سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۸۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۲۳: ۱۰
گزارش:
مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان آذربایجان غربی گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی سعی در دلسرد کردن مردم از حضور مردم در پای صندوق های رأی دارند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، بررسی تطبیقی عملکرد و جایگاه قانونیِ شورای نگهبان با حضور قنبرکریم نژاد؛ مسئول دفتر نظارت انتخابات شورای نگهبان آذربایجان غربی در جمع دانشجویان دانشگاه های استان آذربایجان غربی عصر دیروز در سالن جلسات دوم آذر ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

انتخاب اصلح توسط مردم می تواند مشکلات کشور را رفع کند

در ابتدای مراسن سید محمود صفری فرمانده بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی گفت: انتخاب اصلح توسط مردم می تواند مشکلات کشور را رفع کند.

سید محدودی صفری اظهار کرد: در شرایطی به پیشواز انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری کشور می رویم که مردم از ضعف ها و کاستی ها در عرصه اقتصادی ناراضی اند و از سوی دیگر مردم شهید پرور جمهوری اسلامی از این که عزت و استقلال ملی خدشه دار شده است گله مندند.

 

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی با وجود توطئه برای ایجاد اختلال در امنیت کشور همچون ترور شهید فخری زاده و خراب کاری در تأسیسات هسته ای و قرار گرفتن در منطقه آتش و مأمن جنگ های نیابتی در غرب آسیا، جزیره آرامش منطقه است.

صفری با اشاره به هجمه هایی که از جانب دشمنان بر علیه شورای نگهبان وارد می شود بیان کرد: طی یک دهه اخیر شورای نگهبان جزو مجموعه هایی است که بیشترین هجمه ها توسط رسانه های بیگانه علیه آن وارد شده است و حتی برخی خواص که قبلا از همین فیلتر شورای نگهبان عبور کرده اند و صاحب قدرت شده اند امروز در جایگاه اپوزیسیون با دشمنان هم صدا می شوند و به تخریب شورای نگهبان می پردازند.

وی با اشاره به این که شاید حتی نقد هایی به عملکرد شورای نگهبان وارد است ولی نباید شورای نگهبان را تخریب کرد، خاطر نشان کرد: حاصل خون شهدا و خروجی انقلاب اسلامی، قانون اساسی است و شورای نگهبان جزو تأسیساتی است که توسط قانون اساسی ایجاد شده است و ایجاد هجمه علیه شورای نگهبان، قانون اساسی را به یغما می برد.

فلسفه وجود شورای نگهبان از اصول قانون اساسی است

در ادامه مراسم قنبر کریم نژاد مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان آذربایجان غربی گفت: حداقل ۱۰ اصل قانون اساسی در خصوص شورای نگهبان است و فلسفه ی وجود شورای نگهبان از اصول قانون اساسی است و هر کسی که با شورای نگهبان مشکل دارد یعنی با اصول قانون اساسی مشکل دارد

وی با اشاره به این که شورای نگهبان ۴ وظیفه ی کلی دارد تصریح کرد: نظارت بر قوانینی که توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است با اصول قانون اساسی تطبیق داشته باشد و آیین نامه ها و دستورعمل هایی که توسط هیئت دولت به تصویب می رسد نیز در حین اجرا نظارت می کند، تفسیر قانون اساسی از لحاظ شرعی توسط فقهای شورای نگهبان و از لحاظ قانونی توسط حقوق دانان، نظارت بر انتخابات، وظایف متفرقه از اعم وظایف شورای نگهبان است.

کریم نژاد افزود: در نظام جمهوری اسلامی نظارت بر چهار نوع انتخابات اعم از مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، و همه پرسی و رفراندوم برعهده شورای نگهبان بوده و نظارت بر انتخابات شورای های شهر و روستا برعهده مجلس شوای اسلامی است.

وی با اشاره به این که برخی افراد به دلیل دانش ناکافی در خصوص شورای نگهبان اظهار نظر می کنند بیان کرد: عامّه مردم وقتی موضوع نظارت و تایید صلاحیت بیان می شود گمان می کنند که نظارت بر انتخابات شورای های های شهر و روستا نیز برعهده شورای نگهبان است ولی نظارت بر انتخابات شورای های های شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

کریم نژاد ادامه داد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی سعی در دلسرد کردن مردم از حضور مردم در پای صندوق های رأی دارند و این وظیفه ی هر شخص و ارگان انقلابی است که در این جنگ نرم با قدرت حضور یابد و مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar