سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰- ۱۶: ۰۰
تا پایان روز چهارم،
معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری از ثبت نام ۲۹۶ داوطلب ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ری تا چهارمین روز ثبت نام خبر داد.

به گزارش خبرنگار استان تهران خبرگزاری بسیج؛ حسین توکلی کجانی گفت: در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا، ۵۹ روستا و تیره عشایری شهرستان ری دارای شرایط قانونی برگزاری انتخابات هستند که مجموعا ۲۱۱ کرسی برای این دوره از انتخابات وجود دارد که در پایان چهارمین روز ثبت نام از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ری، ۲۹۶ داوطلب در بخشداری های شهرستان ثبت نام کرده اند.

با گذشت ۴ روز از زمان ثبت نام، میزان استقبال از انتخابات شورای اسلامی روستا به ترتیب  در بخش های قلعه نو، کهریزک، مرکزی، خاوران و فشافویه بوده که مطلوب ارزیابی میشود.

ثبت نام از داوطلبین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا از طریق اپلیکیشن موبایل، از طریق کامپیوتر، از طریق دفاتر خدمات دولت و از طریق حضور در بخشداری های تابعه شهرستان ری صورت گرفته و فرایند انتخابات در ۵ بخش شهرستان برگزار خواهد شد.

کرسی های شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ری بصورت سه نفر و پنج نفر بوده که بر اساس جمعیت هر روستا تعیین میشود.

با توجه به وضعیت قرمز کرونا و شرایط پر خطر در شهرستان ری، روند ثبت نام از داوطلبین در بخشداری های تابعه با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد اما توصیه میشود داوطلبین حتی الامکان از روش های غیر حضوری اقدام به ثبت نام کنند.

حضور جوانان، نخبگان، بانوان و معتمدین روستایی در انتخابات قطعا در توسعه و پویایی روستاهای شهرستان ری و همچنین افزایش مشارکت در انتخابات تاثیر بسزایی دارد.

 

  

    توکلی کِجانی گفت: انتخابات یکی از مظهرهای مردم سالاری دینی و پشتیبان امنیت ملی در عرصه بین المللی است که در توسعه شهرها و روستاها تاثیرگذار است و نقش مطبوعات و رسانه ها برافزایش سطح آگاهی و تحلیل و تشویق مردم به انتخاب اصلح در انتخابات نقشی محوری است.

امروز رسانه بعنوان یک محور مهم آگاه سازی جامعه می تواند در افزایش شور و نشاط انتخابات نقش آفرین باشد و در این خصوص ضرورت دارد اصحاب رسانه بویژه رسانه های محلی معتمدین، پیشکسوتان، جوانان، نخبگان و بانوان را به سمت مشارکت سیاسی در انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ری سوق دهند.

آبادانی و توسعه یک روستا در گرو مدیریت جامع و مطلوب است و تحقق این موضوع با حضور افراد کارآمد و اصلح در عرصه انتخابات شوراهای اسلامی روستا است.

با توجه به سوال تعدادی از داوطلبین بر اساس قانون انتخابات، نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی روستا پس از کسب رای کرسی شورا باید در حوزه انتخابیه بخش سکونت داشته باشند.

  

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar