امام جمعه شهرستان قروه گفت: وحدت شکنان از هر طیفی باید بدانند که در ایران اسلامی، جایی برای تفرقه افکنی میان مسلمین وجود ندارد
کد خبر: ۹۳۶۶۵۴۳
|
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
حجت الاسلام عابدین رستمی امام جمعه شهرستان قروه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان اظهار داشت: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا در کشور، بار دیگر حماسه حسینی در جامعه ما نمایان شد و شکوه ارادت به اهل بیت علیهم السلام از طرف شیعه و سنی بنابر فرمود: ه پیامبر رحمت (صلی الله علیه و آله و سلم) ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه؛ به نمایش درآمد. هزاران هیأت عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زمینه ساز پاسداشت قیام حسین بن علی علیه السلام شدند و صدای آزادیخواهی مشترکی با حضور همه ادیان و مذاهب آسمانی از جامعه ایران بلکه جهان، بلند شد.

وی گفت: گاهی نیز متأسفانه در میان انبوه ارادتمندان به مقام سبط النبی علیه السلام، شاهد هتاکی افراد جاهل و برخی مجالس فاقد مجوز به مقدسات هستیم. گرچه ضرورت برخورد مناسب با این اتفاق نادر امری ضروری است و به زودی محقق خواهد شد، اما آنچه مهم است، توجه، ولی امر مسلمین جهان و باور عمیق اندیشمندان جهان اسلام به ضرورت وحدت امت اسلامی در مسیر تحقق تمدن عظیم اسلام و شناخت و بصیرت نسبت به دشمنان و توطئه‌های ایشان است.

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: در طول تاریخ، این رفتار‌های جاهلانه و خائنانه از سوی دشمنان برای مقابله با پیشرفت امت اسلام بسیار اتفاق افتاده است و جاهلانی نیز از آنان پیروی کرده‌اند، لذا مقابله با این جهالت‌ها و توطئه‌ها بر همه امت اسلام خصوصاً دستگاه‌های مسئول در این زمینه لازم است. در همین راستا اداره کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور، به پیروی از تأکیدات خاص مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت شرعی و جرم قانونی بودن این اقدامات و همچنین منویات مراجع عظام، مبنی بر حرمت توهین به مقدسات برادران اهل سنت، پیگیری این مسأله را از طریق نهاد‌های ذیصلاح بر خود لازم می‌داند.

حجت الاسلام رستمی تاکید کرد: وحدت شکنان از هر طیفی باید بدانند که در ایران اسلامی، جایی برای تفرقه افکنی میان مسلمین وجود ندارد و همزیستی همراه با احترام طرفین به یکدیگر جاری و ساری خواهد بود. سیل خروشان ملت و امت، به خصوص بزرگان و صاحبان سخن و قلم، همدل و یکصدا در راستای احیای ارزش‌های حسینی که همان ارزش‌های اسلام ناب است، گام برخواهد داشت و اجازه نمی‌دهد افراد نادان به این مسیر پر بهجت و تمدن ساز، ضربه بزنند.

وی در پایان گفت: اینجانب هم به نوبه خود این اقدام جاهلانه و وحدت شکنانه را محکوم نموده و بر اساس فتوای مقام معظم رهبری زعیم عالیقدر جهان تشیع مبنی بر حرمت هر گونه توهین به مقدسات اهل سنت؛ همه مسلمانان به ویژه مردم متدین غرب کشور به ویژه استان فرهنگی کردستان را دعوت به وحدت و همدلی نموده و خواستار برخورد قاطع و سریع دستگاه‌های مرتبط با عوامل مربوطه، با همدلی و یکرنگی راه را بر هر گونه سوء استفاده دشمنان وحدت اسلامی ببندیم.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
آخرین اخبار