معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۶مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۲۱ نفر رسید.
کد خبر: ۹۳۶۵۷۶۲
|
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۵۳۳ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۲۹۹ بیمار جدید شامل ۴۸ بستری و ۱۸۱ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۶۳ مورد از بیرجند، ۳۰ مورد از قائنات، ۶۷ مورد از زیرکوه، ۴ مورد از فرودس، ۲۷ مورد از طبس، ۱۵ مورد از سرایان، ۳ مورد از سربیشه، ۱۰ مورد از نهبندان، ۶ مورد از درمیان، ۱ مورد از بشرویه و ۳ مورد از خوسف بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۱۳۳۷ تست سریع کرونا ۲۶۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۴۵۷ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۹۵ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۳۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۲ نفر نامساعد است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۱۲۶ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۱۱۴ بیمار شامل ۶۷ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۵ هزار و ۶۰۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.


به گفته وی تا روز گذشته ۷۳ هزار و ۷۷۷ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۶ هزار و ۹۲۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.


مهدی زاده افزود:همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۱۸۲ هزار و ۷۸۵ نفر واکسن نوبت اول و ۵۰ هزار ۷۹۸ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

 
ارسال نظرات
آخرین اخبار