سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۵۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹- ۱۷: ۲۲
مرتضی طلایی:
" دبیرکل جمعیت همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی " با اشاره به اهمیت دو رویداد مهم انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بر همبستگی نیروهای کارآمد سیاسی در مسیر تحقق حکمروایی شایسته شهری تاکید کرد.

مرتضی طلایی اظهار داشت: محیط سیاسی کشور به زودی دستخوش تحولات و تلاطمات ناشی از دو انتخابات شوراها و ریاست جمهوری می شود ، اهمیت انتخابات شوراها در مرحله ششم را باید در این حوزه بسیار جدی گرفت، تجربیات پنج دوره قبلی اداره محلی شهرها و روستاها ، شناخت چالش ها و نقاط قوت و ضعف مدیریت شهری و در عین حال اقدامات متنوع منتج از اتخاذ سیاست ها و اقدامات شوراها در ارتقای کیفیت زندگی در شهرها و توسعه این کالبد پر اهمیت زندگی شهروندان و در عین حال این اثرات نگاه های متنوع در سازمان شهرداری ها ، مباحث جدی است که باید در جای خودش به واکاوی آن پرداخت .

اما این روزها بزرگترین دغدغه باید در حوزه حکمروایی مطلوب ، مشارکت و بازیابی اعتماد شهروندان به نهادهای مدنی شهری مثل شوراها باشد، نقد اصلی به مجموع عملکرد پنج دوره قبلی در بسیاری مواقع سیاسی عمل کردن در سیر متنوع تصمیمات است که باعث  شده خسارت های عمیقی بر پیکر یکصد ساله مدیریت شهری وارد شود و اینجانب نیز با تجربه ای که داشتم ، این موضوع را با صداقت باید تایید نمایم .

 

در این حال شاید بتوان ضرورت همبستگی نیروهای کارآمد سیاسی را در مسیر تحقق حکمروایی شایسته شهری و تحقق یک پارلمان واقعی شهری یکی از اصلی ترین راهبردها دانست، راهبردی که فارغ از هرگونه نگاه سیاسی چپ و راست مرسوم بتواند بر اساس کارآمدی و توانایی خدمت با تکیه بر نیروهای متخصص بومی درون سازمان تخصص محور شهرداری ها و با درک درست تغییرات سریع محیط شهرها و نیازمندی به قوانین نوظهور در چارچوب هایی نظیر دین مداری بر محور اخلاق ، خلاقیت ، شفافیت ، انسان محوری ، توسعه پایدار انسانی و توجه به محیط زیست و فضای سبز ، دیپلماسی شهری ، سلامت و عمق بخشی به خدمات شهری ، توجه به حمل و نقل پاک و عمومی ، تسهیلگری و ایجاد زیرساخت های اقتصاد شهری و ایفای نقش در توسعه گردشگری شهری ، ترویج هویت شهروندی به جای شهرنشینی ، مسیر روشنی را پیش روی اداره کنندگان و شهروندان شهر قرار دهد .

اهمیت همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی و نزدیک شدن بر مدار شورای کار و خدمت را در شرایط فعلی می توان یکی از بهترین رویکردها دانست که می تواند با ظرفیتی که در سطوح محلی دارد ، باعث بروز موج نشاط و پویایی در انتخابات شود و از این روی این گفتمان ، توانایی بسیج گری جدی را دارد .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar