سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۵۹۲۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰- ۵۹: ۱۷
در پی بحران آب خوزستان:
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه‌های خوزستان با هماهنگی کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز و با حضور ۴۰ نفر از اساتید متخصص در حوزه آب، کشاورزی، محیط زیست و سایر رشته های تخصصی در سالن جلسات شهدای مدافع حرم این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه‌های استان خوزستان جهت بررسی ابعاد بحران تنش آبی در این استان و راهکارهای برون رفت از آن با هماهنگی کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با حضور قریب به ۴۰ نفر از اساتید متخصص در حوزه آب، کشاورزی، محیط زیست و سایر رشته های تخصصی در سالن جلسات شهدای مدافع حرم این دانشگاه برگزار شد.

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه‌های خوزستان/ بررسی ابعاد بحران تنش آبی در خوزستان و راهکارهای برون رفت از آن

در این جلسه اساتیدی از حوزه تخصصی آب، کشاورزی و محیط زیست به بیان دیدگاه‌های علمی خود در بحث تنش آبی پرداختند.

محمود اسلام دوست جانشین سازمان بسیج اساتید استان خوزستان، در این نشست با اشاره به کارکرد جبهه علمی فرهنگی بسیج اساتید، سنخیت این تشکیلات را با موضوعات تعیین شده‌ی جلسه بیان کرد.

وی پرداختن به مشکلات و مسائل بومی و اقلیمی را با رویکرد حل المسائلی از اهداف بسیج اساتید عنوان نمود و گفت: بسیج اساتید علاوه بر پرداختن به مسائل فرهنگی، سیاسی، اعتقادی به عنوان مفروض، نگاه ویژه به حل مسائل و مشکلات مردم و موضوعات اجتماعی خصوصاً در این مورد خاص یعنی موضوع اجتماعی تنش آبی بوده است.

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه‌های خوزستان/ بررسی ابعاد بحران تنش آبی در خوزستان و راهکارهای برون رفت از آن

اسلام‌دوست افزود: دشمنان معمولاً در پی امنیتی کردن موضوعات اجتماعی و به چالش کشیدن کلیت حاکمیت بوده است، لذا اگر بخش علمی بتواند در این زمینه عمل کند کار بزرگی انجام داده است.

وی عنوان کرد: نکته‌‌ی دیگری که باید در نظر داشته باشیم که این است که اکنون با  دو مشکل مواجهیم؛ مشکل فوری، بحث بحران تنش آبی است و باید برای آن راه چاره ای اندیشیده شود و موضوع بعدی، نگاه کلان علمی بلند مدت و میان مدت به این موضوع است که برای مسوولین قطعاً راهگشاست. درحال حاضر برای حل موقت این بحران میزان آب از ۷۵ متر مکعب بر ثانیه به ۱۳۰ متر مکعب بر ثانیه رهاسازی شده و بخشی از نیاز مردم را رفع کرده است، اما نگاه علمی بلند مدت نیز باید پیگیری شود.

حامد نظری رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و میزبان این جلسه، این نشست را در راستای چاره جویی برای بحران بوجود آمده  دانست و ارائه پیشنهاد تخصصی اساتید در این جلسه را در گاه علمی به مسائل استان موثر عنوان کرد.

 موضوع " منابع آب و سابقه آن دراستان خوزستان" ، " تغییر اقلیم و بحران آب "،  " بررسی و تحلیل وضعیت کشاورزی استان" ، "الگوی کشت در شرایط تنش آبی"، " معضلات و مصائب آب در استان خوزستان و راهکارهای اصلاح آن"، "مدیریت اکوسیستم خوزستان" ،"پایداری سرزمین" ، "معیار انتقال آب بین حوزه ای"، " راهکارهای برون رفت از بحران تنش آبی" و "بررسی مسائل سیاسی اجتماعی انتقال آب" عناوین بررسی شده در این نشست بود.

انتهای پیام/

منبع: دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج خوزستان

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar