نقش آفرینی مردم در دولت مصدر تحول آفرینی در حکمرانی است. ساز وکار نقش آفرینی مردم در دولت مردمی را تبیین نمایید.
کد خبر: ۹۳۶۵۶۴۹
|
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۶

به گزارش خبرگزاری بسیج، در آستانه ی گرفتن رای اعتماد هیئت وزرای پیشنهادی رئیس جمهور نامه ۵۱۱ دفتر بسیج دانشجویی خطاب به حجت السلام رئیسی نامه ای نوشتند.

متن این نامه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خدایا تو می دانی که جنگ و در گیری ما برای به دست آوردن قدرت و حکومت و دنیا و ثروت نبود، بلکه می خواستیم نشانه های حق و دین تو را به جایگاه خویش بازگردانیم، و در سرزمین های تو اصلاح را ظاهر کنیم، تا بندگان ستمدیده ات در امن و امان زندگی کنند، و قوانین و مقررات فراموش شده تو بار دیگر اجرا گردد.

(امام علی علیه السلام/نهج البلاغه/خطبه 131)

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

در ابتدا ایام عزاداری اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیهم السلام را تسلیت عرض می نماییم. حدود دو ماه از انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران سپری شد و مردم ایران با وجود مشکلات اقتصادی از سویی و فشارها و هجمه های تبلیغاتی رسانه­های معاند و تحریم انتخابات از جانب آنان به پای صندوق های رای آمدند و اکثریت مردم رای به انتخاب جنابعالی دادند. رای مردم، رای به شعار عدالت و مبارزه با فساد و برون رفت از فشار و نابسامانی اقتصادی موجود و جبران عقب گردهای رخ داده بود. هم اکنون نیز که وزرای پیشنهادی دولت جهت اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی شده اند لازم دانستیم اهم انتظارات خویش را در این برهه و قبل از استقرار کابینه خدمتتان معروض داریم.

 1. از جمله شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور محترم تأکید بر مفهوم "دولت مردمی" بود. در سخنان مراسم تنفیذ حکم، رهبر معظم انقلاب دام عزه الشریف نیز بر این مساله انگشت گمارده و کلید اصلی را حضور مردم در صحنه حل مشکلات برشمردند. به راستی شاه کلید حل مشکلات در تمامی عرصه ها اعم از اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و یا حتی موضوع سلامت و کرونا خود مردم هستند. آنچه در اینجا مهم می نماید و از انتظارات و مطالبات جدی جامعه دانشجویی است، نرم افزار حضور جمهور مردم در حل مسائل کشور است. سازوکار انتخابات یکی از نرم افزارهای مرسوم و متداول حضور مردم در صحنه های سیاسی است که تا بحال نیز مردم ایران اسلامی سربلند از آن بیرون آمده اند لیکن آنچه نیازمند بازنگری و اندیشه مجدد می باشد این است که چگونه یک دولت مردمی شکل خواهد گرفت؟ نرم افزار و سازوکار نقش­آفرینی مردم در دولت مردمی چگونه خواهد بود؟ رضایت و عدم رضایت مردم نسبت به پیشرفت ها و برنامه های دولت چگونه خواهد بود و مدل مطلوب در این زمینه در نگاه شما چگونه سامان یافته است؟ اگر بخواهیم در عرصه حکمرانی تحول جدی ایجاد نماییم بازتعریف نقش و نحوه نقش­آفرینی مردم می تواند مصدر این امر قرار گیرد. در ابتدای شروع دولت سیزدهم سامانه معرفی مدیران از سوی جنابعالی رونمایی شد اگرچه این سامانه در حال حاضر بسته شده است لیکن می تواند نمونه ای از این مشارکت مردمی و نخبگانی در انتخاب افراد زبده انقلابی باشد و انشالله رئیس جمهور محترم در اولین فرصت، نسبت خروجی این سامانه و افراد معرفی شده و تاثیر آن در انتخاب نفرات پیشنهادی به مجلس را تشریح نمایند.
 2. از مهمترین عناصر شکل گیری چهره بیرونی دولت مدیران و منتصبین دولت است. تصویر عموم در خصوص چهره دولت از تصویری است که در مواجهه با مدیران بالادستی، میانی و خردی شکل می­گیرد که به صورت مویرگی اجرای سیاست های دولت را در درون و برون مرزهای کشور بر عهده دارند. با توجه به اینکه اولین دولت شکل گرفته در گام دوم انقلاب اسلامی دولت سیزذهم می باشد از همین روی انتظار می رود عنصر نیروی انسانی جوان، مؤمن و انقلابی در تک تک سلول های دولت جایگزین گردد که اگر چنین شود می توان بر شدت مشکلات فایق آمد و با بن بست شکنی حیاتی طیبه را برای مردم رقم زد. آنچه در این میان مهم است تاکید و پیگیری شخص رئیس جمهور در ایجاد و استمرار گفتمان دولت جوان انقلابی و دوم تمهید شرایط و سازوکارهای قانونی در این زمینه است. در حال حاضر بدنه دولت مستخدمین قابل توجهی دارد که به آمد و رفت دولت ها عادت نموده اند. تحول آفرینی دولت جز با شروع تحول در بدنه خود شروع نخواهد شد و این امر نیز با جایگزینی و جایگذاری مدیران میانی انقلابی محقق خواهد شد. از جمله موانع و یا تنبهات این مسیر حضور اشخاص و جریان های فرصت طلب و سهم خواه است. در ایام انتخابات و در بحبوحه فعالیت­های انتخاباتی این نکته به خوبی دیده می شد که برخی افراد معلوم الحال چطور شرایط را برای منافع خویش مساعد دیده اند و انتظار پست و امتیاز دارند. نباید در انتصابات وابستگی و سفارش­های گروه­ها و افراد خاص حاکم در ساختارهای سیاسی ملاک عمل قرار گرفته و می بایست انتخاب و انتصاب افراد بر مبنای کارآمدی، تقوا و روحیه تحول خواهی و انقلابی گری صورت پذیرد.
 3. مردم انتظار دارند تا پس از چندی آثار و نتایج وعده مبارزه با فساد و تحقق عدالت که مکررا توسط جنابعالی تکرار شده است را حس نمایند. این خود می­تواند زمینه ساز مناسبی برای بازسازی اعتماد صدمه دیده مردم نسبت به دولت باشد. سرمایه اجتماعی که به واسطه بی تفاوتی دولتمردان قبلی در زمینه فساد و بی عدالتی آسیب دیده است مرهمی جز عمل و همت جهادی مسئولان در این زمینه ندارد. آقای رئیسی در این زمینه پیشنهاد می شود در بازه های منظم زمانی به مانند بازه فصلی یا حتی بازه صد روز دولت قبل، درباره مبارزه بی امان دولت با فساد و تحقق عدالت و برنامه های دولت گزارش دهید و افکار عمومی مردم را علاوه بر در جریان گذاشتن رخدادها و تلاش های دولت با خویش همراه سازید. ارائه گزارش­های شفاف به مردم بذر امید را در دل­ها رویانده و می تواند تحکیم بخش دولت مردمی شما نیز باشد. در کنار این گزارش­دهی می­بایست محمل مناسبی برای شنیدن سخنان و مطالبات مردم فراهم گردد. مردم باید احساس نمایند که می توانند با خادم ملت بی واسطه ارتباط داشته باشند و گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات و نارسایی های دیوان سالاری اداری در کشور وجود دارد. حضور رئیس جمهور محترم در مراکز بهداشتی و درمانی و توزیع دارو و شنیدن سخنان و مشکلات مردم امری ارزشمند و فراموش شده ای بود و صد البته این روحیه باید در میان سایر مدیران نیز تسری یابد.
 4. با توجه به شرایط کنونی کشور مسئله سلامت و مبارزه با ویروس کرونا و مسئله اقتصاد دارای ضریب فوق­العاده توجه و اقدام می­باشند. عرصه حکمرانی و دولتداری مواجه با پدیده­ها و مسائل ریز و درشتی است شمار آنان در هر روز به تزاید می­گراید. اگر زمان کوتاه خدمت شناخت و احصا درستی از مسائل در ساحات و عرصه­های مختلف رخ ندهد و اولویت بندی حقیقی صورت نگیرد، حرکت دولت حرکتی زیگ زاگی و بدون نتیجه مشخصی خواهد بود. حال که دولت محترم سیزدهم در آستانه برنامه هفتم توسعه قرار دارد، فرصت بسیار مناسبی است که با مسئله­شناسی دقیق شاهد برنامه ای تحول گرا باشیم که بتوان هم نقشه راه دولت قرار گرفته و هم بر اساس آن ارزیابی برنامه­های دولت صورت پذیرد. در کنار موضوعات اقتصادی و سلامت موضوعات فرهنگی، تعلیم و تربیت و سبک زندگی مردم نباید مورد غفلت قرار گیرد. در عین حال علاوه بر توجه به مسائل کلان و ملی، مسائل منطقه ای و استانی نیز می­بایست مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه در برنامه ریزی های موجود اولا شناخت درست و متوازنی نسبت به مسائل هر استان و یا منطقه وجود ندارد و دوم اینکه برنامه مدون و دارای زمان بندی مشخص وجود ندارد و یا اگر وجود دارد ضمانت اجرای مناسبی برای تحقق آن تمهید نشده است. انشالله در این دولت استانداران و مقامات محلی اهتمام جدی نسبت به حل مسائل استان داشته باشند تا دیگر شاهد موضوعاتی چون مسأله آب خوزستان یا سیستان مظلوم نباشیم.

در پایان تشکل های دانشجویی امیدوارند برخلاف دولت قبل و علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب ارکان دولت از رئیس جمهور محترم تا وزیران و مدیران ارشد در بازه­های زمانی در مجامع دانشجویی و دانشگاهی حضور یافته و نظرات انتقادی و پیشنهادی را شنوا باشند و علاوه بر این با ایجاد بسترهای اندیشه ورزی حضور تشکل­های دانشجویی را واجد سازوکار مشخص ارتباطی نمایند. انشالله در روز دانشجوی امسال نیز شاهد اولین جلسه دانشجویی با هشتمین رئیس جمهور ایران اسلامی باشیم. از خداوند متعال توفیقات دولت سیزذهم و تحقق ارزش­های اساسی انقلاب را مسألت داریم.

 

 1. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود
 2. بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری سمنان
 3. بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری دامغان
 4. بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری گرمسار
 5. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان
 6. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای دامغان
 7. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای شاهرود
 8. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای نرجس
 9. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهرود
 10. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سمنان
 11. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گرمسار
 12. بسیج دانشجویی دانشگاه ایوانکی
 13. بسیج دانشجویی دانشگاه توران دامغان
 14. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دامغان
 15. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شاهرود
 16. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سمنان
 17. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
 18. بسیج دانشجویی دانشگاه پیراپزشکی سرخه
 19. بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری مهدیهشر
 20. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مهدیشهر
 21. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهمیرزاد
 22. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمنان
 23. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دامغان
 24. بسیج دانشجویی دانشگاه بهداشت و درمان دامغان
 25. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی و معارف اسلامی شاهرود
 26. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی و معارف اسلامی دامغان
 27. بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری فرزانگان سمنان
 28. بسیج دانشجویی دانشگاه پردیس شهید رجائی فرهنگیان استان سمنان
 29. بسیج دانشجویی دانشگاه پردیس الزهرا(س) فرهنگیان استان سمنان
 30. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مهدیشهر
 31. بسیج دانشجویی دانشگاه رشد و دانش سمنان
 32. بسیج دانشجویی دانشگاه کشاورزی بسطام
 33. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ایوانکی
 34. بسیج دانشجویی دانشگاه پیراپزشکی و تغذیه آرادان
 35. بسیج دانشجویی دانشگاههای بین المللی حضرت امام خمینی ره قزوین
 36. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قزوین
 37. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین
 38. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین
 39. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قزوین
 40. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی شهید بابایی قزوین
 41. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بوئین زهرا قزوین
 42. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تاکستان
 43. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آوج
 44. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آوج
 45. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه
 46. بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه
 47. بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد ارومیه
 48. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ارومیه
 49. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 50. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی حرفه ای ارومیه
 51. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ارومیه
 52. بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه ارومیه
 53. بسیج دانشجویی دانشکدهادبیات دانشگاه ارومیه
 54. بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه
 55. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده ادبیات دانشگاه ارومیه
 56. بسیج دانشجویی خواهران دانشکدهاقتصاد دانشگاه ارومیه
 57. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده علوم دانشگاه ارومیه
 58. بسیج دانشجویی دانشکده شهید مفتح دانشکده منابع طبیعی
 59. بسیج دانشجویی دانکده اقتصاد دانشگاه ارومیه
 60. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ارومیه
 61. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده کشاورزی ارومیه
 62. بسیج دانشجویی خواهران شهید ابراهیم هادی دانشکده تربیت بدنی
 63. بسیج دانشجویی شهید مهدی امینی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه ارومیه
 64. بسیج دانشجویی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه ارومیه
 65. بسیج دانشجویی دانشکده علوم پایه دانشگاه ازاد ارومیه
 66. بسیج دانشجویی دانشکده پیرا پزشکی دانشگاه ازاد ارومیه
 67. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده پیرا پزشکی دانشگاه ازاد ارومیه
 68. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده علوم پایه دانشگاه ازاد ارومیه
 69. بسیج دانشجویی دانشکده سما دانشگاه ازاد ارومیه
 70. بسیج دانشجویی دانشکده مرکزی دانشگاه ازاد ارومیه
 71. بسیج دانجویی فاطمیون خواهران دانشکده مرکزی دانشگاه ازاد ارومیه
 72. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده سما دانشگاه ازاد ارومیه
 73. بسیج دانشجویی خواهران دانشکده فنی مهندسی دانشگاه ازاد ارومیه
 74. بسیج دانشجویی شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 75. بسیج دانشجویی شهید اسماعیل زاده دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 76. بسیج دانشجویی کوثر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 77. بسیج دانشجویی حضرت زینب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 78. بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی ذانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 79. بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 80. بسیج دانشجویی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 81. بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری ذانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 82. بسیج دانشجویی نور دانشگاه پیام نور ارومیه
 83. بسیج دانشجویی شهید نقشی دانشگاه پیام نور ارومیه
 84. بسیج دانشجویی حضرت زینب دانشگاه پیام نور ارومیه
 85. بسیج دانشجویی شهید قاظی دانشگاه فنی حرفه ای ارومیه
 86. بسیج دانشجویی شهید بهشتی دانشگاه فنی حرفه ای ارومیه
 87. بسیج دانشجویی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی
 88. بسیج دانشجویی علم و فن
 89. بسیج دانشجویی شهید حسن زاده دانشگاه امام حسین
 90. بسیج دانشجویی شهید دیالمه دانشگاه صنعتی ارومیه
 91. بسیج دانشجوی خواهران شهیده مولانا دانشگاه صنعتی ارومیه
 92. بسیج دانشجویی دانشگاه افاق
 93. بسیج دانشجویی دانشگاه کمال
 94. بسیج دانشجویی دانشگاه صبا
 95. بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه صبا
 96. بسیج دانشجوی خواهران دانشگاه افاق
 97. بسیج دانشجویی شهید باهنر دانشگاه صنعتی ارومیه
 98. بسیج دانشجویی دانشگاه اذرابادگان
 99. بسیج دانشجویی حضرت قائم دانشگاه اراد اسلامی خوی
 100. بسیج دانشجویی خواهران علامه خویی دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 101. بسیج دانشجویی شهید باهنر دانشگاه ازاداسلامی خوی
 102. بسیج دانشجویی خواهران حضرت زهرا(س)دانشگاه ازاداسلامی خوی
 103. بسیج دانشجویی شهید همت دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 104. بسیج دانشجویی شمس تبریزی دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 105. بسیج دانشجویی خواهران بیت الهدی دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 106. بسیج دانشجویی شهید رجایی دانشگاه پیام نور خوی
 107. بسیج دانشجویی خواهران کوثر دانشگاه پیام نور خوی
 108. بسیج دانشجویی خواهران مهدیه فنی داشنگاه ازاد اسلامی خوی
 109. بسیج دانشجویی خواهران نورالهدی پرستاری دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 110. بسیج دانشجویی میثم دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 111. بسیج دانشجویی خواهران حضرت زینب دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 112. بسیج دانشجویی شهید شهریاری دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 113. بسیج دانشجویی باقرالعلوم دانشگاه ازاد اسلامی خوی
 114. بسیج دانشجویی خواهران کوثر دانشگاه ازاد مهاباد
 115. بسیج دانشجویی شهید بهشتی دانشگاه ازاد مهاباد
 116. بسیج دانشجویی خواهران حضرت زینب دانشگاه ازاد مهاباد
 117. بسیج دانشجویی شهید باکری دانشگاه ازاد مهاباد

 

 1. بسیج دانشجویی خواهران حجاب دانشگاه پیام نور مهاباد
 2. بسیج دانشجویی شهید مطهری دانشگاه پیام نور مهاباد
 3. بسیج دانشجویی شهید شهریاری دانشگاه ازاد مهاباد
 4. بسیج دانشجویی شهید مفتح دانشگاه ازاد مهاباد
 5. بسیج دانشجویی شهید باکری دانشگاه پیام نور شاهین دژ
 6. بسیج دانشجویی شهید همت دانشگاه ازاد شاهین دژ
 7. بسیج دانشجویی شهید قاسم نجات دانشگاه ازاد تکاب
 8. بسیج دانشجویی شهید اباصلت بیرامی دانشگاه ازاد تکاب
 9. بسیج دانشجویی خواهران بنت الهدی دانشگاه ازاد میاندواب
 10. بسیج دانشجویی شهید مطهری دانشگاه ازاد میاندواب
 11. بسیج دانشجویی شهید کاظمی دانشگاه دولتی میاندواب
 12. بسیج دانشجویی شهیدمصطفی خمینی دانشگاه ازاد میاندواب
 13. بسیج دانشجویی شهید باکری دانشگاه پیام نور میاندواب
 14. بسیج دانشجویی خواهران کوثر دانشگاه پیام نور میاندواب
 15. بسیج دانشجویی خواهران شهید واعظی دانشگاه دولتی میاندواب
 16. بسیج دانشجویی شهید امینی دانشگاه ازاد میاندواب
 17. بسیج دانشجویی خواهران حضرت معصومه دانشگاه پیام نور بوکان
 18. بسیج دانشجویی شهید باهنر دانشگاه پیام نور بوکان
 19. بسیج دانشجویی شهید مطهری دانشگاه ازاد بوکان
 20. بسیج دانشجویی شهید رجایی دانشگاه ازاد بوکان
 21. بسیج دانشجویی خواهران حضرت فاطمه دانشگاه ازاد بوکان
 22. بسیج دانشجویی خواهران حضرت زینب دانشگاه ازاد بوکان
 23. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سردشت
 24. بسیج دانشجویی شهید علی صالحی دانشگاه ازاد سردشت
 25. بسیج دانشجویی شهید اشرف پور دانشگاه پیام نور سلماس
 26. بسیج دانشجویی ولایت دانشگاه ازاد سلماس
 27. بسیج دانشجویی خواهران کوثر دانشگاه ازاد سلماس
 28. بسیج دانشجویی خواهران شهید صفدری دانشگاه پیام نور سلماس
 29. بسیج دانشجویی معراج دانشگاه ازاد سلماس
 30. بسیج دانشجویی شهید خیری داشگاه ازاد سلماس
 31. بسیج دانشجویی شهید خیری دانشگاه ازاد سلماس
 32. بسیج دانشجویی شهید یوسف رئدی دانشگاه ازاد ماکو
 33. بسیج دانشجویی شهید علی رستمی دانشگاه پیام نور ماکو
 34. بسیج دانشجویی حضرت خدیجه کبری (س) دانشگاه پیام نور ماکو
 35. بسیج دانشجویی حضرت زینب (س) دانشگاه ازاد ماکو
 36. بسیج دانشجویی خواهران حضرت قائم دانشگاه ازاد نقده
 37. بسیج دانشجویی شهید محمد حسین کاشفی دانشگاه پیام نور نقده
 38. بسیج دانشجوییخواهران شهید محمود ساجدی دانشگاه ازاد نقده
 39. بسیج دانشجویی شهید قلندری دانشگا ازاد نقده
 40. بسیج دانشجویی شهید واحد حکمت دانشگاه ازاد نقده بسیج دانشجویی شهید باکری دانشگاه پیام نور پیرانشهر
 41. بسیج دانشجویی شهدای دانجشو دانشگاه ازاد پیرانشهر
 42. بسیج دانشجویی شهید شهریاری دانشگاه ازاد پیرانشهر
 43. بسیج دانشجویی شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان ارومیه
 44. بسیج دانشجویی خواهران شهید پلارک دانشگاه فرهنگیان ارومیه
 45. بسیج دانشجویی شهید مطهری دانشگاه ازاد ارومیه
 46. بسیج دانشجویی شهید اوینی دانشگاه ازاد اومیه
 47. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور چالدران
 48. بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد چالدران
 49. بسیج دانشجویی شهدای دانشجو دانشگاه پیام نور چابیاره
 50. بسیج دانشجویی شهید رحیم پور دانشگاه ازاد چابیاره
 51. بسیج دانشجویی فاطمه زهرا (س) دانشگاه پیام نور چابیاره
 52. بسیج دانشجویی حضرت زینب کبری داشگاه ازاد چابیاره
 53. بسیج دانشجویی شهید علم الهدی دانشگاه ازاد اشنویه
 54. بسیج دانشجویی حضرت فاطمه زهرا(س) دانشگاه ازاد اشنویه
 55. بسیج دانشجویی حضرت زهرا (س) دانشگاه پیام نور شوط
 56. بسیج دانشجویی شهید باکری دانشگاه پیام نور شوط
 57. بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان
 58. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
 59. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان
 60. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید مطهری برادران
 61. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس رسالت خواهران
 62. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان
 63. بسیج دانشجویی دانشگاه دانشگاه شهید مطهری زاهدان
 64. بسیج دانشجویی دانشگاه دانشگاه علوم قرآنی زاهدان
 65. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای زاهدان
 66. بسیج دانشجویی دانشگاه ملی زابل
 67. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل
 68. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور زابل
 69. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی زابل
 70. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی زابل
 71. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خاش
 72. بسیج دانشجویی دانشکده صنعت ومعدن خاش
 73. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور خاش
 74. بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان
 75. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سراوان
 76. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور سراوان
 77. بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر
 78. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایرانشهر
 79. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور ایرانشهر
 80. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی ایرانشهر
 81. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نیکشهر
 82. بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
 83. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد چابهار
 84. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور چابهار
 85. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور راسک
 86. بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام
 87. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 88. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایلام
 89. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ایلام
 90. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ایلام
 91. بسیج دانشجویی دانشکده فنی برادران
 92. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایلام
 93. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ۲ ایلام
 94. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایوان
 95. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایوان
 96. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سرابله
 97. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دره شهر
 98. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دره شهر
 99. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی دره شهر
 100. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی دهلران
 101. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ملکشاهی
 102. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آبدانان
 103. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دهلران
 104. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دهلران
 105. بسیج دانشجویی دانشگاه باختر ایلام
 106. بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دهلران
 107. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آبدانان
 108. بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
 109. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اردبیل
 110. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
 111. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد اردبیل
 112. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور واحد اردبیل
 113. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای اردبیل
 114. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پارس آباد
 115. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد پارس آباد
 116. بسیج دانشجویی دانشکده سلامت مغان
 117. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد خلخال
 118. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد خلخال
 119. بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری خلخال
 120. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد گرمی
 121. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد گرمی
 122. بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری واحد گرمی
 123. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد مشگین شهر
 124. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد مشگین شهر
 125. بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری مشگین شهر
 126. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد بیله سوار
 127. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد بیله سوار
 128. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
 129. بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی کرج
 130. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز
 131. بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز
 132. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کرج
 133. بسیج دانشجویی دانشگاه سماءکرج
 134. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد
 135. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نظر آباد
 136. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان حکیم ابوالقاسم فردوسی
 137. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی شهید بهشتی کرج
 138. بسیج دانشجویی دانشگاه سماءکرج

 

 1. بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
 2. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
 3. بسیج دانشجویی دانشگاه‌پیام نوراصفهان
 4. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان
 5. بسیج دانشجویی دانشگاه‌آزادخوراسگان
 6. بسیج دانشجویی دانشگاه آزادنجف آباد
 7. بسیج دانشجویی دانشگاه هنراصفهان
 8. بسیج دانشجویی مرکز تربیت معلم شهید باهنر
 9. بسیج دانشجویی آموزشکده فنی حرفه ای سروش
 10. بسیج دانشجویی موسسه شیخ بهایی بهارستان
 11. بسیج دانشجویی مؤسسه آموزش عالي نقش جهان بهارستان
 12. بسیج دانشجویی علمی ک امام صادق(ع)(كارگران
 13. بسیج دانشجویی موسسه اموزش عالی دانش پژوهان
 14. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بهارستان
 15. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خوراسگان
 16. بسیج دانشجویی علمی کاربردی صنایع دستی نقش جهان
 17. بسیج دانشجویی مركز آموزش علمی كاربردی حج وزيارت
 18. بسیج دانشجویی مركز تربيت معلم فاطمه الزهرا (س)
 19. بسیج دانشجویی مركز علمي كاربردي بهزیستی
 20. بسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی انتخاب
 21. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی فنی حرفه ای استان
 22. بسیج دانشجویی علمی کاربردی شهرداری های اصفهان
 23. بسیج دانشجویی مركز علمي كاربردي قوه قضاييه
 24. بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی المهدی سپاهان شهر
 25. بسیج دانشجویی موسسه اموزش عالی فرهنگ و هنر
 26. بسیج دانشجویی موسسه غیرانتفاعی سپاهان
 27. بسیج دانشجویی موسسه اموزش عالی راغب اصفهانی
 28. بسیج دانشجویی فرهنگیان (شهید رجایی)
 29. بسیج دانشجویی موسسه اموزش عالی صفاهان
 30. بسیج دانشجویی مرکز علمی-ک فرش ایران سپهر
 31. بسیج دانشجویی آموزش عالي علمي،كاربردي عتيق
 32. بسیج دانشجویی آموزشکده فنی شهید مهاجر
 33. بسیج دانشجویی آموزش عالی غير انتفاعي چهل ستون
 34. بسیج دانشجویی غیرانتفاعی صبح صادق
 35. بسیج دانشجویی دانشگاه معارف قرآنی اصفهان
 36. بسیج دانشجویی حوزه غيرانتفاعی شهيداشرفي
 37. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی هرند
 38. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کوهپایه
 39. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ورزنه
 40. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورهرند
 41. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تودشک
 42. بسیج دانشجویی موسسه اموزش علمی کاربردی هرند
 43. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامي نيك آباد
 44. بسیج دانشجویی جهادکشاورزی کبوترآباد
 45. بسیج دانشجویی پيام نور حسن آباد
 46. بسیج دانشجویی مهد علم كاشان
 47. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برزک
 48. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قمصر
 49. بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی سینا
 50. بسیج دانشجویی مؤسسه آموزش عالي فيض كاشان
 51. بسیج دانشجویی آموزشکدفنی حرفه شهیدرجایی کاشان
 52. بسیج دانشجویی آموزشکده فنی حرفه ای فدک‌کاشان
 53. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کاشان
 54. بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی غ سیلک
 55. بسیج دانشجویی علمی کاربردی کاشان
 56. بسیج دانشجویی دانشگاه جامع کاشان
 57. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کاشان
 58. بسیج دانشجویی علوم پزشکی کاشان
 59. بسیج دانشجویی دانشگاه پيام نورصفائیه مباركه
 60. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی مبارکه
 61. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مجلسی مبارکه
 62. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مبارکه
 63. بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نجف آبادعلی‌بن ابی‌طالب
 64. بسیج دانشجویی آموزشكده فني‌وحرفه سماء
 65. بسیج دانشجویی آموزشکده فنی حرفه سمیه
 66. بسیج دانشجویی مرکز آموزش علمي ک علویجه
 67. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید آیت
 68. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور علویجه
 69. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دهق
 70. بسیج دانمشجویی آموزش عالی غیرانتفاعی جامی
 71. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نجف آباد
 72. بسیج دانشجویی آموزشکده فنی پسرانه خوارزمی شهرضا
 73. بسیج دانشجویی آموزشکده فنی حرفه ای دخترانه شهرضا
 74. بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی شهرضا
 75. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرضا
 76. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورشهرضا
 77. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دهاقان
 78. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دهاقان
 79. بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالي جهاد دانشگاهي
 80. بسیج دانشجویی دانشكده آب و برق
 81. بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی فیض الاسلام
 82. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خمینی شهر
 83. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خمینی شهر
 84. بسیج دانشجویی دانشکده معارف اسلامی
 85. بسیج دانشجویی موسسه غیرانتفاعی سپهر
 86. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دولت آباد
 87. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد
 88. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهین شهر
 89. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی میمه
 90. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گز
 91. بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد شاهین شهر
 92. بسیج دانشجویی موسسه اموزش عالی بنیان
 93. بسیج دانشجویی دانشگاه غيرانتفاعي عقيق
 94. بسیج دانشجویی دانشگاه مالك اشتر
 95. بسیج دانشجویی دانشگاه پيام نور وزوان
 96. بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی گلپایگان
 97. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان
 98. بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی شهيد توسلي
 99. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی وکاربردی گلپایگان
 100. بسیج دانشجویی آموزشکده فني وحرفه اي شهدا
 101. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورگلپایگان
 102. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لنجان
 103. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی زرین شهر
 104. بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی‌امین فولادشهر
 105. بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی صنعتی فولاد
 106. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاینده رود
 107. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور باغ بهادران
 108. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فولاد شهر
 109. بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعي فرزانگان فولاد شهر
 110. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زرین شهر
 111. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل
 112. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورنوش‌آبادآران بیدگل
 113. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورآران و بیدگل
 114. موسسه غیرانتفاعی علامه نائینی
 115. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نائین
 116. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی نایین
 117. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نائین
 118. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورخور و بیابانک
 119. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی خور و بیابانک
 120. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سمیرم
 121. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمیرم
 122. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور پیربکران
 123. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قهدریجان
 124. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فلاورجان
 125. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فلاورجان
 126. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نطنز
 127. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نطنز
 128. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بادرود
 129. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردستان
 130. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردستان
 131. سیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زواره
 132. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زواره
 133. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی مهاباد اردستان
 134. بسیج دانشجویی آموزشکده فنی ح دختران خوانسار
 135. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خوانسار
 136. بسیج دانشجویی دانشكده رياضي خوانسار
 137. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی تیران و کرون
 138. بسیج دانشجویی دانشگاه پيام نور تيران و كرون
 139. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تیران
 140. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فریدن
 141. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داران
 142. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بویین و میاندشت
 143. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فریدونشهر
 144. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور چادگان
 145. بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان
 146. بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد زنجان
 147. بسیج دانشجویی دانشجاه علوم پزشکی زنجان
 148. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان
 149. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زنجان
 150. بسیج دانشجویی دانشگاه الغدیر زنجان
 151. بسیج دانشجویی دانشگاه صوفی زنجان
 152. بسیج دانشجویی دانشگاه روزبه زنجان
 153. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ابهر
 154. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ابهر
 155. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قیدار
 156. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قیدار
 157. بسیج دانشجویی دانشگاه کار خرمدره
 158. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بجنورد
 159. بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی
 160. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد
 161. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
 162. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بجنورد
 163. بسیج دانشجویی شهید طهرانی مقدم بجنورد
 164. بسیج دانشجویی شهرستان شیروان
 165. بسیج دانشجویی شهرستان اسفراین
 166. بسیج دانشجویی شهرستان جاجرم
 167. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آشخانه
 168. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی بجنورد
 169. بسیج دانشجویی دانشگاه کوثر بجنورد
 170. بسیج دانشجویی دانشگاه حکیمان بجنورد
 171. بسیج دانشجویی دانشگاه انقلاب
 172. بسیج دانشجویی دانشگاه اشراق بجنورد
 173. بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز
 174. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
 175. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
 176. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز
 177. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند
 178. بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
 179. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی
 180. بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی
 181. بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اسلامی تبریز
 182. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی تبریز
 183. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان تبریز
 184. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان ملکان
 185. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان مراغه
 186. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان بناب
 187. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان عجب شیر
 188. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان آذرشهر
 189. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان اسکو
 190. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان بستان آباد
 191. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان سراب
 192. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان میانه
 193. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان هشترود
 194. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان اهر
 195. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان هریس
 196. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان کلیبر
 197. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان ورزقان
 198. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان مرند
 199. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان شبستر
 200. بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان جلفا
 201. بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان
 202. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان
 203. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
 204. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان
 205. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی
 206. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا
 207. بسیج دانشجویی پردیس امام علی (ع) دانشگاه فرهنگیان گیلان
 208. بسیج دانشجویی پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان گیلان
 209. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز استان گیلان
 210. بسیج دانشجویی دانشکده فنی شهید چمران رشت
 211. بسیج دانشجویی دانشکده فنی دکتر معین رشت
 212. بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی احرار رشت
 213. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی قوه قضاییه گیلان
 214. بسیج دانشجویی دانشگاه جهاد دانشگاهی رشت
 215. بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی کوشیار رشت
 216. بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی راهبرد شمال رشت
 217. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر رشت
 218. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رودسر
 219. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور املش
 220. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آستانه اشرفیه
 221. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لاهیجان
 222. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه
 223. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رودسر
 224. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سیاهکل
 225. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لنگرود
 226. بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی مهرآستان آستانه اشرفیه
 227. بسیج دانشجویی دانشکده فنی شهید رجایی لاهیجان
 228. بسیج دانشجویی دانشکده فنی امام جعفر صادق(ع) آستانه اشرفیه
 229. بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی قدیر لنگرود
 230. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تالش
 231. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تالش
 232. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آستارا
 233. بسیج دانشجویی پردیس فنی کاسپین دانشگاه تهران
 234. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی تالش
 235. بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی شهریار آستارا
 236. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی آستارا
 237. بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی بندر انزلی
 238. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندر انزلی
 239. بسیج دانشجویی دانشکده فنی شهید خدادادی بندر انزلی
 240. بسیج دانشجویی دانشکده فنی سید الشهدا رستم آباد
 241. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رودبار
 242. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور منجیل
 243. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ماسال
 244. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور صومعه سرا
 245. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فومن
 246. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شفت
 247. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فومن
 248. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ماسال
 249. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی صومعه سرا
 250. بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا
 251. بسیج دانشجویی دانشکده فنی میرزا کوچک صومعه سرا
 252. بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی دامون فومن
 253. بسیج دانشجویی پردیس فنی فومن دانشگاه تهران
 254. بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد
 255. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر
 256. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کاشم
ارسال نظرات
آخرین اخبار