سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۳۴۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰- ۱۲: ۱۱
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی خواستار تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در شقوق مختلف حمل‌و‌نقل شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با توجه به افزایش قابل‌ملاحظه شیوع ویروس کرونا، در دستوری به زیرمجموعه‌های این وزارتخانه خواستار تشدید نظارت برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در شقوق مختلف حمل‌و‌نقل شد.

با تاکید به انجام سفر‌های ضروری با رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی، گفت: همه سفر‌های حمل‌ونقل برون شهری به صورت کنترل شده و بر اساس شیوه نامه‌های ابلاغی وزارت بهداشت انجام می‌شود و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه باید نظارت خود را بر اجرای دقیق کامل شیوه نامه‌ها تشدید و با متخلفان طبق قانون برخورد کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: استعلام کد ملی متقاضیان سفر برای بررسی وضعیت سلامت آن‌ها پیش از فروش بلیت از سامانه سروا وزارت بهداشت از ۲۰ آبان ماه در حال انجام است. به طوری‌که تنها در ۲۰ روزه نوروز از فروش بلیت و از سفر ۲۲۴۰ نفر با وسایل حمل و نقل عمومی برون شهری که نتیجه تست کرونا آن‌ها مثبت بوده و در دوره قرنطینه قرار داشته‌اند، جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان در راستای اجرای دستورالعمل‌های وزارت بهداشت انجام می‌شود. بدین صورت که پذیرش مسافر در اتوبوس و قطار با ۵۰ درصد ظرفیت ناوگان و در پرواز‌های داخلی با ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی به موضوع نظارت بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اطمینان از اجرای کلیه دستورالعمل‌های وزارت بهداشت برای کنترل‌های بهداشتی سختگیرانه عمل می‌کند. همه سازمان‌ها و شرکت‌های متولی حمل‌و‌نقل بر اساس مصوبات ستاد ملی، ضوابط و دستورالعمل‌هایی را تهیه کرده‌اند که در صورتی که ارائه‌دهندگان خدمات حمل‌ونقل برون‌شهری شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند با آن‌ها برابر مقررات برخورد شود. همچنین علاوه بر ضدعفونی مکرر ناوگان و پایانه‌ها، استفاده از ماسک توسط مسافران و کارکنان، از جمله الزاماتی است که نظارت جدی بر آن‌ها انجام می‌شود.

اسلامی ادامه داد: هر مسافری که با ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی سفر کرده از فیلتر کنترل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده عبور کرده است. همچنین در صورت مشاهده و گزارش هرگونه تخلف در عدم رعایتشیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌ها برای انجام سفرها، به صورت سختگیرانه و بر اساس مقررات تدوین شده با متخلفین برخورد می‌شود.

یادآوری این نکته ضروری است که بر اساس مقررات، در صورت تخلف ناوگان جاده‌ای برون شهری از اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی، شرکت حمل‌ونقلی و راننده مسئول هستند و در صورت عدم اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در ناوگان خود متخلف شناخته می‌شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar