سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۵۱۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰- ۳۶: ۰۹
درمرزهای آذربایجان‌غربی صورت گرفت:
مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی از شناسایی گروه‌های معاند اخلالگر درآستانه انتخابات 1400 در مرزهای استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، مدیرکل اطلاعات استان در دیدار با مدیران سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان‌غربی اظهار داشت: این گروه معاند مجهز به سلاح قصد خرابکاری در انتخابات را داشتند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و منهدم شدند.

وی با تاکید بر مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رأی عنوان کرد: رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد باید با حرفه‌ای گرایی، در چارچوب قانون، اطلاع‌رسانی صحیح و توجه به نیازهای مخاطبان زمینه‌ساز تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی اشرافیت، پیشگیری، هشداردهی و اقدام را از وظایف دستگاه امنیتی در مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی بیان‌کرد و افزود: نگاه دستگاه امنیتی به سازمان‌های مردم نهاد نیز ناشی از این وظایف اشرافیت، پیشگیری و هشداردهی است و برخورد در آخرین مرحله کار قرار دارد.

وی حوزه کاری سازمان‌های مردم نهاد را حوزه نرم دانست و اظهار داشت: آذربایجان‌غربی به دلیل هم مرزی با سه کشور خارجی، دارا بودن ۶ گمرک و ظرفیت‌های بی‌شمار مرزی با مسائل و مشکلات زیادی در حوزه‌های محیط زیست، اعتیاد، بیکاری مواجه است و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با ورود تخصصی و کارشناسی به این حوزه‌ها زمینه حل بسیاری از مشکلات را فراهم کنند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها به عنوان تشکیلات مهم و فعال مردمی در حوزه‌های مختلف اجتماعی باید مورد حمایت قرار گیرند، افزود: شما سازمان‌های مردم نهاد به عنوان بخش مهمی از پازل کشور هستید که باید با هوشیاری، حضور دقیق و تخصصی در حوزه آسیب‌های اجتماعی، محیط زیست نیم نگاهی نیز به توطئه‌ها دشمنان برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای رصد اطلاعاتی کشور نیز داشته باشید.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بیش از ۳۰ مورد هشداردهی از سوی دستگاه امنیتی در حوزه‌های مختلف از جمله نان، برق، آب، مسائل اجتماعی، بیکاری، مرغ، مشکلات سرمایه‌گذاری و آسیب‌های اجتماعی در طول ۸۶ روز سال جاری به دستگاه‌های اجرایی داده شده است، گفت: باید ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فسادها در همان مبدا شناسایی و خشکانده شود، در کنار این وظیفه کلان دستگاه امنیتی سازمان‌های مردم نهاد نیز می‌تواند همکاری‌های خوبی در این زمینه داشته باشند.

وی از کشف یک تن و ۱۰۰ کیلوگرم هروئین، مقادیر زیادی مورفین و پیش سازهای مواد مخدر با تناژ بالا در طول ۸۶ روز گذشته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان خبر داد و گفت: اگر این مواد مخدر به صورت خرد در سطح جامعه توزیع می‌شد باید منتظر عواقب وخیم آن در جامعه بودیم که با هوشیاری سربازان گمنام مقادیر زیادی مواد مخدر کشف شده که در کنار تشدید مقابله و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در استان نیم نگاهی نیز به تولید مواد مخدر در استان نیز داریم و کارهای اطلاعاتی خوبی در این زمینه در حال انجام است.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی تنها استان خروجی در بحث قاچاق انسان، ترانزیت مواد مخدر در کشور به شمار می‌رود که این موارد زمینه ایجاد اشتغال‌های نامشروع را فراهم کرده است، افزود: سازمان‌های مردم نهاد، دولت و حاکمیت باید به این موارد توجه داشته و بهره برداری اصولی برای مدیریت این چالش‌ها را انجام دهد.

در این نشست مدیران سازمان‌های مردم نهاد به مسائل و مشکلات استان از جمله اعتیاد، موادمخدر، حاشیه نشینی، نبود مرکز تخصصی سالمندان، حقوق شهروندی، رشد قارچ وار سازمان‌های مردم نهاد، امنیتی شدن و فضای شکننده کار رسانه‌ای در مناطق حاشیه نشین برای پوشش آسیب‌های این مناطق، لزوم مانع زدایی برای فعالیت سمن‌ها، بروکراسی پیچیده اداری برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و نیز حوزه ورزش و جوانان اشاره و خواستار زمینه سازی برای حل این مشکلات شدند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar