نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: طلاب جوان اهل سنت از جمله سرمایه‌های کشور و استان هستند که باید استعداد خود را کشف کنند.
کد خبر: ۹۳۷۴۳۷۸
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰

به گزارش خبرگزاری بسیج اززاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار شرکت‌کنندگان در دوره تربیت و کادرسازی طلاب و علمای جوان نخبه استان ضمن استماع گلایه‌ها و مشکلات طلاب اهل سنت مبنی بر مشکلات سربازی، پایین بودن مبلغ شهریه دریافتی، بیمه، گزینش و تحت پوشش قرار دادن طلاب در طرح "رزاق" اظهار داشت: در خصوص مشکلات سربازی طلاب، پیگیری‌های لازم از مبادی ذی‌ربط در حال انجام است و به زودی نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان‌ و بلوچستان افزود: در مراسم افتتاح طرح رزاق به مسئولان تاکید کردیم که آغاز این طرح خوب اما نیاز به گسترش و توسعه دارد به گونه ای که بتوان مناطق و افراد بیشتری را تحت پوشش قرار داد.

بیان کرد: از بدو ورود در استان همواره دنبال مشارکت اهل سنت در فرایند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری هستیم زیرا در این صورت زمینه اجرا نیز فراهم خواهد بود و برگزاری چنین دوره‌هایی تا حدود زیادی به شناسایی  نخبگان و جذب از میان اهل سنت کمک خواهد کرد و در شرایط حال حاضر نیز آمار جذب مدیران استان از میان اهل سنت نسبتاً مطلوب است.

آیت‌الله محامی با اشاره به برخی سختگیری‌ها در جذب علمای اهل سنت، ادامه داد: در جلسات مختلف شیعه و اهل سنت متذکر شدیم که متاسفانه در استان دیوار بی‌اعتمادی متقابلی وجود دارد که باید تخریب و تبدیل به اعتماد شود و برای این کار همه طیف‌ها باید پله به پله پیش رفته و اعتمادسازی کنند.

امام جمعه زاهدان گفت: مبلغ پایین شهریه طلاب نیازمند جذب اعتبارات و سازماندهی است که در این صورت بهره‌وری بهتر و به تناسب مبلغ دریافتی نیز افزایش پیدا می‌کند هر چند کار علما در تبلیغ مبانی دینی با هیچ مبلغی قابل مقایسه نیست.

آیت‌الله محامی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در خصوص سازماندهی حوزه‌های علمیه اهل سنت، بیان کرد: در جلسات مختلف دنبال تعامل و برنامه‌ریزی در این راستا بودیم که جمع‌بندی‌های خوبی صورت گرفته است. طلاب جوان اهل سنت از جمله سرمایه‌های کشور و استان هستند که باید استعداد خود را کشف کرده و به خود عنوان یک سرمایه نگاه کنند و با این نگاه برای رشد روحی و معنوی و ارتقاء مهارت و دانش خود تلاش کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار