سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۳۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰- ۵۴: ۱۱
استکبار جهانی، انقلاب اسلامی ایران را نقطه کانونی و محور مقاومت در برابر قلدر مآبی و زورگویی اش می داند و طبعا با تمام وجود برای نابودی و هضم او در هیمنه خودش تلاش می کند. علی رغم همه ی این خباثت ها، جمهوری اسلامی ایران اکنون در جایگاه متعالی و شایسته برای ملت خود در چشم جهانیان قرار دارد.

حضرت آیت الله رئیسی؛ ریاست محترم قوه قضائیه

جناب آقای دکتر روحانی؛ ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر قالیباف؛ ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

استکبار جهانی، انقلاب اسلامی ایران را نقطه کانونی و محور مقاومت در برابر قلدر مآبی و زورگویی اش می داند و طبعا با تمام وجود برای نابودی و هضم او در هیمنه خودش تلاش می کند. علی رغم همه ی این خباثت ها، جمهوری اسلامی ایران اکنون در جایگاه متعالی و شایسته برای ملت خود در چشم جهانیان قرار دارد.

ثبات و امنیت کشور، حفظ تمامیت ارضی و حفاظت از مرزها توسط بهترین فرزندان این سرزمین، موجب اقتدار آفرینی و عزتِ ایرانِ اسلامی در برابر تمام مستکبران و زورگویان عالم گشته است. بنا به وعده قرآن، این دشمنِ قدّار، هرگز دست از مقاتله و ستیز با این حکومت دینی و مردمی برنمی دارد، مگر اینکه هویت مکتبی اش را لکه دار کند...

باید توجه داشت، در شرایط فعلی نوعی از جنگ اراده ها بین ما و دشمنان ما شکل گرفته است. آن ها با حجم قابل توجهی از تبلیغات رسانه ای، پس از هر عملیات سیاسی و امنیتی خود، در صدد به انفعال کشاندن مسئولان جمهوری اسلامی و ایجاد اختلال در نظام محاسباتی تصمیم سازان این کشور هستند‌.

وظیفه همه مسئولان و مردم هم تهدید زدایی است. تهدید زدایی یعنی اقدامی که پس از آن دشمن حتی جرات تهدید این ملت بزرگ را هم نداشته باشد، چه رسد به این که دست به ترور ناجوانمردانه دانشمندانش بزند و یا به فکر اقدام خرابکارانه در یکی از مراکز استراتژیک او بیفتد.

حال با توجه به این نکات و تقسیم کارِ شیطانیِ بین صهیونیست ها( تهاجم به شناور ایرانی در دریای سرخ، ترور شهید فخری زاده و عملیات تخریبی در نطنز) با دولت آمریکا( ترفند مذاکره زیر سایه تهدید در وین) و اتحادیه اروپا ( تحریم نهادها و افراد به بهانه های واهیِ حقوق بشری) بر خود لازم می دانیم، نکاتی را به اختصار خدمت شما سران محترم قوا عرضه کنیم، امیدواریم مورد رضایت حضرت حق قرار گیرد:

1/ لزوم تغییر راهبرد جمهوری اسلامی برای مقابله با اقدامات خرابکارانه دشمن

در ادبیات روابط بین الملل، صبر استراتژیک؛ یعنی اقدامی برنامه ریزی شده و به دور از عجله برای برخورد متقابل با عوامل تهدید کننده امنیت ملی. البته آنچه در نطنز رخ داد، قابل پیش بینی بود چرا که طرف غربی، دولت و تیم مذاکره کننده را به شدت در موضع ضعف می دید.

تجربه ما در دفاع مقدس، توقیف کشتی انگلیسی، سرنگونی پهباد آمریکایی، موشک باران عین الاسد و هدف گذاری اخراج آمریکایی ها از منطقه غرب آسیا در انتقام از خون حاج قاسم سلیمانی به خوبی نشان داد که متجاوزان به حقوق این ملت، برای ضربه زدن به منافع ما نباید احساس امنیت کنند، چرا که در غیر این صورت تهدید ها و ضربات آن ها پایانی نخواهد داشت. لذا می بایست با شناسایی نقاط ضعف دشمن، متناسب با همان ضربه ها واکنش نشان داد و منافع او را تهدید نمود و نهایتا با وارد کردن ضربه ای سنگین او را بر سر جای خویش نشاند. حال سوال این جاست که اساسا چه برنامه ای برای اقدام متقابل (اقتدار آفرین و ضربه زننده) از سوی قوای محترم در جمهوری اسلامی، طراحی شده است؟

2/ برجام به مثابه کارگاه دشمن شناسی

آسیبی که صنعت هسته ای کشور، با شهادت شهید شهریاری ها و احمدی روشن ها متحمل شد، با آسیب ناشی از برجام به هیچ وجه قابل مقایسه نبود. برجام کم هزینه ترین مدل و در عین حال پر دستاورد ترین روش برای آمریکایی ها و سایر مستکبرین عالم برای کنترل ما بود.

مدلی که با وعده چرخش همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ اقتصاد مردم، معرفی شد، با زیر پاگذاشتن ضوابط و شرایط مصوبِ رهبر معظم انقلاب و شورای عالی امنیت ملی خودش را برای غرب اثبات نمود و با وجود نقض های فراوان فنی و حقوقی و تفاسیر غیر نافذ از متن قرارداد پیوست اجرایی گرفت و سرآخر با موج سواری بر شرطی سازی، کشور را معطل خود ساخت. در شرایط فعلی نیز، به پایه ای برای گرفتن امتیازات بیشتر از دستگاه دیپلماسی کشور از سوی غربی ها بدل شده است، به طوری که دشمن می داند اگر در نطنز فشار بیاورد، می تواند در وین امتیاز بگیرد و اشتیاق به مذاکره (با وجود بد عهدی) از سمت ایران را، نتیجه فشار حداکثری خویش ترجمه میکند.

در واقع آنچه امروز بیش از هر چیزی منافع ملی مارا تهدید می کند، تکرار تجربه های تلخ دستگاه دیپلماسی در ماجرای برجام است. حال سوال این جاست؛ دقیقا تا چه زمانی باید شاهد خنده های دیپلماتیک به حیثیت روابط خارجی کشور باشیم؟

3/ واشنگتن به دنبال احیای مذاکره است و نه احیای برجام...

این که در برجام تعهد داده بودیم جز در نطنز، در جای دیگری غنی سازی نکنیم و از طرفی بیشترین دسترسی بر مراکز هسته ای برای نظارت و راستی آزمایی  در اختیار آژانس انرژی اتمی گرفته بود، چه معنایی جز دادن گرای به دشمن برای تمرکز در یک مکان خاص و از کار انداختن تضمینی آن توسط او دارد!؟ اصلا چرا با توجه به نفوذ چند باره در مراکز استراتژیک کشور در طول چند سال اخیر، به هشدارها در رابطه با حفظ تاسیسات فردو به عنوان مرکز امن غنی سازی توجه نشده است تا این مقدار صنعت هسته ای مان آسیب پذیر نباشد‌؟

از طرفی دلیل ایجاد ۵۷ دریچه، خارج از چارچوب NPT، پادمان و پروتکل الحاقی برای دسترسی به مراکز حساس، فقط برای پیروزی اخلاقی ما در جنگ با بی اخلاق ترین و بدعهد ترینِ انسان ها بود و یا دلیل دیگری داشت؟  با توجه به انفجار تیر ماه سال گذشته، ترور شهید فخری زاده و خرابکاری در نظنز، چرا باید بازدید و همکاری فراپادمانی با آژانس انرژی اتمی ادامه پیدا می کرد؟

سران محترم قوا!

با توجه به این مسائل مهم ؛ بهتر نیست از وزرای محترم امور خارجه ، پیرامون این مسائل سوال شود؟ آیا حداقلی ترین اتفاق، عزل رییس سازمان انرژی اتمی نیست؟

4/ تقویت بازداندگی با اقدام متقابل

پیگیریِ حقوقی و قضایی مسئله ی ترور دانشمندان هسته ای و مسببان خرابکاری های اخیر و خاطیان در دستگاه های مختلف کشور( در داخل و خارج) از سوی ریاست محترم قوه قضاییه اولین خواسته ما است.

اگر چه به نظر می رسد رشد غنی سازی تا ۶۰ درصد اتفاق مهم و حرکتی روبه جلو است اما همه ی واکنش ما به حوادث و خرابکاری های اخیر نیز نباید باشد! به نظر می رسد بهترین اقدام دولت جمهوری اسلامی، توقف سریع و تعلیق مذاکرات در همه سطوح با دشمن بد عهد و قطع همه ی رژیم های بازرسی و اخراج بازرسان آژانس انرژی اتمی از کشور است.

از مجلس شورای اسلامی نیز می خواهیم با توجه به اهمیت مسئله با تصویب طرح انتقال پرونده هسته ای به یک مرجع بالاتر در کشور مانند دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از آسیبِ هر چه بیشتر دیپلماسیِ منفعلانه به امنیت و اقتصاد مردم جلوگیری کند.

در انتهای عرایضمان یادآور می شویم بی شک به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی، بسیج شجره طیبه ای است که در تمام ادوار انقلاب، حفظ ایرانِ اسلامی را وظیفه ی الهی خود دانسته و می داند. با توجه به این اصل، مجموعه بسیج دانشجویی نیز، آمادگی خود را برای صیانت از مراکز هسته ای در سرتاسر کشور اعلام میکند و مثل یک سرباز در حفظ کیان و منافع کشور، حتی از جان خویش دریغ نخواهد کرد. با چشمانی باز به دشمن خیره خواهیم شد و آن ها را آرام نخواهیم گذاشت که اگر آرامشان بگذاریم، لحظه ای آراممان نخواهند گذاشت...

و من الله توفیق

 

 

 

 

شورای تبیین مواضع استان البرز
شورای تبیین مواضع استان فارس

شورای تبیین مواضع استان چهارمحال و بختیاری

شورای تبیین مواضع استان گیلان

شورای تبیین مواضع استان ایلام

شورای تبیین مواضع استان گلستان
شورای تبیین مواضع استان یزد
شورای تبیین مواضع استان سیستان و بلوچستان
شورای تبیین مواضع استان اصفهان
شورای تبیین مواضع استان کرمان
شورای تبیین مواضع استان قم
شورای تبیین مواضع استان خراسان رضوی
شورای تبیین مواضع استان کهگیلویه و بویر احمد
شورای تبیین مواضع استان زنجان
شورای تبیین مواضع استان بوشهر

شورای تبیین مواضع استان هرمزگان
شورای تبیین مواضع استان اردبیل
شورای تبیین مواضع استان همدان
شورای تبیین مواضع استان مازندران
شورای تبیین مواضع استان خراسان جنوبی
شورای تبیین مواضع استان آذربایجان شرقی
شورای تبیین مواضع استان خراسان شمالی
شورای تبیین مواضع استان لرستان
شورای تبیین مواضع استان مرکزی
شورای تبیین مواضع استان کردستان
شورای تبیین مواضع استان آذربایجان غربی
شورای تبیین مواضع استان تهران

شورای تبیین مواضع استان سمنان

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar