سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۶۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹- ۳۳: ۱۲
زاهدان-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: با بررسی الگوریتم های راداری و اپتیکی و تکنیک های سنجش از دور در سال زراعی جاری سطح سبز دشت سیستان به رقم ۶٨ هزارو ١٠٠هکتار رسیده است

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: با بررسی الگوریتم های راداری و اپتیکی و تکنیک های سنجش از دور در سال زراعی جاری سطح سبز دشت سیستان به رقم ۶٨ هزارو ١٠٠هکتار رسیده است.

محمد علی نیکبخت افزود: از این سطح ۵۶هزار و ٧٠٠ هکتار از محل طرح ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان آبگیری شده و مابقی از محل آب چاهک ها و از طریق انهار سنتی مشروب شده است.

وی تصریح کرد: در سال زراعی گذشته تا اول هفته دیماه ١٣٩٨ با رها سازی ٢٢٠ میلیون مترمکعب آب از طریق انهار ،۴١ هزار هکتار به زیر کشت رفت ولی در سال زراعی ١٣٩٩ تا هفته اول دیماه با تحویل ١٠٧ میلیون مترمکعب آب از طریق طرح آبرسانی در محل حوضچه های پنج هکتاری ،۵۶ هزار و ٧٠٠ هکتار از زمین های کشاورزان به زیر کشت رفت.

نیکبخت اذعان داشت: با قیاس این ارقام علاوه برصرفه جویی ١١٣ میلیون مترمکعبی آب، شاهد ارتقای بهره وری آب مصرفی به ازای هرمترمکعب آب مصرفی از ٢ متر مربع سطح سبز به ۵ متر مربع سطح سبز می‌باشیم.

مجری طرح آبرسانی دشت سیستان بیان کرد: با اجرای طرح تغییر الگوی کشت ارتقای بهره وری آب بیشتر خواهد شد.

گفتنی است؛ تا کنون طی دومرحله آبیاری مزارع کشاورزان در پنج شهرستان حوزه سیستان ١٧٠ میلیون مترمکعب در محل حوضچه های پنج هکتاری تحویل کشاورزان شده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar