خبرهای داغ:
رییس بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی گفت: سالن ورزشی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) سردشت دانشگاه علوم پزشکی اراک با توجه به روند مبتلایان و میزان بستری‌ها به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونا وارد چرخه درمانی می‌شود.
کد خبر: ۹۳۳۲۷۴۲
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰

دکتر "سعید محمد دوست" روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون با یک سونامی کرونا مواجه هستیم و این مرحله بیماری متفاوت‌تر از موج‌های پیشین است.
وی بیان داشت: با توجه به افزایش میزان بستری‌ها، بیماران بدحال در بیمارستان‌ها پذیرش می‌شوند و این سالن ورزشی برای بیمارانی که حال عمومی نسبتا بهتری نسبت به سایر بیماران کرونایی دارند، پیش بینی شده است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان اراک تاکید کرد: این نقاهتگاه با هماهنگی ارتش و پدافند هوایی استان مرکزی با بیش از ۱۰۰ تخت اکنون در حال تجهیز است و بیماران می توانند به این مرکز منتقل شوند و همانند گذشته نیروهای جهادی سپاه و بسیج آماده ارائه خدمات لازم به بیماران کرونایی هستند.
دکتر محمد دوست بیان کرد: رایزنی‌های لازم برای بهره گیری از نیروهای تخصصی و پرستاری در این نقاهتگاه در حال انجام است.
وی ضمن تقدیر از نیروهای جهادی و داوطلبان بسیج و طلاب گفت: در بیمارستان امیرالمومنین ورود همراه بیمار ممنوع می‌شود و در این مرکز تعدادی از نیروهای بسیجی داوطلب و طلاب و نیروهای جهادی نیز برای انجام خدمات غیر پرستاری و به عنوان همراه بیماران در نظر گرفته می شوند.
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به افزایش بالای مبتلایان و بستری ها ظرفیت بیمارستان ها در چند روز آتی تکمیل می‌شود، سالن ورزشی پنج مرداد به عنوان نقاهتگاه دوم در نظر گرفته می‌شود.
دکتر محمد دوست اظهار داشت: انتظار می رود تعامل و همکاری همه جانبه میان اصناف، مسئولین و مردم ایجاد شود تا بتوان این وضعیت بحرانی را کنترل کرد.

-سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون دو میلیون و ۲۹ هزار و ۴۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۴ هزار و ۳۹ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۴۷۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۶۷ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۲۹ هزار و ۴۱۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۴ هزار و ۳۹ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۲۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت افزود: تاکنون ۱۳ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۲۹۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار