سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰- ۴۵: ۱۷
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی:
حجت الاسلام عبدی گفت: امروز آن چیزی که در خصوص تحریم ها اولویت دارد خنثی سازی تحریم ها است و رفع تحریم با قوانین و شرایطی که مقام معظم رهبری فرمودند در اولویت بعدی است.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ حجت‌الاسلام «ماشاالله عبدی» مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی در تبیین شعار سال ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مقام معظم رهبری در یک دهه گذشته شعارهای سال را با محوریت اقتصادی و تولید داخل نامگذاری کرده اند که این نشان از اهمیت مسئله تولید و رونق آن است و تولید مهمترین رکن شعارهای یک دهه اخیر می باشد.

عبدی گفت: مقام معظم رهبری در طی یک دهه گذشته به دنبال یک فرهنگ سازی عمومی در راستای تولید داخلی بودند که خوشبختانه این مسئله آثار و برکات بسیار زیادی به همراه داشته اما باید توجه داشت علیرغم تاکیدات ایشان در طی این ده سال و اقدامات بسیار فراوان اما چرا انتظاری که ایشان از مسئله تولید داشتند محقق نشده که پاسخ آن در شعار امسال وجود دارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در شعار امسال علاوه بر اهمیت تولید، مسئله پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را تاکید کردند که این دو مولفه باید در همه ابعاد رقم بخورد و به طور مثال مانع زدایی های داخلی و خارجی از بین بروند و پشتیبانی های همه جانبه از تولید اتفاق بیفتد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: یکی از موانع خارجی رونق تولید در طی این سال ها تحریم های ظالمانه غربی ها است و امروز آن چیزی که در خصوص تحریم ها اولویت دارد خنثی سازی تحریم ها است و رفع تحریم با قوانین و شرایطی که مقام معظم رهبری فرمودند در اولویت بعدی است.

عبدی یادآور شد: آن چیزی که باید در خنثی سازی تحریم ها رقم بخورد قوی شدن و خودکفایی همه جانبه است و باید کشور را از شر وابستگی ها به طور کامل نجات دهیم تا دیگر تحریم ها نتواند اقتصاد کشور را دچار مشکل کند و این یک راهبرد مهم است.

وی افزود: البته تلاش برای رفع تحریم ها با توجه به بیانات و راهبردهایی که مقام معظم رهبری تاکید دارند نیز مهم است که باید مورد توجه مسئولین باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: مهمترین موانعی که در حوزه رونق تولید در داخل مطرح است موانع فرهنگی و اقتصادی است که البته اقدامات و زیرساخت های خوبی در طی این سال ها انجام شده که باید با جدیت ادامه پیدا کند.

عبدی با اشاره به اینکه سوء ذهنیت نسبت به تولیدات داخلی یک مانع فرهنگی رونق تولید است و به عنوان یک آفت بزرگ محسوب می شود گفت: البته این مسئله پیشینه تاریخی دارد و از زمان قاجار تولید داخل به حاشیه رفته که علمای وقت هم نسبت به این مسئله اقداماتی انجام دادند اما متاسفانه این مسئله تا به امروز هم تا حدودی ادامه دار بوده که باید با فرهنگ سازی و مشارکت مردم از بین برود.

وی با تاکید بر اینکه برند سازی و معرفی کردن کالاهای خارجی به عنوان کالای مرغوب از دیگر موانع فرهنگی است افزود: متاسفانه فضای مجازی در این مسئله نقش مهمی داشته و باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت هایی همچون فضای مجازی این فرهنگ غلط را اصلاح کنیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که باید در حوزه مانع زدایی از تولید انجام شود مانع زدایی مردمی از رونق و جهش تولید است که همه مردم در همه اقشار و سنین مختلف در این مسئله نقش دارند و اگر بسیج مردمی برای برداشتن موانع در کشور ایجاد شود قطعا برکات بسیار فراوانی به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در حوزه مانع زدایی موانع اقتصادی نیز قابل اهمیت هستند که جولان رقبای تولید داخل، واردات بی رویه، قاچاق کالا، روان نبودن کسب و کار، اقتصاد نفتی، اقتصاد دولتی و عدم اعتقاد برخی از مسئولین به تولید داخل بخشی از موانع اقتصادی تولید می باشد که باید نسبت به رفع آنها اقدامات موثر انجام شود.

عبدی گفت: در طی این سال ها در بسیاری از عرصه ها شاهد پیشرفت تولید داخل و خودکفایی سایر بخش ها همچون دفاعی و علمی بودیم که می تواند برای سایر بخش ها الگویی باشد و این نشان دهنده این است که اگر به تولید داخل بها داده شود قطعا شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: انتخاب شعارهای سال توسط مقام معظم رهبری یک راهبرد مشخص برای حرکت دستگاه ها و نهادها در طی یک سال را مشخص می کند که اگر به آن به خوبی عمل شود قطعا راهگشا خواهد بود.

وی افزود: هر زمانی که به رهنمودهای مقام معظم رهبری در کشور عمل کردیم شاهد شکوفایی و پیشرفت های گسترده بودیم و هر زمانی که گوش ندادیم دچار عقب ماندگی شدیم و امروز باید همه توجه و تمرکزمان بر روی تحقق شعار سال باشد.

عبدی تاکید کرد: امروز علیرغم همه توطئه های دشمنان، ایران اسلامی هجدهمین اقتصاد موفق دنیا را دارا است که نشان از ظرفیت ها و توانمندی های سرشار در سایر بخش ها دارد و اگر بهره برداری از همه ظرفیت ها و توانمندی ها رقم بخورد قطعا مشکلات اقتصادی برطرف خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: بسیج و سپاه با همه ظرفیت ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی در کنار دستگاه ها، همه توان خود را برای تحقق شعار سال به میدان خواهد آورد و اگر می خواهیم در این حوزه موفق باشیم تمام تمرکزمان باید بر روی قوی شدن در همه ابعاد باشد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar