سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۵۲۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹- ۰۹: ۱۸
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به تاریخ پرافتخار ایران اسلامی گفت: علت ماندگاری کشورمان فرهنگ ایرانی و اسلامی مردم است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در همایش بین‌المللی بزرگداشت خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی با اشاره به اینکه خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی یکی از بزرگترین دانشمندان کشورمان است، گفت: مورخان در اینکه خواجه رشیدالدین، جامع صفات برجسته و پسندیده بود، اتفاق نظر دارند.

وی با اشاره به اینکه پژوهشگران و دانشگاهیان در خصوص ابعاد علمی و معنوی خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی تحقیق کنند، ادامه داد: خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی به سبب فضیلت‌های چندگانه در علم، ادب و سیاست از موقعیتی ممتاز برخوردار بود.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه ایشان در سایه تدبیر و سیاست، مرتبه‌ای والا کسب کرد، گفت: تحقیق در احوال و آثار این دانشمند در کنار تجلیل از مقام بلند او، می‌تواند برای نسل امروز مشوق باشد.

وی با بیان اینکه کفایت و مقدرات خواجه رشید الدین آن چنان بود که او را شایسته اطلاق «انسان برجسته» دانسته‌اند، افزود: خواجه رشیدالدین شیخ فضل‌الله همدانی بیشتر بر آیات قرآنی استناد کرده است و از دانش و فرهنگی درخشان و معارفی وسیع برخوردار بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس افزود: خواجه رشید الدین در سراسر دوره سلطنت غازان خان و جانشین او، مقام وزارت ایلخان را داشته و عبدیت و خردگرایی بر تمامی آثار و اعمال او چیره است.

وی ادامه داد: ایشان طبیبی عالم و مورخی دانشمند بود که به واسطه علم و مهارت در طب، به درگاه ایلخان راه پیدا کرد. خواجه رشیدالدین جوانی خود را به تحصیل طب پرداخت و با سایر دانش‌ها نیز پیوند استواری داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar