سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۳۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰- ۵۵: ۱۲
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان:
جعفر عبدالملکی مدیرکل صدا وسیمای مرکز کردستان در دیدار با رئیس و کارکنان حوزه هنری استان گفت: انقلاب اسلامی در سیر تاریخی خود معنای متعالی به هنر و تعهد هنری بخشیدند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان،  صبح امروز دوشنبه همزمان با ششمین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی رئیس و جمعی از کارکنان حوزه هنری با حضور در صداوسیمای مرکز کردستان ضمن دیدار با رئیس و معاونین مرکزصدا وسیمای استان از همراهی و همکاری رسانه ملی با حوزه هنری قدردانی کرد.

جعفر عبدالملکی در این دیدار با تبریک هفته هنر‌ انقلاب اسلامی از فعالیت‌ها و تلاش‌های حوزه هنری در بخش های مختلف تمجید کرد.

وی گفت: کارفرهنگی همانند کارکشاورزان دارای مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت است و ایده های فرهنگی وهنری همانند بذری که کشاورزان برزمین می گسترانند نیازمند توجه و مراقبت است تا در زمان درو بهترین بازدهی را در سطح جامعه داشته باشد.

عبدالملکی ادامه داد: خوشبختانه فعالیت های حوزه هنری دارای این خصوصیت هستند و این نشان می دهد اتاق فکر حوزه هنری به خوبی بر روند انجام فعالیت ها نظارت دارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به شهید آوینی اشاره کرد و گفت: این شهید والا مقام همانگونه که در مستند"آقا مرتضی" هم که در شبکه ملی پخش گردیده به آن اشاره شد با تحول درونی که با آشنایی با دیدگاه ها حضرت امام (ره) پیدا کردند به چنان جایگاهی رسیدند که امروز که بیت وهفتمین سالگرد شهادتشان نیر است همچنان آثار ودیدگاه های فرهنگی وهنریشان مورد توجه است.

مدیرکل صدا وسیما روایت فتح را یک اثر جاودان شهید آوینی عنوان کرد وافزود: این مستند بستر توجه جدی به فرهنگ ومطالعات پایداری را فراهم کرد و سبب گردید تا اقشار مختلف جامعه به صورت ملموس با جانفشانی ها و رشادت های رزمندگان جان برکف دوران هشت ساله دفاع مقدس آشنا گردند.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز کردستان گریزی هم به مسائل روز جامعه زد وگفت: متأسفانه امروز شاهدیم عده ای در لباس فرهنگی چند صباحی را جولان می دهند و زمانی که به شهرت می‌رسند به راحتی این شهرت بدست آمده از اعتماد ملت را به کشورهای خارجی می فروشند و بعد از مدتی به فراموشی سپرده می شوند.

وی در بخش هنر هم تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها فرموده اند" هنرمند هم به ساختار و هم نسبت به محتوا باید تعهد داشته باشد" و اگر هنرمندی یکی از این بخش ها را به فراموشی بسپارد اثر هنری خلق شده اش هم به آن جایگاه مورد نظر نخواهد رسید.

عبدالملکی در بخش دیگری از سخنان خود به کتاب "عصرهای کریسکان" اشاره کرد وگفت: این کتاب و دیگر کتب منتشرشده در خصوص دلاوری های مردم کردستان این موضوع را نشان دادکه کوچکترین خیانت وبی‌احترامی به شهدای مظلوم منطقه کردستان که در راه حفظ کیان اسلامی جانفشانی کردند قطعاٌ دارای تبعات سنگینی برای فرد خواهد داشت و خداوند متعال آن را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

عبدالملکی با اشاره به آمادگی صدا وسیما در ارتقای سطح همکاری ها با حوزه هرنی در تمامی بخش ها گفت: این امادگی را داریم که از تولیدات حوزه هنری در بخش های مختلف صدا وسیمای مرکز کردستان استفاده کرده و این تولیدات را به جامعه معرفی کنیم.

وی به قدرت رسانه هم اشاره کرد وگفت: این قدرت ناشی از اعتماد مردم است و خدای ناخواسته هرگونه سوءاستفاده از قدرت چه رسانه ای و چه در سطوح دیگر موجب فساد گردیده و زمینه بی اعتمادی اجتماعی را فراهم می کند.

در این دیدار همچنین دکترسیدعلی‌مدنی معاون واحد اطلاعات‌واخبارصدا وسیمای مرکز کردستان هم در سخنانی ضمن قدردانی از فعالیت های شایسته حوزه هنری و تعامل بسیار خوب با صدا وسیمای مرکز کردستان به اقدامات این معاونت اشاره کرد وگفت: هم اکنون بیش از 70 درصد محتوای اخبار پخش شده تولیدهمکاران تلاشگر بخش اخبار و اطلاعات است.

وی ادامه داد: به زودی یکی از مجهزترین استودیو های خبر منطقه غرب کشور در صدا وسیمای مرکز کردستان افتتاح می گرددو بینندگان شاهد تغییر گسترده‌ای در پخش برنامه ها خواهند شد.

مدنی‌آموزش را یک اصل مهم در عرصه فرهنگ وهنر عنوان کرد وگفت: برنامه های گسترده ای را در زمینه آموزش با همکاری شورای روابط عمومی های استان پیش بینی کرده ایم که ان شاء ا... با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا آن را با بهره گیری از اساتید کشوری در جهت ارتقای سطح کاری روابط عمومی های و فعالین عرصه اطلاع رسانی به انجام خواهیم رساند.
 
انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar