سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۲۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۰۲: ۰۶
یادداشت/
عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: ورود برای هرگونه اصلاح فعالیت‌های اقتصادی در درون دولت به یک تابو تبدیل شده است. متأسفانه تمام روسای جمهور پس از جنگ تحمیلی با مماشات آشکار حاضر به شکستن این تابو‌ها نشده‌اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از ابرکوه، عباس علوی راد عضو انجمن اقتصاددانان ایران در یادداشتی نوشت: در تمام دولت‌های مستقر پس از جنگ تحمیلی بدنه تقریباً ثابت تصمیم سازی در دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به طور خودکار در مقابل هرگونه اصلاح نحوه حضور و مداخله دولت در اقتصاد و حضور شاداب و مؤثرتر بخش خصوصی در اقتصاد ایران مقاومت نموده است.
دولت زدگی ناشی از مقاومت تاریخی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی در برابر عملیاتی نمودن ابلاغیه بند ج. اصل ۴۴ قانون اساسی.
بی‌انضباطی مالی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی در بستر ساختار مخرب بودجه که در نهایت منتهی به استمرار التهاب متغیر‌های پولی و تورم شده است.
مقاومت دامنه‌دار درون سیستمی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی در مقابل استقرار یک نظام جامع بهره‌وری برای سنجش بهره‌وری عوامل تولید در اختیار آن‌ها.
مقاومت تاریخی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی برای عبور اقتصاد ایران از تمرکز استراتژی بازرگانی خارجی کشور مبنی بر فروش نفت به مقدار کافی و قیمت مناسب.
مقاومت عملی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی در مقابل هرگونه کاهش بوروکراسی اداری و حذف قوانین و مقررات زائد در زمینه تسریع فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی در اقتصاد ایران.
به باور نگارنده چنانچه رئیس‌جمهور آینده ایران نخواهد یا نتواند «تابو»‌های مورد اشاره در دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی را بشکند، بدون تردید مشکلات اقتصادی کشور ادامه خواهد داشت. اینجا است که ویژگی شهامت و جسارت رئیس‌جمهور آینده کشور بسیار با اهمیت خواهد بود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar