مدیرعامل بنیاد هدایت در بوشهر در سفر به استان بوشهر از استقرار دو و نیم درصد روحانیون مستقر کشور در این استان خبر داد.
کد خبر: ۹۳۶۵۸۰۱
|
۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵

استقرار دو و نیم درصد روحانیون مستقر کشور در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان، در جمع رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: با توجه به استقرار ۴۰۰۰ روحانی مستقر در سطح کشور و استقرار حدود 100 روحانی مستقر در استان بوشهر، حدود دو و نیم درصد از کل روحانیون مستقر کشور در استان بوشهر استقرار دارند.
مدیرعامل بنیاد هدایت ابراز داشت: در حوزه امامت استان بوشهر متناسب با جمعیت و به نسبت متوسط کشوری استاندارد خوبی در کشور دارد، اما به نسبت ظرفیت استان و اقبالی که در استان از استقرار روحانیون به عمل می‌آید نیاز هست که ظرفیت‌هایش افزایش پیدا کند.
وی افزود: این میزان استقرار روحانی مستقر به عنوان امام محله در استان بوشهر، درصد خوبی است به این دلیل که استان بوشهر حدود یک درصد جمعیت کشور را در خود جا داده در صورتی که دو و نیم درصد از ظرفیت روحانیون مستقر در کشور را به خود اختصاص داده است.

استقرار دو و نیم درصد روحانیون مستقر کشور در استان بوشهر
حجت‌الاسلام میرمحمدیان در بخش دیگری از سخنان خود استان بوشهر با اشاره به شرایط خاص و ویژگی‌های منحصر به فرد استان بوشهر افزود: توجه و احترام ویژه به روحانیون، داشتن شجره‌های خوبی از روحانیت، وجود خانواده‌های روحانی ریشه‌دار و اصیل در این استان و سنت‌های بسیار خوبی که بوشهر در زمینه عزاداری سنتی دارد از ویژگی‌های ارزشمند این استان به شمار می آیند.
مدیرعامل بنیاد هدایت بیان داشت: یکی دیگر از ویژگی‌های استان بوشهر این است که مردم دست به خیری هستند و مشارکت و همراهی که با امام محله‌ی خود انجام می‌دهند، توان خوبی هست و امیدواریم آرام آرام بتوانیم مدل امامت را در استان بوشهر به نحو مطلوبی پیاده بکنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود سرکشی به هیئت‌ها و بازدید از فضای محرمی استان و همچنین دیدار با امامان محله و مدیران شهرستانها و نخبگان استان را از اهداف مهم سفر خود به استان بوشهر مطرح کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار