سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۹۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰- ۰۸: ۱۲
امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در یادداشتی حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در اقیانوس اطلس را نشانه افزایش عمق راهبردی دریایی ایران دانست.

خبرگزاری بسیج:امیر دریادار سیاری/روز پنجشنبه ناوگروه پرافتخار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل ناوبندر مکران و ناوشکن تمام ایرانی سهند، برای اولین بار بدون پهلوگیری در بنادر، وارد اقیانوس اطلس شد تا حضور مقتدرانه خود در پهنه آب‌های آزاد را مطابق با قوانین بین المللی دریایی ادامه دهد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در گذشته موفق شده بود ناوگروه‌های خود را به آب‌های دوردست از جمله اقیانوس‌های هند و آرام و دریای مدیترانه اعزام کند و حالا توانسته وعده حضور در اقیانوس اطلس را با ناوبندر مکران و ناوشکن سهند محقق سازد، اقدامی که می‌توان گفت فصل نوینی برای حضور در آب‌های آزاد دور دست محسوب می‌شود. حضور نیروی دریایی در اقیانوس اطلس نتایج و اثرات دیگری نیز دارد که می‌توان به چند موردآن‌ها به اجمال اشاره کرد.

ایران اسلامی با حضور مقتدرانه در آب‌های آزاد و هزاران کیلومتر دورتر از سواحل خود با ناوشکن بومی ایرانی سهند با پشتیبانی ناوبندر مکران بار دیگر یادآوری کرد که قادر به تامین نیاز‌های خود و انجام ماموریت‌های دریایی دشوار است.

علاوه بر این ایران نشان داد که فراتر از حوزه شمال اقیانوس هند و خلیج عدن توانمندی صیانت از امنیت اقتصاد دریایی را دارد.

همچنین ایران با حضور پرقدرت خود در آب‌های دوردست خواهد توانست ضمن کمک به تقویت دیپلماسی سیاسی کشور، موجب تعامل وتبادل دانش و اطلاعات میان نیرو‌های دریایی جهان شود.

از سوی دیگر افسران جوان کشورمان در این ماموریت‌ها با تمرین ماندگاری طولانی در اقیانوس‌ها به تجارب ارزنده حوزه دریایی در دوردست‌ها نیز بیشتر دست می‌یابند.

در مجموع می‌توان گفت حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در فاصله هزاران کیلومتر دورتر از سواحلش، عمق راهبردی ایران عزیزمان را افزایش داده و نهایتا عزت آفرینی بیشتر را برای کشورعزیزمان به ارمغان آورد. با این حال همچون همیشه تاکید داریم که چنین اقدامات و ماموریت‌هایی نه تنها برای هیچ کشوری تهدید محسوب نمی‌شود بلکه می‌تواند در چارچوب پیمان‌های مختلف برای حفظ امنیت کشور‌ها، سودمند و در جهت مبارزه با تروریسم دریایی و افزایش عملیات‌های نجات دریایی به کار آید. اینکه برخی کشور‌ها که خود با سوابق استعماری و حضور‌های بی ثمر در مناطق دیگر باعث افزایش تنش و رقابت‌های تسلیحاتی می‌شوند، از حضور ایران در این عرصه جدید اظهار نگرانی می‌کنند، نشان از درستی تصمیم ارتش سربلند و مجموعه بزرگ و قدرتمند نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در حضور قانونی در آب‌های آزاد و ارسال پیام صلح و دوستی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar