سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۱۷: ۰۹
شاهرود_۱۲۰۰ نفر ساعت در هفتمین کنفرانس انرژی بادی ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شاهرود شرکت و حدود ۵۰۰ کاربر متفاوت در کنفرانس ورود و از بخش‌های مختلف کنفرانس استفاده نمودند.
اثرگذاری عمومی ۱۲۰۰ نفر ساعت در هفتمین کنفرانس انرژی بادی ایران در شاهرودبه گزارش خبرگزاری بسیج، هفتمین کنفرانس انرژی بادی ایران (IWEC ۲۰۲۱) با همکاری انجمن علمی انرژی بادی ایران و دانشگاه صنعتی شاهرود با برگزاری اختتامیه‌ای بصورت مجازی به کار خود پایان داد.
این کنفرانس با هدف ایجاد بستر مناسبی جهت بررسی مسائل فنی، اقتصادی و محیط زیست انرژی بادی و ارائه راه کار‌های مؤثر برای توسعه صنعت انرژی بادی در ایران و جهان در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار شد و ۱۲۰۰ نفر ساعت در این کنفرانس دو روزه شرکت کردند و حدود ۵۰۰ کاربر متفاوت در کنفرانس ورود و از بخش‌های مختلف کنفرانس استفاده نمودند.
دکتر اسمعیل محمودی دبیر اجرایی این کنفرانس در گفتگو با کارشناس روابط عمومی دانشگاه، پس از بیان توضیحاتی در خصوص روند برگزاری کنفرانس، بیان نمود: در هفتمین کنفرانس انرژی بادی ایران (IWEC ۲۰۲۱)، موضوعات صنعتی و تحقیقاتی حوزه انرژی بادی در ایران و جهان مورد بررسی قرار گرفت. ایران از پتانسیل قابل توجهی برای تولید انرژی تجدیدپذیر خصوصاً خورشیدی و بادی برخوردار است، اگرچه اکنون سهم این منابع در سبد انرژی کشور بسیار ناچیز است. وی گفت: در این راستا جهت پوشش موضوعات در سطح ملی، میزگرد‌ها و سخنرانی‌های جذابی باحضور مسئولین نهاد‌های مؤثر مانند وزارت نیرو، وزارت نفت، مجلس شورای اسلامی، شرکت ملی نفت ایران، توانیر و پژوهشگاه نیرو، پژوهشکده هوا-خورشید، بخش خصوصی مانند مپنا و محققین دانشگاهی فراهم شده است.
محمودی به ارائه سخنرانی‌های کلیدی توسط محققین برجسته در سطح بین المللی از جمله پروفسرو بلابیرگ از دانمارک، پروفسور اورعی از ایران، پروفسور بنبوزید از فرانسه و پروفسور کنترراس از اسپانیا در این کنفرانس اشاره نمود و افزود: کمیته علمی توانا از ویژگی‌های مهم این کنفرانس است که ۷۰% آن را محققین داخل و ۳۰% آن را محققین خارج کشور تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: تعداد ۱۵۰ مقاله که ۱۰% از دانشگاه‌های خارج کشور بود توسط کمیته علمی داوری شد و درنهایت، ۲۹ مقاله برتر برای سخنرانی انتخاب شد.
اثرگذاری عمومی ۱۲۰۰ نفر ساعت در هفتمین کنفرانس انرژی بادی ایران در شاهروددبیر کمیته اجرایی به برگزاری کارگاه‌های تخصصی جهت آشنایی علاقه‌مندان با موضوعات تکنولوژی‌های جدید، ذخیره انرژی و انرژی بادی، آیروالاستیک توربین بادی پرداخت و ابراز داشت: نمایشگاه مجازی در این کنفرانس، بستر کارآمدی برای ارائه محصولات ۱۰ سازمان و شرکت فعال در حوزه انرژی بادی را به مشتریان ایجاد کرده است. در این کنفرانس ۱۱ سخنرانی، ۴ میزگرد، ۶ نشست علمی و ۳ کارگاه تخصصی برگزار شد.
وی در پایان فقدان هزینه تولید ناشی از مصرف سوخت و کاهش آلودگی محیط زیست را از مزیت‌های انرژی بادی برشمرد و گفت: اگرچه ارائه تحقیقات به روز در این کنفرانس نشان می‌دهد هزینه بالای سرمایه گذاری، تعمیر و نگهداری و وابستگی تولید انرژی بادی به شرایط آب و هوا از موانع ورود سرمایه در این صنعت انرژی به شمار می‌رود؛ بنابراین توسعه این صنعت انرژی در ایران و جهان مستلزم پیشرفت فناوری انرژی بادی جهت کاهش هزینه‌های سرملیه گذاری و تعمیر و نگهداری است. همچنین، رفع مشکلات ناشی از تغییرات تولید انرژی بادی نیازمند ارتقای روش‌های بهره برداری و برنامه ریزی است. خصوصا، به کارگیری تکنولوژی‌های مکمل انرژی بادی مانند سیستم‌های ذخیره انرژی کارایی این صنعت را به طور شگرفی بهبود خواهد داد.
در پایان این کنفرانس دو مقاله برتر آقایان موسوی و سلطان زاده از ایران و خانم گولر از ترکیه به عنوان مقالات برتر از سوی کمیته علمی کنفرانس منتخب شدند و در نمایشگاه مجازی نیز دو غرفه گروه مپنا و شرکت توربوژنراتور شاهرود به عنوان رتبه‌های برتر نمایشگاه ارزیابی گردیدند.
لازم به ذکر است مقالات انگلیسی توسط IEEE نمایه و مقالات منتخب در مجلات حامی کنفرانس چاپ می‌شوند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar