مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز:
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس و پاسداشت و گرامیداشت یاد شهدا و خانواده‌های آنها یک تکیلف همگانی است که باید در قامت انقلاب اسلامی به آن پرداخته شود.
کد خبر: ۹۳۷۴۳۴۳
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج ازکرج، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌مراد یوسفی، ۲۹ شهریورماه در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس نمادی است از رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و شهادت‌طلبی‌های جوانانی که صفحاتی از تاریخ را تکمیل کردند.

ترویج فرهنگ دفاع مقدس تکلیف همگانی است

وی بیان کرد: به برکت حرکت‌های خالصانه امام راحل(ره) و بصیرت ملت ایران اسلامی و زحمات علما در طول تاریخ در بهمن ۱۳۵۹ تلاش‌ها نتیجه داد و حکومت و ساختاری از اسلام ناب شکل گرفت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز تصریح کرد: اوایل پیروزی انقلاب دنیا به دو بخش بلوک شرق و غرب تقسیم شده و موقعیت کشور ما در این میان بسیار استثنایی بود.

یوسفی گفت: از همان ابتدا بنیانگذار جمهوری اسلامی برای مشخص‌ کردن جبهه کشور شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی را مطرح کرد که از نظر بسیاری از تحلیلگران، سیاسیون و سران نظامی شدنی نبود اما از آنجایی که حرکت امام راحل خالصانه و برای خدا بود برای اولین بار حکومتی نه شرقی و نه غربی و بر مبنای اسلام ناب شکل گرفت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد: سران دنیا که تصور نمی‌کردند در ایران حکومتی تشکیل شود که نه به شرق و نه به غرب وابسته باشد، موقعیتشان را در خطر دیدند برای همین تصمیم گرفتند صدام را در مقابل ایران قرار دهند تا حکومت اسلامی ایران را نابود کند.

وی اضافه کرد: جنگ تحمیلی که آغاز شد، ۳۰ کشور به حمایت از حزب بعث عراق برخواستند و تقریباً تمام کشورهای منطقه و جهان به جز سوریه صدام را پشتیبانی کردند، آنها تصور می‌کردند که این جنگ باعث سقوط حکومت اسلامی ایران می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه فرزندان این مرزو بوم برای دفاع از خاک کشور لبیک امام را پاسخ گفتند و با تأسی به امام حسین(ع) هشت سال جانانه و خالصانه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و در نهایت خون بر شمشیر و تن در مقابل تانک پیروز شد.

وی گفت: رزمندگان اسلام برای این پیروزی جانفشانی و ازخودگذشتگی‌های بسیاری کردند، اما در نهایت به دشمنان ثابت شد که نمی‌توانند حتی یک وجب از خاک این مملکت را تصاحب کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز در پایان با بیان سخنی از رهبر معظم انقلاب که «نگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره‌های گرامی را بگیرد و یاد شهیدان نباید در جامعه ما از ذهنیت‌ها خارج شود»، گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس و پاسداشت و گرامیداشت یاد شهدا و خانواده‌های آنها امروز یک تکیلف همگانی است که باید در قامت انقلاب اسلامی به آن پرداخته شود.

انتهای پیام/ف

ارسال نظرات
آخرین اخبار