سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۱۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۱۴: ۱۳
در میزگرد تخصصی بررسی آثار استاد شهید مطهری(ره) مطرح شد؛
فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: اگر شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه ی مقاومت مرد میدان هستند، شهید مطهری(ره) مرد میدان در عرصه ی نشر اندیشه های اسلام ناب محمدی بودند.

میزگرد تخصصی بررسی آثار استاد شهید مطهری(ره) در گذر زمان و کاربست آن در مسائل روز با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی حجت الاسلام والمسلمین محمد داداش زاده و دکتر داوری معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در میان جمعی از نمایندگان دانشجویان استان آذربایجان غربی در سالن جلسات دوم آذر ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

 

شهید مطهری(ره) مرد میدان در عرصه ی نشر اندیشه های اسلام ناب

 

در ابتدای مراسم سید محمود صفری فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: جهان بشریت تشنه ی اندیشه های اسلامی است و آثار شهید مطهری بعد از گذشت حدود یک قرن تازگی دارد و متناسب با امروز جامعه پاسخگوی تعارض ها و تناقض ها می باشد.

 

سید محمود صفری فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی تصریح کرد: اگر شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه ی مقاومت مرد میدان هستند، شهید مطهری(ره) مرد میدان در عرصه ی نشر اندیشه های اسلام ناب محمدی بودند.

 

وی افزود: شهید مطهری(ره) الگوی مناسبی برای اساتید و معلمان می باشد.

 

صفری تصریح کرد: ناحیه بسیج دانشجویی تکلیف خود می داند که در راستای انجام رسالت ذاتی خود در راستای اسلامی شدن دانشگاه ها و نهضت جریان سازی گفتمان انقلاب اسلامی در سطح جامعه و متناسب با آنچه که پیش روی نظام اسلامی است انجام وظیفه کند.

 

صفری با اشاره به اینکه انتخابات سرنوشت ساز شورای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ پیشروست بیان کرد: تمام سعی ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی بر این است که با ۲ رویکرد زمینه سازی و مشارکت ۱۰۰ درصدی و بصیرت افزایی ،برای رأی آگاهانه و انتخاب اصلح درسطح جامعه تلاش کند.

 

سرنوشت و آینده ی جمهوری اسلامی و تمدن اسلامی را در گرو همکاری روحانیت و آموزش و پرورش

 

در ادامه مراسم نمایندگان دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان غربی در این میزگرد تخصصی، خطاب به مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اظهار داشتند: سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به جذب حداکثری و دفع حداقلی اندیشه های شهید مطهری(ره) در جامعه ی امروز، چه راهکارها و اقدامات عملی را برای جذب از حداکثر قشرها انجام داده است.

 

دانشجویان در ادامه اظهارات خود سرنوشت و آینده ی جمهوری اسلامی و تمدن اسلامی را در گرو همکاری روحانیت و آموزش و پرورش تاکید کردند.

 

دانشجویان با اشاره به اینکه هدف عمده ی سازمان تبلیغات اسلامی تبیین اهداف اسلام در زمینه های مختلف برای جوانان و مردم است بیان کردند: چه مقدار از ابعاد اسلام شناختی شهید مطهری(ره)  توسط سازمان تبلیغات اسلامی، در جامعه برای جوانان بیان شده است.

 

دانشجویان در ادامه بیان کردند: آیا به فرموده ی مقام معظم رهبری تفکر شهید مطهری(ره) مبنای نظام فکری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و با توجه به اینکه نظام آموزشی ایران شبیه سازی شده نظام های موفق است جهت فکری آن با اندیشه های شهید مطهری(ره) در یک جهت می باشند؟

 

همچنین دانشجویان بیان کردند: در اندیشه ی شهید مطهری(ره) واژه ی آزادی به چه معناست و حد و حدود آزادی چگونه معنا می شود.

 

وظیفه ی سازمان تبلیغات اسلامی؛ تبیین اسلام ناب و انتقال هدف حاکمیت اسلامی به اقشار مختلف جامعه

 

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد داداش زاده مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت:  سازمان تبلیغات اسلامی نهاد عمومی غیردولتی است و وظیفه ی آن تبیین اسلام ناب و انتقال هدف حاکمیت اسلامی به اقشار مختلف جامعه است.

 

وی با اشاره به اینکه ۲۹ پایگاه فرهنگی و اجتماعی در ۵ شهرستان استان وجود دارند و حدود ۲ سال است که به فرموده ی مقام معظم رهبری این طرح آغاز شده است بیان کرد: این پایگاه ها نقش بزرگی در ارتباط گیری سازمان تبلیغات اسلامی با اقشار مختلف مردم دارند و استان آذربایجان غربی از بین ۱۱ استان در این زمینه، استان برتر انتخاب شده است.

 

داداش زاده تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی  وظیفه ی تبیین اسلام و جریان انقلاب اسلامی را در دانشگاه ها و مدارس توسط اساتید و معلمان دارد.

 

هم چنین بیان کرد: ۳۰۰۰ هیئت مذهبی، ۴۰۰۰مداح،  ۶۵۰ روحانی فعال و ۱۷۵ موسسه قرآنی و کانون های فرهنگی و تبلیغی اهل سنت در زمینه تبیین اسلام و جریان انقلاب اسلامی در استان زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند.

 

شناخت درستی از واژه آزادی نداریم/فردی که آزادی معنوی داشته باشد آزادی اجتماعی نیز خواهد داشت/شهید حاج قاسم سلیمانی نماد آزادی معنوی

 

در ادامه مراسم دکتر داوری معاون آموزشی دانشگاه آزاد واحد ارومیه اظهار داشت: نظام فکری شهید مطهری(ره) با مطالعه ی مجموعه ی آثار ایشان ایجاد خواهد شد و ایراد اصلی کار سازمان تبلیغات و دانشگاه ها و حوزه علمیه و سایر ارگان ها غفلت از مبانی اندیشه شهید مطهری(ره) است .

 

وی هم چنین اشاره کرد: باید یادگیری نظام فکری شهید مطهری(ره) را بعنوان اولویت قرار دهیم.

 

داوری تاکید داشت: اگر نیروهایی مسلط به اندیشه های شهید مطهری(ره) را در دست داشته باشیم آنگاه ساختار آموزش و پرورش بر اساس مبانی شهید مطهری(ره) تنظیم خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه سوءاستفاده از واژه آزادی در تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری رواج پیداکرده است اظهار داشت: متاسفانه شناخت درستی از واژه آزادی نداریم به گفته ی شهید مطهری(ره) آزادی دو نوع است؛ آزادی معنوی و آزادی اجتماعی، و مشکل غرب این است که فقط به آزادی اجتماعی پرداخته است.

 

معاون آموزشی دانشگاه آزاد واحد ارومیه بیان کرد : در نظام اسلامی با توجه به اصل دوم قانون اساسی آزادی توأم با مسئولیت انسان در برابر خدا بیان شده است و به همین علت در اسلام لازمه ی آزادی اجتماعی را آزادی دیگری بنام آزادی معنوی می دانیم یعنی انسان خود از دست خود آزاد باشد.

 

داوری  در پایان با اشاره حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به آزادی معنوی رسیده بود و فردی که آزادی معنوی داشته باشد آزادی اجتماعی نیز خواهد داشت

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar