سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۳۴۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰- ۴۴: ۱۲
به همت بسیج کشاورزی اجرا می شود:
سازمان بسیج کشاورزی در راستای خودکفایی گوشت قرمز در استان آذربایجان غربی اقداماتی انجام داده که برکات خوبی داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج،  اهمیت دامداری و دامپروری به عنوان تامین کننده ی بخش زیادی از نیاز غذایی کشور و تامین کننده مواد خام صنایع تبدیلی دامی نقش مهمی در تولید اشتغال مولد و معیشت مردم بر عهده دارد استان آذربایجان غربی با داشتن 3800000 راس دام سبک و 650000 راس دام سنگین یکی از مهمترین قطب های تولید و اشتغال در بخش دام را به خود اختصاص داده است از طرفی با عنایت به اینکه بخش زیادی از دامداری و دامپروری در استان (70%—75%) به صورت سنتی انجام می شود لذا مهمترین مولفه در ارتقا شاخص های بهروری در بخش دام افزایش دانش مهارت محور دامداران سنتی می باشد.

در شرایط کنونی دامداران سنتی به دلایل مختلف از جمله پایین بودن سطح دانش مهارت محور، عدم بکارگیری روش های صحیح تغذیه ای و پرورشی، عدم سمپاشی جایگاه ها، مشکلات بهداشت دام و طویله و ... از بهروری پایینی برخوردار می باشد و در بعضی از موارد باعث از بین رفتن سرمایه دامداران می شود. از طرف دیگر نداشتن توان مالی مناسب، سنگینی مشکلات را دوچندان نموده و دامداران سنتی را در مضیقه قرار داده است.

لذا با توجه به موارد فوق الاشاره ارتقا دانش و مهارت فنی دامداران سنتی امری بسیار ضروری می باشد، لذا سازمان بسیج جامعه کشاورزی استان آذربایجان غربی به عنوان یک سازمان ارزشی و تخصصی با سازمان دهی دامپزشکان بسیجی و مهندسین علوم دامی در قالب تیم های جهادی و کلینیک های سیار دام پزشکی (47تیم در سطح استان) و با تعیین جغرافیای هدف مبتنی بر مناطق با اولویت کم برخوردار به صورت مستمر در طول سال بر اساس تقویم زمانی مشخص که دامداران بیشترین نیاز را برای حضور تیم های جهادی دارند، نسبت به اعزام تیم های جهادی مناطق مزبور اقدام نموده و اقدامات شاخص و برجسته ای را در طول سالهای گذشته و بخصوص در سال 99 انجام داده است.

برگذاری تعداد1424 مورد آموزش مسجد محور، ارائه مشاوره میدانی به 7387 نفر دامدار و پایش، ویزیت و درمان 106602 دام سبک و سنگین جزء کارهای مهم و برجسته تیم های جهادی بسیج جامعه کشاورزی در سطح استان در سال 99 می باشد در اجرای طرح کمک به خود کفایی گوشت قرمز که یکی از مهم ترین برنامه های تخصصی سازمان بسیج جامعه کشاورزی می باشد هر تیم دامپزشکی50000 راس دام را در منطقه معیّن و تعریف شده برعهده می گیرند تعداد 97 نفر از دامپزشکان و مهندسین علوم دامی این سازمان در سال 99 پس از گذراندن دوره تخصصی و تسهیل گری در مناطق محروم حضور یافته و ضمن شناسایی دامداران و ثبت اطلاعات آنها، در بخش های آموزش و درمان فعالیت نموده اند به حول قوه الهی این برنامه در سال 1400 با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

 
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar