نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: همه شهدا و به خصوص شهدای هسته ای، سند مظلومیت ایران هستند، عظمت کارشان در این بود که با ایمان قوی،تئوری های عِلمی را عَملی کردند و عاقبت کارشان هم باسعادت به شهادت ختم شد.
کد خبر: ۹۳۳۲۶۷۳
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج،  آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیستم فروردین در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج ضمن اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه شعبان و ورود به ماه مبارک رمضان،بیان داشت: ماه رسول خدا هم در حال سپری شدن است و به ماه عظیم رمضان نزدیک می شویم که رسول خدا بشارت دادند أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّهُ قَدْ أَقْبَلَ إِلَیْکُمْ شَهْرُ اللَّهِ بِالْبَرَکَهِ وَ الرَّحْمَهِ وَ الْمَغْفِرَهِ… این ماه با برکت و رحمت و مغفرت به شما رو کرده. امیدوارم از همه لحظات آن بهره ببریم و غفلت نکنیم. به خصوص شب های قدر را درک کنیم و از خدای تعالی می خواهیم به برکت این ماه و شهیدش، بلا و گرفتاری را از امت اسلامی دور بگرداند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه شهدای دانشمند هسته ای سند مظلومیت ایران هستند، بیان داشت: همه شهدا و به خصوص شهدای دانشمند هسته ای، سند مظلومیت ایران هستند. عظمت کارشان دراین بودکه باایمان قوی وروحیه جهادی و ایثارگری، تئوری های عِلمی راعَملی کردند وبین علم و عمل ارتباط برقرار کردند و عاقبت کارشان هم با سعادت به شهادت ختم شد.

وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب مورد تشویق آمریکا برای به دست آوردن انرزی هسته ای بود،بیان داشت: ایران از قبل انقلاب در دوران پهلوی دوم و تشویقی که آمریکائی ها می کردند یعنی حدود سال های دهه ۵۰ میلادى دنبال بدست آوردن انرژی هسته ای بود. در سال ۱۹۵۸ (۱۳۳۶) ایران به عضویت آژانس بین‏المللى انرژى اتمى درآمد. ده سال بعد درسال ۱۳۴۶ پیمان عدم تکثیر سلاح‏هاى هسته‏اى را پذیرفت و در سال ۱۳۴۸ در مجلس شوراى آن زمان تصویب شد. در طول سال ها قراردادهای متعددی برای پیشرفت کار با ایران بسته شد که بعد از پیروزى انقلاب اسلامی، کشورهای غربی تقریبا به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه انرژی هسته ای یکی از مهمترین مباحث تکنولوژی هسته ای است،گفت:انرژى هسته‏اى یکی از مهمترین مباحث تکنولوژى هسته‏اى است و نقش بسیار اثرگذاری در تأمین انرژى همه کشورها دارد. امروزه یکی از اساسی ترین مسائل کشورها، اصلاح و استفاده صحیح از منابع انرژى هائی است که در اختیار دارند و برای این مهم برنامه ریزی های دقیق و زیربنایى دارند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه بیان داشت:و در بین این منابع انرژی، ویژه ترین انرژی، انرژی هسته ای است. یکی از دستاوردهای مهم انقلاب، انرژی هسته ای است که باعث کینه وسنگ اندازی ودشمنی های دشمنان نظام است. در سال‏هاى ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ مذاکرات هسته‏اى میان ایران و سه کشور اروپایى دنبال مى‏شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز و امام جمعه کرج،بیان داشت:در آن مقطع ایران براى اعتمادسازى بخش مهمى از برنامه‏هاى هسته‏اى خودش را به حالت تعلیق درآورده بود. اما در اوایل سال ۱۳۸۴ و با توجه به بدعهدى کشورهاى اروپایى در انجام تعهداتشان، ایران تصمیم گرفت با توجه به خواسته عمومی به مذاکرات پایان بدهد و فعالیت های تعلیق شده را از نو شروع کند و این اقدام راهم کرد. همه هم قبول داشتند که ادامه کار با کشورهای اروپائی به ضرر ایران است.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه سخنان خود بیان داشت: لذا در سال ۸۵ ایران تحرکی به کار داد و با قوت پیگیری کرد و صنعت هسته ای کشور را تثبیت کرد. اما از سال ۹۲ به بعد برای حل مشکلات اقتصادی وکاهش فشار تحریم ها دولت اقدام به برگزاری سلسله جدیدی از مذاکرات کرد. رئیس جمهور معتقد بود که با مذاکره با قدرت های بزرگ مثل آمریکاوتوافق مناسب با آن ها، می شود تحریمهای اقتصادی را برداشت و مشکلات در مدت کوتاهی حل می شود. لذا شروع به مذاکراتی کردند که از اول، انتهایش معلوم بود.

وی در ادامه با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب در مورد مذاکرات هسته ای ،بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: با وجود این‏که من خوش‏بین نبودم به مذاکره با آمریکا، با این مذاکرات موردى، مخالفت نکردم، موافقت کردم؛ ازمذاکره‏کنندگان هم باهمه وجود حمایت کردم… اگر کسى بگوید که ما مثلاً با توافق یا با رسیدن به یک نقطه مخالفیم، نه، خلاف حق و خلاف واقع گفته است. اگر یک توافقى انجام بگیرد که این توافق توافقى باشد که منافع ملّت را، منافع کشور را تأمین بکند، بنده کاملاً با آن موافقت خواهم کرد.

رئیس شورای امور مساجد استان البرز در ادامه،گفت: دو سال ونیم طول کشید ودر تیر ماه سال۹۴ توافق جامع هسته ای بسته شد.طبق این توافق ایران بخش زیادی از فعالیتهای هسته ای اش راتعطیل کرد.کارشناسان گفتند۱۰۰ موردتعهد موقت و دائمی از سوی ایران پذیرفته شده است. تعطیل غنی سازی ۲۰درصد، محدودیت درحجم گازاورانیوم غنی شده، محدودیت در درصد غنی شده، محدودیت در تولید سانتریفیوژ، تعطیل شدن فردو و… تحلیل آقایان هم این بود که مشکلات اقتصادی، ریشه خارجی داردکه تحریم است. وابزارمناسب برای برداشتن تحریمها، مذاکره است که برای رسیدن به این هدف تاریخ اسلام را هم تحریف کردند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه ایران در مذاکرات هسته ای منطقی عمل کرد،بیان داشت: بله منطق مذاکره امتیاز دادن و امتیاز گرفتن هست این قبول ولی نباید فعالیت های هسته ای را تعطیل می کردند. ولی آقایان در همه چیز عقب نشینی کردند و به خواسته ها تن دادند و امتیازی نگرفتند. آقا فرمودند: ما از اوّل، منطقى وارد شدیم، منطقى حرف زدیم، زیاده‏خواهى نکردیم؛ ما گفتیم طرف، یک تحریم ظالمانه‏اى را تحمیل کرده است، ما مى‏خواهیم این تحریم برداشته بشود؛ خیلى خب، این یک بده‏بستان است، حرفى نداریم که در این زمینه یک چیزى بدهیم، یک چیزى بستانیم تا تحریم‏ها برداشته بشود؛ امّا صنعت هسته‏اى متوقّف نباید بشود، لطمه نباید بخورد؛ این حرف اوّل است؛ از اوّل این حرف را زدیم و دنبال کردیم.

وی در ادامه بیان داشت:با اینکه رهبری ودلسوزان مکررتاکیدکردندکه به دشمن دروغگوی خائن نباید اعتماد کرد، گوش ندادند. حتی حضرت آقا صریحاً در نامه‏اى به رئیس‏جمهور و رئیس شوراى عالى امنیت ملى، در ۲۹ مهرماه ۹۴ با تأکید بر بندهاى نه‏گانه‏ى قانون مجلس و ملاحظات ده‏گانه‏ى ذیل مصوّبه‏ى شوراى عالى امنیّت ملّى، با طرح ۹ شرط، اجراى آن ‏را تأیید کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه اگر شروط رهبری در مذاکرات رعایت می شد مشکلات امروز را نداشتیم،بیان داشت: اگر این شروط رعایت شده بود، مشکلات امروز را نداشتیم. بنای اول این بود: برجام باید موجب لغو جامع کلیه تحریم‏هاى شوراى امنیت سازمان ملل متحد و هم‏چنین تحریم‏هاى چندجانبه و ملى مرتبط با برنامه هسته‏اى ایران و نیز شامل گام‏هایى براى ایجاد دسترسى در حوزه‏هاى تجارت، فناورى، مالى، و انرژى مى‏شد، که نشد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه افزود:تحلیل همان بود که داشتند و هر دو مطلبشان در صحنه بیرونی و واقعی غلط و با چالش روبرو بود که مصادیق آن فراوان است مثل ارز و نظام پولی و امثال اینها که وقت را نمی گیرم. و عمده ترین مشکل اعتماد به پلیدترین کشورهای دنیا بود. آمریکا یک جانبه خارج شد و کشورهای اروپائی هم به تعهدات خودشان پای بند نبودند، و همه اینها با سابقه ای که داشتند قابل پیش‏بینى بود.

وی با بیان اینکه  تجربه توافق هسته ای باید درس عبرتی برای مسئولان باشد،بیان داشت:تجربه توافق هسته ای خیلی گران و پرهزینه بود و باید درس عبرت بزرگی باشد برای مردم و مسئولین که به سنت قطعی خدای تعالی ایمان داشته باشند و بدانند که عمده ی مشکلات اقتصادی کشور در داخل درست می شود و اثر گذاری عوامل خارجی در مقابل اقدامات داخلی بسیار ناچیز است. و باید این تفکر تقویت شود که هرگز به دشمن بد عهد نباید اعتماد کرد و در مقابلش انعطاف داشت.

امام جمعه کرج با بیان اینکه مردم درس مذاکره را از یاد نمی برند،بیان داشت: مردم خوب فهمیدند که مذاکره تحریم ها را از بین نمی برد ای کاش بعض از مسئولین هم بفهمند. همانطور که آقا فرمودند با استحکام درونی می توانیم تحریم ها را بی اثر کنیم. به هر تقدیر بیش از چهل سال است خواستند با قهرو غلبه وتطمیع و ارعاب و ترور و جنگ مباشره و نیابتا و نهایتا با تحریم اقتصادی ایران اسلامی را زمین گیر کنند قوتش را عزتش را صلابتش را بگیرند مردم را خسته کنند نتوانستند بعد از این هم نخواهند توانست.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به این که ورود واکسن آمریکائی و انگلیسی  ممنوع است،بیان داشت:مسئولین مواظب باشند از حرف رهبری راجع به ورود واکسن آمریکائی و انگلیسی عدول نکنند توجه داشته باشید که بیان ایشان واکسن انگلیسی است هرجا که ساخته شود.

وی با اشاره به نزدیک شد انتخابات شوراهای شهر بیان داشت: اسلام وعرف واخلاق باهرگونه فریب مردم به اسم تبلیغات انتخاباتى مخالف واین کارخلاف شرع است. تهمت ‏زنى نسبت به کاندیداى رقیب قطعاً حرام است. کاندیداها خودشان را با فریب و دروغ بزک نکنند در تبلیغاتشان ارزش‏هاى نظام را ندیده نگیرند. یکدیگر را تخریب نکنند. با کمال صداقت با مردم حرف بزنند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه افزود:مسئله هزینه کردن ها هم برای شما ملاک باشد. از کجا آورده اند و چرا این مقدار خرج می کنند. یکی از بدترین کارها که در بعض مناطق دیده می شود خرید و فروش راى است که هم خلاف اخلاق است هم خلاف قانون. که متولیان امرروی این موضوع دقت و تمهیدات لازم را داشته باشند.

نماینده رهبر معظم انقلاب با بیان این که خبر دروغ سریع پخش می شود لذا از صحت آن اطمینان پیدا کنید،بیان داشت:مردم هم توجه داشته باشید که برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری یکی از کارهائی که دشمنان انجام می دهند نشر اخبار خلاف واقع و کذب است و اخبار دروغ به سرعت پخش می شود لذا تحت تاثیر اخبار متعددی که این روزها منتشر می شود قرار نگیرید و تا از خبری مطمئن نشدید باز نشر ندهید.

انتهای پیام/ف

ارسال نظرات
آخرین اخبار