت: در همان سال های ابتدای انقلاب، نظام اسلامی تحقق پیدا کرد و ما هنوز در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم تا بتوانیم به سمت جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم.

وی گفت: در شکل گیری دولت اسلامی تأخیر ۴۰ ساله داریم و دلایل تاخیر دولت اسلامی فاصله گرفتن مسئولین از خط انقلاب و شهدا و دلبستگی برخی مسئولین به رفتارهای طاغوتی و... است. نائب امام زمان از سال ۷۰ تا سال ۹۸ کراراً فرمودند در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم و برای تحقق دولت اسلامی جوان‌های انقلابی باید پای کار بیایند.

 

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اهمیت شکل گیری دولت جوان حزب الهی اشاره کرد و گفت: دولت جوان حزب‌اللهی مقدمه دولت اسلامی است در برهه حساس کنونی گفتمان دولت جوانان حزب اللهی و شکل‌گیری دولت جوانان حزب اللهی باید برای ما اولویت داشته باشد. حرف شهدا اگر امروز بودند، دولت جوانان حزب اللهی بود. خط شهدا اگر امروز بودند دولت جوانان حزب اللهی بود.

وی گفت: من و شما برای تحقق دولت جوانان حزب اللهی که همان مسیر خط انقلاب و شهدا است باید تلاش بکنیم چرا که معتقدیم دولت جوانان حزب اللهی دولت تمدنی خواهد بود و مقدمه شکل‌گیری دولت اسلامی خواهد بود و به فضل الهی با روی کار آمدن دولت جوان حزب‌اللهی دولت اسلامی تحقق پیدا خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar