خبرهای داغ:
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: استان کرمان جای سیاسی‌کاری نیست، دوران این کارها در استان تمام شده ما با کسی عهد اخوت نبسته‌ایم.
کد خبر: ۹۳۷۳۸۵۷
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان ،   محمدرضا پورابراهیمی  در جمع خبرنگاران  اظهار  کرد : کرمان یکی از استان‌های پرخطر بود و با توجه به تاثیر کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی و معیشتی کارهای موثری  را در  دستور کار قرار داده است.

وی بیان داشت: بر اساس آمار واکسیناسیون در استان کرمان قابل توجه است و از جمعیت بالای 18 سال استان که دو میلیون و 100 هزار نفر جامعه هدف هستند برای حدود یک میلیون و 17 هزار نفر واکسیناسیون انجام شده و 520 هزار نفر مرحله دوم را انجام داده‌اند که 25 درصد جامعه هدف را تشکیل می‌دهد.

حذف محدودیت سنی برای واکسیناسیون در کرمان 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم با ظرفیتی که ایجاد شده است و 60 هزار دُز امکان تزریق در استان کرمان وجود دارد کرمان جزو استان‌های برتر کشور در واکسیناسیون می‌شود و از هفته آبنده محدودیت سنی در استان کرمان نخواهیم داشت و امیدواریم تا دو ماه دیگر واکسیناسیون در استان کرمان به پایان برسد.

پورابراهیمی اضافه کرد: بازگشایی مدارس برای ما مهم است و تلاش داریم تا مدارس بازگشایی شود زیرا افت تحصیلی نگرانی اصلی ما در بحث کروناست و با وجود همه تلاش‌های وزارت علوم و آموزش و پرورش اما اطلاعات و داده‌ها حاکی از افت آموزشی‌ است.

این مقام مسئول  با بیان اینکه مسائل تامین آب از اهمیت برخوردار است، ابراز داشت: خط نخست پروژه انتقال آب در استان کرمان عملیاتی شد سه مجموعه بزرگ به آب صنعتی دسترسی پیدا کرده‌اند که این آب به اندازه دو برابر نیازشان منتقل شده است.

اجرای خط فرعی انتقال آب صنعت و شرب از خلیج فارس به شهر کرمان

نماینده مجلس تصریح کرد : با اقداماتی که در دولت جدید صورت گرفت به‌زودی خط فرعی انتقال آب صنعت و شرب از مسیر انتقال آب از خلیج فارس به سمت شهر کرمان با یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی در کرمان نیز در راستای ساماندهی محله‌های شهر کرمان برای ما حایز اهمیت است، خاطرنشان کرد: در روستای الله‌آباد توفیق خوبی حاصل شد و در محله شهرک صنعتی نیز برنامه‌هایی در دست اجراست و طرح اساسی برای این محله صنعتی کلید خورده است.

پورابراهیمی همچنین اشتغال را یکی دیگر از دغدغه‌ها و مطالبه اصلی مردم استان کرمان برشمرد و افزود: در بحث مشاغل خرد و خانگی توافقنامه‌ای را با بانک‌های استانی برای ایجاد 12 هزار شغل منعقد کردیم و حدود سه هزار شغل سهم شهرستان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون شرکت‌ها مکلف هستند گردش مالی در حوزه معدنی را به استان خودشان بیاورند با اشاره به گزارش عملکرد سال 99 شرکت معدنی ملی مس تصریح کرد: این شرکت 50 هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته است و بر اساس قانون باید نسبت به انتقال گردش مالی به کرمان اقدام کند.

پورابراهیمی در همین زمینه متذکر شد: اگر این مهم صورت نگیرد شکایت از شورای معادن در دستگاه قضایی صورت می‌گیرد زیرا اگر منابع گردش مالی را بیاورند به جای 12 هزار شغل می‌توانیم 24 میلیون شغل ایجاد کنیم و این در حالی‌ست که شرکت گل‌گهر هم 35 هزار میلیارد تومان گردش مالی و گهرزمین 12 هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته‌اند.

وی اظهار کرد: در مورد طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری هم بزرگترین طرح‌های صنعتی و معدنی را توانسته‌ایم کلید بزنیم و به‌زودی پهنه کمربندی شهر کرمان به بزرگترین منطقه صنعتی کشور تبدیل می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از اجرای پروژه لاستیک فوق سنگین برای واحدهای صنعتی استان کرمان با 7 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک خبر داد.

حضور دائم ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های آغاز تحولات اقتصادی در نظام

پورابراهیمی از مرکز لجستیک و بندر خشک استان کرمان هم سخن به میان آورد و ادامه داد: حضور دائم ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های اتفاق بسیار بزرگی است زیرا ما حدود 16 سال عضو ناظر شانگ‌های بودیم و این آغاز تحولات اقتصادی در جمهوری اسلامی خواهد بود و این حضور به معنای این است که تحریم‌ها خاصیت خود را از دست داده است و ایران با یک بلوک گسترده از همکاران خودش کار را آغاز کرده است.

وی بیان داشت: یکی از ظرفیت‌های مرتبط با بخش اقتصادی شانگ‌های بحث ترانزیت است و ایران اصلی‌ترین نقطه کشور برای ترانزیت کالا در منطقه است و شرایط استان کرمان در سند 25 ساله چین و شانگ‌های تغییر خواهد کرد و بندر خشک کرمان با یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در دو ماه آینده آغاز می‌شود.

پورابراهیمی افزود: شهرک سل‌های خورشیدی با 8 هزار میلیارد تومان اعتبار بزرگترین پروژه استان است و سه هزار مگاوات تولید انرژی خورشیدی دارد و تمام تجهیزات آن وارد گمرکات کرمان شده است.

وی خاطرنشان کرد: نصب تجهیزات لاستیک راور و مشاغل خرد، فعال شدن معادن ذغال‌سنگ و سرب و روی در شهرستان راور در دست اقدام است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح پلاسما به علت دست‌هایی که در کار بود، پروژه متوقف شد در حالی که طرح اقتصادی، امنیتی و حاکمیتی برای کشور است و این پروژه فعال شده است و به زودی عملیاتی می‌شود.

پورابراهیمی ابراز داشت: کرمان یکی از استان‌های مهم، ممتاز و اساسی در کشور است، اما شرایط‌مان در فقر و محرومیت مطلوب نیست و نیازمند این هست که تصمیم بگیریم و نگاه توسعه به آینده استان داشته باشیم.

وی بیان کرد: بعضی از دوستان‌مان مسائل توسعه را با سیاست اشتباه گرفته‌اند و به جای توسعه اولویت شان بحث‌های سیاسی شده است.

پورابراهیمی درباره تعیین استاندار کرمان در دولت جدید تصریح کرد: ما در حوزه تصیمات استان کرمان فضای جدیدی در استان دیدیم که متفاوت از دولت‌های گذشته است و در دولت‌های قبل چالش‌هایی در زمینه استاندار، فرماندار، وزرا و ... داشتیم اما امروز 240 نماینده مجلس از رئیس جمهور فعلی دعوت کردند تا وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود و این برای نخستین بار بود و فضا بر اساس آرمان‌های انقلاب و رهبری است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قاطبه نمایندگان مجلس از رئیس جمهور منتخب برای شرکت در انتخابات دعوت کردند ادامه داد: دولت انقلابی و پای کار شکل گرفته و تأکید مقام معظم رهبری هم است که در حوزه اجرا ورود نشد و اجازه بدهیم دولت کار خودش را انجام بدهد.

وی با بیان اینکه در نشست با وزیر کشور نمایندگان صحبت کردند که اگر علاقمند هستید از نیروهای موجود استفاده کنید ما ممنوعیتی برای شما نمی‌گذاریم گفت: ما به دولت اعتقاد داریم و به وزیر کشور گفتیم ممانعتی در انتخاب استاندار برای کرمان نداشته و اگر سیاست شما این است که از نیروهای موجود در استان استفاده شود مشکلی در ابقای استاندار فعلی نداریم.

پورابراهیمی ادامه داد: در بحث دوم بیان کردیم که اگر می‌خواهید تغییراتی ایجاد کنید پیشنهاد دادیم که سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به‌عنوان استاندار انتخاب شود که از افراد نزدیک به شهید قاسم سلیمانی است.

وی   گفت: هر فردی را که استاندار کرمان بگذارند با اعتمادی که به رئیس جمهوری و وزارت کشور بگذارند، حمایت می‌کنیم و من رای از مردم گرفته‌ام تا برای مردم کار کنم هر فردی از هر گروه سیاسی که ظرفیت داشته باشد را حمایت می‌کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: استان کرمان جای سیاسی‌کاری نیست، دوران این کارها در استان تمام شده ما با کسی عهد اخوت نبسته‌ایم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار