سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۵۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹- ۱۳: ۱۶
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:
امام جمعه اردبیل از مردم خواست از انبار لوازم خوراکی زائد بر نیاز در خانه ها اجتناب کنند و موجب اذیت و آزار دیگران مخصوصاً در ایام عید نشوند .

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه به وضعیت معیشت مردم اشاره کرد و گفت: اجناس خوراکی مورد احتیاج در ایران به حد کافی موجود است اما اگر مردم احساس کنند کمبود وجود دارد، اگر اجناس دنیا را هم جمع کنند پاسخگو نخواهد بود.

مردم از انبار لوازم خوراکی زائد بر نیاز در خانه ها اجتناب کنند

وی با بیان اینکه روغن نباتی به حد کفایت موجود است، گفت: اما اگر هرکس در جایی روغن نباتی دید به خیال اینکه نایاب است بگوید حتماً چند حلب بخرم، در این صورت اگر کارخانجات شب و روز هم کار و تولید نمایند جواب گو نخواهد بود.

امام جمعه اردبیل از مردم خواست از انبار لوازم خوراکی زائد بر نیاز در خانه ها اجتناب کنند و موجب اذیت و آزار دیگران مخصوصاً در ایام عید نشوند چراکه ذخیره خوراک اضافی مورد نیاز مردم عقلا، عرفاً و شرعاً جایز نیست و موجب اضرار به دیگران و تامین کننده منویات شوم دشمنان است.

وب به دروغ بودن شایعات دشمنان  در خصوص پیشگویی های بی سابقه در ایران اشاره کرد و گفت: در این چند سال دشمن چندین بار به دروغ پیشگویی کرد که برف وحشتناک یا سیل وحشتناک و یا زلزله وحشتناک به ایران خواهد آمد که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه است. آنها از این طریق می‌خواستند مردم به فروشگاه ها هجوم بیاورند تا اجناس نایاب شود و مشکل امنیتی درست شود اما در اهداف شوم خود ناکام ماندند، جای تاسف است که این روزها عده ای به راحتی اهداف آنها را ناخواسته پیاده می کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود به روز نیکوکاری اشاره کرد و عنوان کرد: در موسم جشن نیکوکاری هستیم. جشن نیکوکاری برای اثبات و نشان دادن مروت است. مروت این نیست که یکی بخورد و دیگری نگاه کند ما همه یک خانواده را تشکیل می دهیم. رسول خدا(ص) فرمود: «الخلق کله عیاله و احب الناس الیه انفعهم للناس» یعنی انسان ها یک خانواده را تشکیل می دهند؛ بزرگ این خانواده خود خداست و محبوب ترین عضو این خانواده در نزد خدا کسی است که بیشترین نفع و خدمت را به مردم داشته باشد.

وی  با بیان اینکه یک خانواده را تشکیل می دهیم پس باید توجه کنیم که این شرط مروت نیست که در یک خانواده یکی بهره‌مند و دیگری محروم بماند، گفت: هر کس می‌خواهد در شب عید با وجدان راحت در کنار خانواده خود باشد در این امر خیر شرکت نماید.

آیت الله عاملی در ادامه سخنان خود به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص برکات صدقه اشاره کرد و گفت: طبق این حدیث خداوند یک بنده خود را فقط به صرف اینکه بوته خاری را از محل عبور مسلمان ها کنار گذاشته بود به بهشت برد و فرمودند«و ان امراه دخلت النار في هره حبستها تاکل حشاش الارض» یک زن فقط به صرف اینکه یک گربه را زندانی کرده بود و گربه از شدت گرسنگی علف روی زمین را می خورد به جهنم وارد شد و باز فرمود: «أَحَبُّ النَّاسِ إِلَى اللَّهِ أَنْفَعَهُمْ لِلنَّاسِ، وَأَحَبُّ الْأَعْمَالِ إِلَى اللَّهِ سُرُورٍ تُدْخِلُهُ عَلَى مُسْلِمٍ، أَوْ تَكْشِفُ عَنْهُ كُرْبَةً، أَوْ تَقْضِي عَنْهُ دِينًا، أَوْ تَطْرَدُ عَنْهُ جُوعًا، وَلِأَنْ أَمْشِيَ مَعَ أَخٍ لِي فِي حَاجَةٍ أَحَبُّ إِلَيَّ مِنْ أَنْ أَعْتَكِفَ فِي هَذَا الْمَسْجِدِ، يَعْنِي مَسْجِدَ الْمَدِينَةِ، شَهْرًا» یعنی محبوب ترین انسان ها در نزد خدا کسی است که نفع او به مردم بیشتر از دیگران باشد و محبوب ترین اعمال در نزد خدا سروری است که با آن قلب مسلمانی را شاد یا غصه او را برطرف یا قرض او را اداء یا گرسنگی او را برطرف می کنی. سپس حضرت فرمود:اینکه من به خاطر برآورده ساختن حاجت برادر ایمانی راه بیافتم و تلاش کنم، این برای من دوست داشتنی تر از این است که در مسجد النبی یک ماه مشغول اعتکاف باشم.

دشمنان درصدد تسخیر افکار عمومی ملت ایران هستند

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها به جنگ روانی دشمنان اشاره کرد و اظهار داشت: دولت آمریکا و اروپایی ها می خواهند توپ را به زمین ایران بیاندازند و در یک جنگ روانی ناجوانمردانه ایران را مقصر جلوه دهند و افکار عمومی ملت ایران را تسخیر کنند.

وی افزود: چهل سال است که ملت ما مجرم اصلی را شناخته و مثل ماه شب چهارده برای ملت ما آشکار است که آمریکا برای اولین بار پیمان را شکسته و یک سند رسمی را زیر پا گذاشته و اروپا را نیز با تهدید با خود همراه کرده است. کسی که به امضای خود حرمت قائل نیست، دولتی که به امضاء جامعه جهانی حرمت قائل نیست، سیستمی که به امضاء شورای امنیت سازمان ملل حرمت قائل نیست، نباید بدون تضمین با او وارد معامله شد.

آیت الله علملی گفت: ایران اعلام کرده که آماده مذاکره با آمریکا در قالب 1+5 است اما به شرطی که آمریکا به شروط برجام برگردد، همین اعلام، حجت را بر اهل دنیا تمام می کند که ایران اهل مذاکره است اما آنها امتیاز می خواهند نه مذاکره و امتیازاتی که آنها می خواهند امتیازاتی است که لازمه آن حذف شدن ایران از صفحه روز گار است. 

وی در ادامه سخنان خود به  12 شرط پمپئو اشاره کرد و گفت:بند اصلی این امتیازات، تحویل دادن کل صنعت موشکی و هسته ای به آمریکاست تا بعد از آن با ما همان کاری را بکنند که با قذافی بعد از تحویل صنعت هسته ای لیبی کردند. به حدی که الان هم لیبی نتوانسته از جنگ و کشتار، ویرانی و ذلت و اسارت رها شود. بعد از اینکه قذافی تاسیسات هسته ای خود را تحویل داد جنگ شروع شد، زیرساخت ها از بین رفت و حالا این کشور محل تاخت و تاز نیروهای نیابتی و نیروهای اصلی چند کشور خارجی است.

امام جمعه اردبیل تعهدات برجامی را یادآور شد و گفت: یک رکن بزرگ جنگ روانی این است که در مناقشات بین المللی جای مقصر و محق را عوض کنند. در برجام، آمریکا و اروپا به تعهدات خود ذره ای عمل نکردند و سه سال سخت ترین و شدیدترین فشار اقتصادی و تحریم ویرانگر را به ایران تحمیل کردند اما دستگاه رسانه ای غرب تماما تبلیغ می کند که ایران مقصر است و زمان علیه ایران تمام می شود و اگر ایران پای مذاکره نیاید، آینده اش جنگ و شورای امنیت است .

وی افزود: در کشمکشی که فعلا میان ایران و آمریکا درست شده، ملت ما می خواهد بداند مقصر چه کسی است؟

آیت الله عاملی با بیان اینکه باز شدن گره های ذهنی برای ما بسیار مهم است و تمام دستگاه های مربوط باید در این باب فعال باشند، گفت:دشمن با تمام توان رسانه‌ای به میدان آمده تا تقصیر را گردن ایران بیاندازد. ایران دو حرف کاملا حساب شده دارد؛ اول اینکه هرکس از توافق خارج شده او باید به توافق برگردد و به تعهدات خود عمل نماید و دوم اینکه اگر برنگشتید، زور گفتید و گردن کلفتی کردید و گفتید ایران باید برگردد در آن صورت تنها چیزی که ایران از آمریکا می خواهد ضمانت برای عدم تکرار اقدامات ترامپ است. این ضمانت فقط با یک چیز محقق می شود و آن عبارت است از برداشتن تحریم ها تا معلوم شود قصد غدر و مکر ندارند.

وی افزود: وقتی بانک مرکزی را تحریم و ما را از خرید دارو برای بیماران صعب العلاج محروم کرده اید این بزرگترین دلیل است که شما قصد اصلاح ندارید بلکه قصد شما باز این است که در این معامله همه چیز بگیرید و هیچ چیز ندهید.

 امام جمعه اردبیل گفت: آنها می‌خواهند ایران را در این مذاکره در موضع انفعال و احتیاج قرار دهند چون می گویند بعد از بازگشت ایران ما باید راستی آزمایی کنیم یعنی ماه ها و بلکه سال ها ایران باید به دست آمریکا نگاه کند که هر وقت عشق آمریکا کشید و صلاح دانست بگوید برگشت ایران راست یا دروغ است، بنابراین بازگشت به برجام بدون برداشته شدن تحریم افتادن در یک چاه ویل و تله بزرگ است و عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود. 

وی در پایان سخنان خود به خطبه 87 نهج البلاغه اشاره کرد و گفت: کسانی که الان بایدن را نمی گذارند به وظیفه رسمی و امضاء شده خود که عمل به برجام است برگردد، قطعا در دوران راستی آزمایی هم نخواهند گذاشت برگردد. مشکل اصلی هم اطرافیان بایدن اعم از دموکرات ها و جمهوری خواهان است. 40 جمهوری خواه از وی خواسته اند نگذارد تحریم بشکند یعنی خواسته اند بیماران صعب العلاج همه از نبود دارو بمیرند. اینها با این تفکر هویت انسانی خود را از دست داده اند.

امام جمعه اردبیل به درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:این بار ما هستیم که برای شما شرط تعیین خواهیم کرد نه شما.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: