سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۹۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۴۱: ۱۴
مراسم هم اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی در مدیریت نوین شهری برگزار شد.
 
 

به گزارش  خبرگزاری بسیج، مراسم هم اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی در مدیریت نوین شهری با حضور مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور، مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران و مسئولان فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی
رضا عباسی مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران در این مراسم گفت: موضوع توسعه پایدار با الگو‌های کهن اسلامی ایرانی از جمله مباحث مهم در معماری است که بخشی از تولیدات دانش بنیان مجامع علمی ایران و جهان را به خود معطوف کرده است.

وی گفت: معماری به عنوان بستری ریشه دار و در ارتباط با زندگی مردم، جامعه نمایانگر اندیشه تمدن‌های هر ملتی است و در واقع انسان امروزی را با پیشینه و ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی خویش آشنا می‌سازد. معماری کهن سرزمین، ایران زنجیره‌ای به هم پیوسته از تجارب و ارزش‌هایی است که سینه به سینه از هزاران سال پیش تاکنون توسط، هنرمندان، معماران و مردم این سرزمین استمرار یافته است و بهره گیری از کتاب آسمانی در این حوزه، گام موثری در تعالی مدیریت نوین شهری می‌باشد.

هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی
آقای سجاد محمد یارزاده، موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا و نماینده فرهنگستان هنر هم در هم اندیشی توسعه پایدار شهری که با حضور دکتر محمد ذوالفقاری مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور، حجت الاسلام دکتر محمد وحید صافی رییس بنیاد ملی قرآن و بینش مطهر، رضا عباسی مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران، مجید طلیمی ریاست مرکز مطالعاتی بین المللی مدیریت دانش خاورمیانه و هیئت همراه برگزار شد، اظهار داشت: همواره هنر در آیینه قرآن، این معجزه آسمانی متبلور می‌گردد و ماه میهمانی خدا، بازتاب تبلور نور قرآن در حس هنرمندان است.
رییس موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا ادامه داد: ظرفیت و امکانات فرهنگستان در خدمت معماران، هنرمندان و پژوهشگران برای تجلی توسعه پایدار شهری، معماری و مدیریت نوین در پرتو قرآن است. این در حالیست که هنرمندان ایران اسلامی، با انگیزه‌های مختلف هنری، خوش درخشیدند و ما در صدد هستیم تا با بهره گیری از زبان و ادبیات قرآنی، هنر ایرانی را به جهان عرضه کنیم.

در این مراسم از تلاش‌های قربان محمد پورقاز مدرس دانشگاه و قرآن پژوه و همچنین رضا عباسی قاری ارزشمند، کارشناس عالی عمران و مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران با اهداح لوح، تجلیل شد.

همچنین با حضور مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور، مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری و هیئت همراه، از تلاش‌های ارزنده مسئولین فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و موسسه صبا تجلیل شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar