سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۲۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۲۰: ۰۹
تخت روانچی:
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل دفاع در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی را حق مسلم فلسطینی‌ها خواند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل دفاع در برابر تجاوز رژيم صهيونيستي را حق مسلم فلسطینی‌ها خواند.

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت سازمان ملل در نشست بررسی آخرین تحولات فلسطین گفت همزمان با این جلسه، نیرو‌های وحشی رژیم صهيونيستي در حال ارتکاب قتل عام واقعی در فلسطین، بویژه در نوار غزه، بزرگترین زندان باز جهان، هستند که در آن تاکنون ۱۹۲ نفر، شامل ۵۸ کودک و ۳۴ زن به شهادت رسیده‌اند.


وی در تشریح این جنایات گفت آن‌ها بزدلانه زنان بی دفاع را به قتل می‌رسانند؛ بی‌رحمانه نوزادان و کودکان را می‌کشند؛ وحشیانه خانواده‌ها را یکجا به قتل می‌رسانند؛ بی‌شرمانه به اماکن مقدس اهانت می‌کنند؛ ناجوانمردانه مناطق مسکونی، مدارس و تأسیسات بهداشتی و درمانی را بمباران و گلوله باران می‌کنند و دیوانه‌وار خانه‌ها را تخریب می‌کنند و در یک کلام: در حال ارتکاب همزمان و یکجای هر چهار جنایت اصلی بین‌المللی هستند.


تخت روانچی افزود سئوال اینجاست، چرا اشغالگران مرتکب چنین جنایاتی می‌شوند. چون فلسطینی‌ها صدای خود را روی صهيونيست ها که می‌خواهند سرزمین‌های آباء و اجدادی آن‌ها در محله‌های فلسطینی در بیت‌المقدس شرقی، در شیخ جراح و سیلوان و دیگر مناطق را مصادره کنند، بلند کرده‌اند؛ به تخریب خانه‌های‌شان که نسل اندر نسل در آن زندگی کرده‌اند، اعتراض دارند؛ در برابر اخراج اجباری از خانه‌هایشان مقاومت می‌کنند و به حمله نیرو‌های امنیتی اسرائیل علیه نمازگزاران مسلمان در مسجدالاقصی در ماه مبارک رمضان اعتراض کرده اند.


وی افزود اشتباه نکنید‎؛ اگر شما یک فلسطینی باشید و در فلسطین و تحت سلطه یک رژیم نژادپرست و آپارتاید که بر اساس تجاوز، اشغال و ظلم تأسیس شده و علیه فلسطینی‌ها مرتکب جنایات شنیع می‌شود، زندگی کنید اینگونه اقدامات بزرگترین گناهان محسوب می‌شوند.


نماینده کشورمان افزود اما رژیم جعلي اسرائیل چطور با مصونیت کامل مرتکب چنین جنایاتی می‌شود؟ چون در بیش از هفت دهه، شورای امنیت در برابر همه اعمال غیرقانونی آن رژیم سکوت مرگباری اتخاذ کرده و این انفعال مطلق و غیرقابل توجیه، علاوه بر اینکه به کاهش اعتماد و اطمینان به این نهاد و همچنین بحران اعتبار و مشروعیت آن منجر شده، آن رژیم را به طور جدی جسور کرده است تا با وحشیگری تمام‌تر، جنایات بیشتری مرتکب شود.


وی افزود به همین دلیل است که صهيونيست ها بدترین جنایات بین المللی، یعنی نسل کشی، جنایات جنگی، جنایت علیه بشریت و جنایت تجاوز را مرتکب شده است؛ بیش از ۱۵ جنگ به راه انداخته؛ خاک کشور‌های دیگر را اشغال کرده؛ بدون استثنا به تمام همسایگان خود حمله کرده؛ به کشور‌های منطقه و فراتر از آن در غرب آسيا و آفریقا حمله به کسب انواع سلاح‌های کشتار جمعی مبادرت کرده است و این فهرست همچنان ادامه دارد.


نماینده کشورمان سپس در پاسخ به این سئوال که پس چرا شورای امنیت برای یک مدت بسیار طولانی در برابر اینگونه جنایات، تهدیدات و تجاوزات سکوت اختیار کرده است؟ گفت جواب ساده است: چون به عنوان عضو دائم شورای امنیت، آمریکا چه در زمان دموکرات‌ها و چه در زمان جمهوری‌خواهان، به صورت نظام‌مند از اين رژیم در برابر هرگونه اقدام شورای امنیت حمایت کرده و تاکنون ۴۴ پیش نویس قطعنامه شورای امنیت علیه اين رژيم را وتو کرده است.


وی اضافه کرد دولت کنونی آمریکا نیز تصمیم به حمایت از رژیم صهيونيستي گرفته و بی‌شرمانه از به اصطلاح «حق امنیت اسرائیل» سخن می‌گوید از به اصطلاح «حق دفاع مشروع اسرائیل» برای توجیه جنایات آن استفاده می‌کند و حق ذاتی فلسطینیان مظلوم از جمله حق حیات، عزت، آزادی، دفاع مشروع، تعیین سرنوشت، و ایجاد دولت مستقل فلسطینی را انکار می‌کند.


روانچی افزود در همین چند روز گذشته، آمریکا از صدور حتی یک بیانیه مطبوعاتی ساده شورای امنیت که خواستار پایان بمباران غزه توسط اسرائیل بود، جلوگیری کرد و نشان داد از این رژیم اشغالگر و ستمگر، هر قدر هم که جنایاتش وحشیانه باشد، قاطعانه حمایت می‌کند.


نماینده کشورمان در واکنش به اظهارات امروز نماینده رژیم صهیونیستی نیز گفت وی با مظلوم‌نمائی تلاش کرد توجهات را از جنایات اسرائیل منحرف و گستاخانه از کشتار زنان و کودکان فلسطینی دفاع کند.


وی تأکید کرد فلسطینی‌ها تحت اشغال و محاصره غیرقانونی رژیم صهيونيستي قرار دارند و از حق ذاتی دفاع مشروع برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید همه جنایات آن رژیم علیه فلسطینیان، حمایت خود را از آرمان بر حق آن‌ها و تحقق کامل تمام حقوق مسلم‌شان، بویژه حق ذاتی آن‌ها برای تعیین سرنوشت و ایجاد یک کشور مستقل در سراسر فلسطین، به پایتختی قدس شریف اعلام می‌دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: