سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۳۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰- ۵۳: ۲۰
شورای سیاستگذاری و صیانت از انتخابات نهضت استادی ایران:
در پی اظهارات مداخله جویانه انتخاباتی سفیر فرانسه در ایران، شورای سیاستگذاری و صیانت از انتخابات نهضت استادی بسیج با صدور نامه‌ای به وزرای کشور و امورخارجه خواستار احضار، اخطار و در صورت لزوم اخراج وی از تهران شد.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، متن این نامه به شرح زیر است : 

بسم الله الرحمن الرحیم 


جناب آقای دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی؛ وزیر محترم کشور
جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف؛ وزیر محترم امور خارجه

سلام علیکم
اللهم صل علی محمد و آل محمد؛ چنانکه مستحضرید روزنامه "کار و کارگر" در تاریخ  21 فروردین 1400 مصاحبه ای با آقای فیلیپ تیئبو، سفیر کشور  فرانسه ترتیب داد  که  طی این مصاحبه ، نامبرده با لحنی مداخله جویانه  و تحقیر آمیز با ملت بزرگ و متمدن ایران سخن گفته است؛ با توجه به سوابق ننگین  سفارتخانه های غربی در فتنه های انتخاباتی ایران  موارد زیر جهت استحضار و صدور دستور  اقدام فوری تقدیم می گردد:


1) متن مصاحبه آقای سفیر  حاوی مطالب و اظهارات مداخله جویانه و توهینی  آشکار به شعور ملت بزرگ ایران اسلامی است از این رو لازم است دستگاه‌های متولی و به ویژه وزارتخانه‌های کشور و امورخارجه، نسبت به اخطار و احضار وی  هشدار دهند که در صورت لزوم به اخراج وی، اقدام خواهد شد.


2) سخنان آقای تیئبو، روشن ساخت که سیاست کلان جبهه استکباری غرب و البته فرانسه، برساخت پرشدت  فضای تولید عملیات روانی از طریق رسانه های ارتباط جمعی و شبکه‌های اجتماعی به نفع جریان مدافع منافع غرب در فضای انتخاباتی ایران است. اما روشن است همچون گذشته روحیه استقلال خواهی ملت عزیز و فهیم ایران اسلامی، زائل کننده راهبردهای پوشالی غربی ها و غربگراها خواهد بود.


3) فرزندان و سربازان مردم عزیز ایران بزرگ در نهضت استادی بسیج  به مثابه دیدبانان و فرماندهان تیز بین  جنگ نرم تمامی  تحرکات قطب های  استکباری و معدود هواداران سیه روی و سیاه بخت داخلی آنها را رصد و رهگیری کرده و این توطئه ها به فضل الهی و به مدد بصیرت آحاد و توده های مردمی خنثی خواهد شد؛ 


4) نهضت استادی ایران اسلامی همچنین به شما مسئولین محترم و برادران دینی و ملی از روی خیرخواهی و وطن دوستی، اعلام می دارد که بدون رودربایستی با غرب سلطه‌گر،  حافظ منافع ملی و تمامیت ارضی، فرهنگی و سیاسی در نظام مردمسالار جمهوری اسلامی ایران باشید؛ البته لازمه این کار، تذکر و اقدام جدی در برابر مطالب موهن سفیر گستاخ فرانسه و اقدام ناشایست مسئولین روزنامه "کار و کارگر" و سایر عوامل پیدا و پنهان آن است تا  روشن شود احدی از بیگانگان حق اظهار نظرنظر و مداخله در امور داخلی کشور پهناور ایران اسلامی ندارد.


۵) لازم است سفیر دولت تمامیت خواه و همدست حکام جنایت کار  آمریکا  به جای فرافکنی و مداخله، روشن سازد چگونه کشوری مدعی دموکراسی و حقوق بشر است درحالیکه بیش از ده میلیون مسلمان فرانسوی از داشتن حتی یک نماینده در پارلمان فرانسه، محروم هستند؟  دولتی که حتی  اجازه نمی دهد دختران و بانوان مسلمان، در دانشگاه‌ها و ادارات و ...  از حق شهروندی و انسانی حجاب برخوردار  باشند گو این که اکنون نیز  رئیس جمهور کنونی  فرانسه، طرحی ارائه کرده  تا از  اقامه نماز حتی به صورت فردی، جلوگیری  و نماز خواندن، مترادف با جرم تلقی شود.


6) نهضت استادی ایران اسلامی هشدار می‌دهد که در صورت تکرار چنین مسائلی، به وظیفه و رسالت انقلابی خویش نسبت به گستاخی نمایندگان بیگانه در ایران عزیز عمل کرده و برای ادای تکالیف دینی و ملی خود لحظه ای تردید نخواهد کرد. 

7) اگر چه گستاخی سفیر فرانسه و دوری او از شوون شناخته شده دیپلماتیک در مصاحبه آشکار است اما اظهارات او در باره ماهیت مذاکرات غرب با ایران، بار دیگر روشن بینی و آینده نگری رهبری حکیم نظام اسلامی را برای برخی کارگزاران کم اطلاع  آشکارتر ساخت؛ آنگاه که آقای سفیر می‌گوید ""تمام تلاش شان صرفا بر باز بودن پنجره مذاکره است"" و این یعنی مذاکره برای مذاکره و رفتاری فرسایشی با ملتی با تمدن هفت هژار ساله، در حالیکه معظم‌له بارها تاکید فرموند که مذاکره باید به رفع تحریم‌های ظالمانه از ملت بزرگ ایران منجر شود در غیر این صورت کاری عبث است! 

در پایان اعلام می‌دارد؛ نهضت استادی بسیج پاسخ قاطع ازسوی وزارت محترم امور خارجه و وزارت محترم کشور به سفیر فرانسه را به انتظار نشسته است.

 

شورای سیاستگذاری و صیانت از انتخابات 
نهضت استادی بسیج 
بیست و دوم فروردین ۱۴۰۰

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar