سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۹۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰- ۱۸: ۰۹
در این رزمایش، گروه‌های جهادی به مناطق محروم اعزام خواهند شد که اولویت اول آن‌ها اعزام به منطقه سی‌سخت و جبران خرابی‌ها، ساخت منازل نیازمندان و آسیب دیدگان در زلزله قبلی است.

به گزارش خبرگزاری بسیج ار اصفهان سردار مجتبی فدا در رزمایش خدمت رسانی حضرت روح الله و توزیع جهیزیه و بسته معیشتی با تبریک ایام ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا (ع) اظهار کرد: افتخار  ما ایرانی هاست که مرقد این دو بزرگوار در کشور ما قرار گرفته و ما شاهد بهره برداری معنوی و برکات معنوی از این دو بزرگوار در کشور هستیم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به سخنانی از امام صادق (ع) و امام جواد(ع) در مورد مقام و منزلت حرم حضرت معصومه (ع) تصریح کرد: یکی از ویژگی های بارز و شاخص  حضرت فاطمه معصومه ولایت مداری ایشان بود؛ عشق به ولایت و  ولایت مداری ایشان بود که این بانوی بزرگ از مدینه به سمت خراسان حرکت داد و در بین راه بر اثر بیماری فوت کردند و در شهر قم و منطقه ری سابق به خاک سپرده شدند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های حضرت معصومه معنویت و عبادت ایشان بود، عنوان کرد: دختران، خواهران و مادران این مرزو بوم و این استان ثابت کردند که در معنویت، حجاب، حیا ، عفت، پاکدامنی و حرکت در مسیر ائمه معصومین و به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) پا در جای پای آن ها گذاشتند و این شهدا و رزمندگان نشان دهنده عظمت و همت تلاش مادران در تربیت شهدا دارد.

فدا عنوان کرد: یکی دیگر از ویژگی های حضرت معصومه(ُس) جود و سخا و بخشش ایشان است؛ در بین ائمه معصومین امام حسن را به نام کریم اهل بیت داریم و در بین زنانی که در بین اهل بیت مقام و منزلت دارند فاطمه معصومه کریمه اهل بیت نام گذاری شده اند.

*ماموریت اصلی سپاه نگهبانی و حفظ دستاوردهای  انقلاب است

مجتبی فدا ادامه داد: مجموعه سپاه پاسداران ارگان و مجموعه ای  است که حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است و سن، تولد، کارکرد و عظمتش به اندازه عمر انقلاب اسلامی است و  ویژگی و ماموریت اصلی آن نگهبانی و حفظ دستاوردهای انقلاب است و به همین خاطر است که در مقاطع مختلف سپاه ایفای نقش کرده است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: سپاه ماموریت خود را در دفاع از انقلاب بواسطه انعطاف پذیری و با توجه به اینکه در شرایط مختلف می تواند خود را وفق دهد و همچنین قابلیت ها و توانمندی های گوناگون به واسطه چابکی، تحرک، نشاط و … انجام داده است.

وی افزود: روزی در ابتدای انقلاب سپاه در برقراری امنیت عمومی و روزی در مقابله با تجزیه طلبی و توطئه گروهک ها و روزی در مقابل صدام و روزی در مقابل نفوذی ها و فتنه گران داخلی می ایستد.

فدا خاطرنشان کرد: سپاه برگرفته از بطن مردم است و همراه مردم، با مردم و برای مردم است و به همین خاطر است که در شرایط مختلف در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری در کمک و رفع مشکلات مردم نقش ویژه ای داشته است.

مجتبی فدا اذعان کرد: مجموعه سپاه در محرومیت زدایی، سیل، زلزله، خدمت رسانی در مقاطع مختلف با به کارگیری و استفاده از ظرفیت های مختلف توانسته قدم های مفید و موثر بردارد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: یکی از این کمک ها و نمونه ها عملکرد سپاه، بسیج و نیروهای مردمی  در 16 ماه گذشته در مقابله با کرونا و درمان این بیماری بوده است؛ از ابتدای کرونا تا کنون اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است.

*یک میلیون بسته های معیشتی بین خانواده های نیازمند در استان توزیع شده است

وی در ادامه افزود: نزدیک به یک میلیون بسته های معیشتی بین خانواده های نیازمند در استان توزیع شده است و در ضد عفونی، تامین مواد ضد عفونی و تهیه امکانات برای افراد نیازمند نیز اقدامات موثری انجام شده است.

فرمانده سپاه استان اصفهان خاطرنشان کرد: بسیج نزدیک به 600 کارگاه تولید ماسک در استان راه اندازی کرده و نزدیک به 40 میلیون ماسک تولید و در اختیار مردم قرار دادیم؛ برای مردم  نیازمند بسته های لوازم التحریر و تب لت توزیع که نزدیک به 50 هزار بسته لوازم تحریر توزیع شد.

فدا ادامه داد: همچنین در کمک به کادر درمان گروه های جهادی، طلاب بسیجی و خواهران و برادارن به صورت داوطلبانه وارد میدان شدند و در بیمارستان ها در کمک به کادر درمانف کمک های شایانی داشتند.

مجتبی فدا تصریح کرد: یکی از افتخارات ما این است که تنها استانی هستیم که اجازه ندادیم که هیچ یکی از فوتی های کرونا بدون رعایت اجرای دقیق ضوابط شرعی و بهداشتی دفن شود.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از ظرفیت های خوبی که از سال 79 توسط سپاه و در راستای فرامین مقام معظم رهبری راه اندازی شد سازمان بسیج سازندگی است که این سازمان در کمک به دستگاه های دولتی، پر کردن اوقات فراغت جوانان، ایجاد اشتغال و کار آفرینی، رفع محرومیت زدایی و کمک به پروژه های عمرانی نقش آفرینی می کند.

*بسیج 129 منزل برای محرومان احداث و 527 منزل را بازسازی کرده است

فرمانده سپاه استان اصفهان با اشاره به اقداماتی که بسیج سازندگی در مقاطع مختلف انجام داده است، بیان کرد: این مجموعه در تفاهم نامه ای که با کمیته امداد داشته نزدیک 129 منزل را در کشور به طور کامل احداث و 527 منزل را مرمت و بازسازی کرده است و  537 پروژه را در محرومیت زدایی و در کمک به مناطق کم برخوردار انجام داده است.

*بیش از یک هزار و 500 سری جهزیه رایگان توسط مجوعه سپاه در اختیار زوج های نیازمند قرار گرفته است

مجتبی فدا عنوان کرد: از سال گذشته تا کنون بیش از یک هزار و 500 سری جهزیه رایگان توسط مجوعه سپاه و با کمک دیگر نهادها تهیه و در اختیار زوج های نیازمند قرار گرفته است، تمام جهزیه کالاهای ایرانی، زیبا، با کیفیت، شکیل و … در اختیار خانواده ها قرار گرفته است.

فدا با بیان اینکه امروز نیز 165 سری جهیزیه شامل 22 قلم کالا در رزمایش روح الله اهدا خواهد شد، گفت: همچنین قرار داد و تفاهم نامه یک هزار و 150 منزل مددجویان نیز با کمیته امداد امام خمینی انجام و در حال اجرا است و همچنین قرارداد بازسازی  یک هزار و 51 مدرسه نیز با اداره کل نوسازی مدارس آموزش پرورش استان انجام و در دست اقدام است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان گفت: همچنین همکاری با اداره آب و فاضلاب برای اصلاح، ترمیم و  احداث شبکه آب رسانی آب شرب روستایی و  همکاری با جهاد کشاورزی در زمینه های مختلف و افتتاح  یک هزار و 400 صندوق قرض الحسنه با 60 هزار عضو در سطح استان از دیگر اقدامات است.

فدا با اشاره به مشکلاتی که در تامین برق وجود دارد، ادامه داد: همچنین راه اندازی 800 نیروگاه خورشیدی برق در استان  با همکاری شرکت توزیع برق استان انجام شد که هم از پدافند غیر عامل و کسب درآمد و همچنین در جلوگیری از عدم مهاجرت از روستاها  و هم پیشگیری از  پیش روی کویر مفید خواهد بود.

وی با اشاره به شروع رزمایش روح الله همزمان به آغاز دهه کرامت خبر داد و گفت: همچنین نزدیک به دو هزار بسته معیشتی آماده شده است که با حفظ کرامت و شان و آبرو خانواده های نیازمند توسط پایگاه های مقاومت بسیج در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

مجتبی فدا با ابراز امیدواری که دیگر شاهد پیک کرونا نباشیم، بیان کرد: شهدا همه تلاش خود را کردند و همه سختی را کشیدند که ما راحت باشیم؛ برخی بعد از چند بار مجروحیت و حتی قطع عضو بازهم جبهه رفتند و برخی هشت سال اسیر شدند و برخی نزدیک به 40 سال است که قطع نخاع و یا روی ولیچر نشسته اما طلبکار  انقلاب نبوده و آقازاده و رانت خوار نیستند و اکنون نیز اگر اتفاقی برای انقلاب پیش آید همین رزمندگان و ایثارگران، جانبازان و آزادگان دیروز آماده جانفشانی هستند.

فرمانده سپاه استان اصفهان گفت: تکیه کلام همه شهدا، رزمندگان، ایثاگران  و افرادی که همه به حال آن ها غبطه می خوریم این است که انقلاب و نظام را تنها نگذاریم و پشتیبان ولایت فقیه باشیم و در صحنه های دفاع از انقلاب حضور داشته باشیم.

فدا با اشاره به دستاوردها و رشادت های حاج قاسم خاطرنشان کرد: حاج قاسم گفت جمهوری اسلامی حرم است و اگر این حرم شکست بخورد، حرم های دیگر باقی نخواهند ماند پس جا دارد و من و شما در جمعه 28 خردادماه با حضور و مشارکت و دعوت و توصیه به حق خود همه را از دفاع از نظام و انقلاب نگاه کنیم.

مجتبی فدا اظهار کرد: اگر ما پای صندوق های رای نیاییم کسان دیگر سرونشت ما را تعیین خواهند کرد؛ ما منکر مشکلات و گرانی ها نیستیم اما لازمه حل این مشکلات حضور در انتخابات و تغییر و تحول و دگرگونی است.

وی بیان کرد: مشکلات امروز ما ناشی از عمل نکردن به دستورات اسلامی، دینی و قرانی و عمل نکردن به دستورات مقام معظم رهبری است و همچنین این مشکلات ناشی از  بی توجهیی به ظرفیت های درونی، نخبگان و دانشمندان و بی توجهی به توانمندی و قابلیت های جوان است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان در مورد ویژگی های کاندید اصلح گفت: ویژگی های کاندید اصلح در قرآن در سیره ائمه و قانون انتخابات، سخنان امام و صحبت های مقام معظم رهبری مشخص شده است و باید به کسی رای بدهیم که با ایمان، با کفایت، ضد فساد، ضد رانت و مسائل و مشکلات مردم را بداند و برای آن برنامه داشته باشد و خدا ترس و به توانمندی داخلی اعتقاد داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar