سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۴۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹- ۲۸: ۱۲
با حکم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان صورت گرفت؛
کیفرخواست متهمان پرونده قضایی شرکت گاز استان قزوین از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین صادر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، به نقل از دادستانی مرکز استان، حسب گزارش بازرسی کل استان قزوین در خصوص تخلفات متعدد صورت گرفته از سوی شرکت گاز استان قزوین، پرونده‌ای در دادسرای قزوین تشکیل و در روند رسیدگی و تحقیقات مقدماتی قرار گرفت و متهمان مورد نظر تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

گفتنی است در این پرونده برای مدیرعامل و 5 نفر از اعضاء کمیسیون مناقصات شرکت گاز استان و چند نفر از مسئولین دیگر این شرکت اعلام جرم شده بود، که اتهام همگی آنها مشارکت در تضییع حقوق و وجوه دولتی با مبالغ هنگفت و متغیر است.

تشریح این پرونده بدین شکل است؛ اعضاء کمیسیون مناقصات شرکت گاز استان در پروژه مربوط به ساختمان ستادی شرکت گاز، مبادرت به حذف برخی شرکت های متقاضی به دلیل عدم درج مهر در فرم پیشنهاد قیمت، نموده‌اند. در صورتی که بر اساس قوانین و مقررات، این موارد قابل اصلاح و گاهاً نادیده گرفته شدن، هستند و شرکت های متقاضی پذیرفته شده در این پروژه نیز دارای نواقص مشابه بوده و بر این اساس آنها نیز باید حذف می شدند.

همچنین در شرایط خصوصی پیمان نامه ها، برای بخش اجرا و کالابه تفکیک به میزان 25 درصد اضافه‌کار لحاظ و توافق شده، اما در بخش اجرا بیش از 25 درصد پرداخت شده است و بابت این مازاد تعدیل نیز در نظر گرفته نشده است.

همچنین در بازرسی بعمل آمده از ساختمان ستادی مورد نظر، مشخص گردیده که پیشرفت واقعی پروژه با پیشرفت کار تایید شده، مغایرت دارد و صورت وضعیت بر خلاف واقع تایید و مبلغ آن پرداخت شده است، که به همین خاطر چندین میلیارد از حقوق و وجوه دولتی در این پروژه مورد تضییع قرار گرفته است.

لذا با توجه به تحقیقات صورت گرفته در شعبه رسیدگی کننده، گزارش نهادهای نظارتی، اسناد، اوراق و مدارک موجود در پرونده، اتهام مدیرعامل شرکت گاز استان و سایر متهمان محرز تشخیص داده شد و برای آنها از سوی دادسرای قزوین کیفرخواست صادر گردید و این پرونده جهت ادامه روند رسیدگی به دادگاه های کیفری دو قزوین ارسال شد.

۱۰۱۰/ت۳۰/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar