سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹- ۱۰: ۰۸
فاز جدید ساماندهی ناامنی در آستانه انتخابات1400:
با فعال کردن ظرفیت های اقتصادی و توریستی مرز نشینان دولت می تواند درآمدی برابر نفت برای استانهای مرزی ایجاد کند.

خبرگزاری بسیج:صادق چگینی/سراوان یکی از شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان با ۶۲هزار نفر جمعیت که ارتفاع ان از سطح دریا ۱۱۶۰متر و میانگین بارندگی ۱۰۷میلی متر است. رشته کوه سیاهان از تفتان شروع تا محدوده ناهوک پاکستان ادامه دارد.

وجود پنج رودخانه مرزی با پاکستان و نزدیکی به بزرگراه کویته سیستان سبب شده که تیم های تروریستی بیشترین فعالیت خویش را در این نقطه متمرکز کردند.

در نزدیکی پاسگاه سراوان، مرزبانی پاکستان وجود دارد که یک پاسگاه با ساختمان قدیمی مربوط به پنجاه سال پیش است که اغلب افسران پاکستانی برای خدمت در این منطقه رقابت دارند.

پاسگاه منتهی به شهر تفتان که کنترل ورود خروج بزرگراه کویته به سراوان را برعهده دارد مامنی برای درآمد زایی تبدیل شده که تیم های تروریستی با تطمیع آنها به راحتی وارد ایران می شوند و پس از ایجاد نا امنی با ورود به بزرگراه کویته از صحنه می گریزند.

اخیرا با هماهنگی که صورت گرفت، سپاه پاسداران طرحی را تهیه و به دولت ارایه داد که چند معبر امن برای تجارت تعبیه شود تا افرادی که کولبری و اقلام مورد نیاز برای زندگی می آورند ساماندهی شوند و اشتغال پایداری ایجاد گردد.

هم زمان تیم های تروریستی با نفوذ به داخل کولبران که از مسیر مشخص تردد دارند با شلیک به مرزبانی پاکستان در بین مردم پناه گرفته که ۵ نفر کشته می شوند، پس از آن با حمله به نیروهای مرزی و استفاده از سلاح گرم درگیری را به داخل شهر سراوان کشیده در نتیجه یک مامور انتظامی شهید و سه تروریست نیز به هلاکت می رسند.

اشغال پاسگاه انتظامی، ایجاد ناامنی و ارسال تصاویر به شبکه های معاند با گوشی های ماهواره ای کشور را در بهت فرو برد.

چرا تروریست ها سراوان را بهترین نقطه برای تقابل انتخاب کردند؟ وجود رشته کوه سیاهان که هیچ پاسگاه مرزی در این کوهها وجود ندارد و نزدیکی به اتوبان کویته و پنج رودخانه سیلابی بهترین موانع طبیعی را برای شلیک و گریز به وجود آورده است.

دولت می تواند با فعال کردن ظرفیت های داخلی سیستان و بلوچستان مردم را توانمند و به صادر کننده تبدیل نماید.

پاکستان با ۲۰۰میلیون جمعیت می تواند بهترین فرصت برای صادرات از مرز سراوان باشد. فقر و تنگدستی به عنوان حربه ای برای سو استفاده از کولبران شده که تیم های تروریستی در بین آنها اقدامات ناامن کننده انجام دهند.

حملات اخیر به خودروی یگان مهندسی سپاه که کارهای عمرانی و خدمت رسانی به مردم ارایه می داد با یک زخمی و یک مفقود پس از اشغال و کشتار تروریست ها در سراوان خبر از فاز جدید ساماندهی ناامنی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰دارد.

ایران نمی تواند با حربه نظامی مانع این حملات شود زیرا عضو گیری تروریست ها با دلار عبری عربی از میان مردم فقیر و محروم سیستان صورت می گیرد. باید بخش بزرگی از زیر ساخت های اقتصادی در کشور و خصوصا مرزها ایجاد شود که ۶۰۰میلیون جمعیت در ۱۵کشور همسایه و خاورمیانه بتوانند توریست مرزی را توسعه دهند و سالانه درآمدی برابر نفت برای مرزنشینان ایجاد کند. اگر رویه ها نسبت به مرز تغییر نکند جنگ های فرسایشی و تحمیلی تروریست ها با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar