سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰- ۵۰: ۰۹
سردار شهید «ابراهیم وکیل‌زاده»؛
تبریز- در بخشی از وصیت نامه سردار شهید «ابراهیم وکیل‌زاده» آمده است: ای ملت غيور شما را به خدا قدر رهبر عزيز را بدانيد و فرموده‌هايش را مو به مو عمل كنيد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان‌ شرقی، شهید «ابراهیم وکیل‌زاده» در سال 1339 در اسکو چشم به جهان گشود.

وی با آغاز جنگ تحمیلی رهسپار جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از چندی مجاهدت در راه اسلام، سرانجام در 10 اردیبهشت‌ 1366 در ماووت عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت‌نامه شهید؛

بسم رب الشهداء و الصدیقین

«ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله امواتاً بل احیاء و لکن لا تشعرون»

به کسی که در راه خدا شهید می‌شود، مرده نگویید، بلکه زنده‌اند ولی شما این واقعیت را درک نمی‌کنید.

در زمانی كه انقلاب اسلامي ايران می‌رود تا سير تكاملی خود را طی كند و به جهانی شدن خود نزديک‌تر شود، آمريكا و شوروی و وابستگانشان از جهانی شدن انقلاب اسلامی ما ‌می‌ترسند و می‌لرزند.

اول گروهک‌های ضدخلقی را تقويت كردند تا در كردستان تشنج به وجود بياورند و پاسداران و سربازان را بكشند و برای نابودي انقلاب اسلامی و اسلام عزيز بكوشند، اما ديدند كه تيرشان به سنگ خورد.

بعد آمدند صدام يزيد كافر را براي اين كار انتخاب كردند كه باز هم ان‌شاء‌الله تيرشان به سنگ می‌خورد و ما پيروز هستيم و اين ما هستيم كه بايد براي مبارزه با كافران، مشركين و منافقين به مرزهای كشور برويم.

اما انتظاری كه ما از ملت غيور ايران داريم اين است كه ليبرال‌ها، ملی‌گراها و... را شناخته و با آن‌ها مبارزه كنند و نگذارند كه آن‌ها ما را به طرف غرب و يا شرق بكشند.

ای ملت غيور شما را به خدا قدر رهبر عزيز را بدانيد و فرموده‌هايش را مو به مو عمل كنيد و نگذاريد كه ملي‌گراها، ليبرال‌ها و... روحانيت مبارز را بكوبند و بعد از روحانيت نوبت به امام خداي نكرده برسد. خلاصه، ای عزيزان هوشيار و تيزبين باشيد.

خدایا فردا به جبهه می‌روم؛ فردا روزی است که به آرزوی دیرینه خود می‌رسم؛ آرزوی رفتن به جبهه، آرزوی رفتن و به مقصد رسیدن، رفتن و به الله رسیدن، خدایا در این راه از تو یاری می‌خواهم و از تو کمک می‌طلبم که از این آزمایش بزرگ موفق بیرون بیایم.

برادران و خواهران مسلمان ايران از شما مي‌خواهم كه پرچم اسلام را در سرتاسر دنيا به اهتزاز دربياوريد و در تمام دنيا اسلام را پياده كنيد. در اين راه، شما سختي‌هاي زيادي را تحمل كرده‌ايد، اما انقلاب هنوز به هدف نهايی نرسيده است و تا رسيدن به هدف بايد سختی‌ها و مشكلات فراوانی را تحمل كنيد. به خاطر خدا از پا ننشينيد و پيش رويد.

راه امام خمينی را كه راه خداست، ادامه دهيد؛ صراط مستقيم، صراط امام خمينی است. اگر لحظه‌اي از او نافرمانی كنيد كه ان‌شاءالله نمی‌كنيد، دوباره به همان وضع اول بازمی‌گرديم. ما پاسداران روح الله با ياد حسين بن علی (ع) به جبهه می‌رويم و در راهی كه او می‌جنگيد می‌جنگيم و برای هدفی كه او كشته شد، كشته می‌شويم. بار خدايا ! به تمامی بستگان شهدا صبر عطا فرما و آنها را در غم از دست دادن عزيزانشان محكم و استوار بدار.

پدر و مادر عزيزم! اميدوارم از شهادت من ناراحت نشويد؛ زيرا در آيه هم آمده كه شهيد والاترين مقام را دارد. اين راهی است كه همه شما بايد آن را ادامه بدهيد و بدانيد بهترين راه سعادت همين است. من اين راه را با آگاهی كامل برگزيدم و برای حفظ دين خدا قدم به اين راه نهادم.

شما بايد پيام‌رسان خون شهدا باشيد و بدانيد تمامی اين توطئه‌هايی كه ابرقدرت‌ها می‌كنند براي از بين بردن اين راه و اسلام است و شما بايد نگذاريد ظالمان كوچكترين ضربه‌ای به اين انقلاب وارد كنند. آگاه باشيد آن‌ها هيچ وقت ساكت نمی‌نشينند، همچنان در فكر توطئه‌های تازه هستند.

از روحانيت مبارز و متعهد پيروی كنيد و حامي آنها باشيد كه آنان ادامه دهندگان خط انبيا هستند. ما هميشه از داخل ضربه خورده‌ايم و از منافقان. مواظب این شيطان‌صفتان باشيد و گول نخوريد. همچنان گوش به فرمان امام امت باشيد و فقط فرمان او را اطاعت كنيد.

در آخر از تمام فاميل‌ها و دوستان و آشنايان و خانواده‌های محترم شهدا و... می‌خواهم اگر از من بدی ديدند مرا ببخشند و حلالم كنند.

پدر و مادرم که تمام مشکلات زندگی را تحمل نمودید و مرا به این جا رساندید، از این که نتوانستم در طی این مدت فرزندی شما را به جا بیاورم و عصای دست شما گردم، مرا ببخشید.

مادر عزیزی که تمام زحمات را تحمل نموده و مرا بزرگ نمودی از تو می‌خواهم که شیر خودت را بر من حلال کنی. مادر جان مبادا در شهادت من گریه کنی. تو صبر داشته باش، همانند هزاران مادر شهید که حتی جنازه فرزندشان هم به دستشان نرسیده و تو زینب وار صبر داشته باش، همواره فاطمه زهرا (س) و زینب کبری (س) را الگوی خودت قرار بده.

پدر و مادرم ! اگر فیض شهادت نصیبم شد، ناراحت نباشید و افتخار کنید که چنین فرزندی داشته‌اید و تقدیم اسلام و امام کردید. اگر جنازه‌ام پيدا شد در گلزار شهداي وادی رحمت تبريز دفن كنيد.

پدر و مادر و برادرانم جنازه مرا دورتر از شهدا دفن كنيد، چون بنده گنهكارم و لياقت ندارم كه در كنار شهدا باشم. در ضمن در سر قبر من فقط يک پرچم سبز بزنيد و چيز ديگری نصب نكنيد.

اي پدر، مادر، همسرم و... از شما می‌خواهم وقتی بر سر مزار مي آييد، اول بر سر مزار شهدای گمنام برويد، بعد بر سر مزار من بياييد.

اگر می‌خواهيد برای من سوم و هفتم بگيريد، خيلی ساده باشد و بقيه خرج را به جبهه‌ها بدهيد وگرنه من از شما راضی نمی‌شوم.

همسرم می‌دانم برای تو شوهر خوبی نبوده‌ام و حق همسری را ادا نکرده‌ام، اگر از من رنجیده شده باشید، امیدوارم ان‌شاءالله مرا ببخشید. اما فرزندانم در نزد شما اماناتی هستند الهی، باید از آنها مواظبت کنید و آن‌ها را اسلامی به بار بیاورید.

دخترم و پسرم از خداوند متعال می‌خواهم یک فردی بشوید کاملاً اسلامی و پاسدار اسلام و انقلاب و یک فرد خداشناس و آگاه و اسلامی بشوید، ان‌شاءالله.

برادرانم می‌دانم شما تا اندازه‌ای به شهید شدن در راه الله آگاهید. امیدوارم ان‌شاءالله در فراق بنده ناراحت نباشید و راه شهیدان، راه الله را ادامه دهید.

خواهرانم شما صبر کنید؛ من می دانم برای خواهر خیلی مشکل است در فراق برادر که صبر کند، ولی شما باید صبر را از زینب کبری (س) یاد بگیرید.

از خداوند متعال می‌خواهم که ما را از شهیدان واقعی قرار دهد. خداوندا تو را قسمت می‌دهم به امام زمان (عج)، عمر امام امت، خمینی بت شکن را زیاد فرما.

خدایا مسلمانان را پیروز بگردان و ظهور امام زمان(عج) را نزدیک بفرما.

خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار  از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزای

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم   موجیم که آسودگی ما عدم ماست

گر دیدی و ندیدی جسد من    برخیز و بگیر اسلحه در جنگ با دشمن

بیعت کنید از راه امام خمینی   جز او نبود راه دگر راه حسینی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar