سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۴۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹- ۰۱: ۱۲
یکی از بانک های استان فارس در مقابل پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی، خانه مادر یک شهید را مصادره و برای رفع مصادره درخواست حدود ۱۵۰ میلیون تومان کرده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، صبح یکی از روزهای تابستان سال ۶۱ زنگ خانه‌اش به صدا در آمد، چادر بر سرمی کند و به شوق دیدار فرزند در را باز می‌کند اما با چند جوان مواجه می‌شود که خبر شهادت فرزند ۱۶ ساله‌اش را می‌دهند. ۳۰ سال از آن روز گذشت و یک روز صبح زنگ همان خانه به صدا در می‌آید اما این بار مادر خانه با کمری خمیده چادر به سر می‌کند و پس از باز شدن در با چهره دو مرد مواجه می‌شود که نامه مصادره خانه توسط بانک را به او می‌دهند.

این مادر شهید که به سختی توان سخن گفتن و راه رفتن دارد پس از فروش اساس قدیمی منزل با یک کیف از آن خانه خارج می‌شود و امروز در یک اتاق زندگی می‌کند هرچند که دختر و پسر دیگرش همواره برای کمک و یاری رساندن به او حاضر هستند اما خودش همچنان استقلال در زندگی را اولویت خود می‌داند.

این مادر شهید که در یکی از شهرهای استان فارس زندگی می‌کند، در گفت و گو با مهر، با اشاره به اینکه در سال ۸۶ یک وام به مبلغ ۴۰ میلیون تومان از این بانک دریافت کرده‌ام، گفت: با مشکلات فراوان برای گذران زندگی سند خانه ۱۶۰ متری را در رهن بانک قرار دادیم و حقوق ماهیانه را هم ضمانت گذاشتیم که خود بانک هر ماه قسط خود را که ۷۰۰ هزار تومان بود برداشت کند.

وی ادامه داد: بعد از گذشت چندین سال نماینده بانک تماس گرفت و عنوان کرد که اقساط پرداخت نشده در حالی که حقوق ماهیانه ضمانت بوده و احتیاج به حضور من در بانک نبود.

وی افزود: پس از مراجعه به بانک مشخص شد نماینده بانکی که تسهیلات پرداخت کرده دستور مسدود کردن حساب را داده بوده اما هر ماه برداشت نکرده‌اند بلکه به طور سالانه مراجعه و کل مبلغ را یک جا برداشت و آن را به عنوان دیرکرد تسهیلات محسوب کردند.

این مادر شهید ادامه داد: چندین سال مشکلات ما ادامه داشت و با این وضعیت جسمی به دادگاه و بانک مراجعه کردم اما چاره‌ای نشد تا اینکه بانک حکم مصادره خانه را گرفت و من را از خانه بیرون کردند.

وی تاکید کرد: این اتفاقات در حالی روی داده که اگر طبق توافق بانک ماهیانه حقوق مسدود شده را برداشت می‌کرد امروز نه مشکل بدهی وجود داشت و نه اینکه مصادره خانه پیش می‌آمد.

وی افزود: در حال حاضر طی این چند سال بانک ۴۸ میلیون تومان دریافت کرد، منزل را مصادره کردند و حالا هم می‌گویند اگر خانه را می‌خواهید باید ۹۷ میلیون تومان پرداخت کنید.

این مادر شهید با بیان اینکه اشتباه و مشکل از جانب ما نبوده اما امروز بانک پاسخی به ما نمی‌دهد، گفت: قیمت این منزل امروز به ۲۰۰ میلیون رسیده، به بانک گفته‌ایم منزل را بفروشد و هزینه‌های خود را برداشت کند و مابقی پول را به ما بدهد اما حاضر به این کار هم نیستند و می‌خواهد کل پول را برای خودشان بردارند.

وی ادامه داد: حتی بانک اعلام کرده که برای سند این خانه ۵ میلیون تومان هزینه کرده که باید آن را نیز پرداخت کنند. این مادر شهید در استان فارس تاکید کرد: منزل مصادره شده و حالا با محاسبه پنج میلیون تومان هزینه سندی که بانک ادعا دارد برای رفع مشکلاتش هزینه کرده رقم رفع مصادره حدود ۱۵۰ میلیون تومان است.

این مادر شهید ادامه داد: من با افتخار برای کشور و انقلاب عزیزترین موجودی خود را دادم و امروز هم حاضر نیستم حقی از بانک نادیده گرفته شود اما آنها به گونه‌ای حساب می‌کنند که باعث خجالت است.

وی ادامه داد: امروز فقط از دستگاه قضائی استان فارس انتظار دارم که به کمک من بیایند و اگر حقی دارم آن را به من بازگردانند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: