همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) اردبیل غرق در ماتم شد و مردم با شرکت در هیئت‌های عزاداری یاد شهدای کربلا را گرامی داشتند.
کد خبر: ۹۳۷۸۲۲۲
|
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶

دل‌ هــایی که از راه دور هـــم روانه کـــربلا می‌شــود

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) اردبیل غرق در ماتم شد و مردم با شرکت در هیئت‌های عزاداری یاد شهدای کربلا را گرامی داشتند.

برنامه‌های اربعین حسینی در قالب آیین‌های عزاداری و سوگواری در مناطق مختلف اردبیل برگزار شد و مردم با راه‌اندازی دسته‌های سینه‌زنی در خیابان‌ها و معابر عمومی چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله امام حسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت را گرامی داشتند.

در اغلب مناطق استان اردبیل  مردم با نصب پرچم های سیاه عزا  بر سردرب خانه‌های خود اقدام به عزداری در داخل خانه و قرائت زیارت اربعین  کردند.

در برخی از شهرستان‌های استان نیز عزاداری اربعین به صورت حرکت دسته‌های عزاداری خودرویی برگزار شد و از بلندگوهای نصب شده بر خودروها مداحان حسینی به نوحه سرایی پرداختند.

همچنین در برخی مناطق و مساجد نیز که وضعیت آنها از لحاظ کرونایی ‌کم‌خطر بود آیین‌های عزاداری اربعین با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

فضای مجازی امسال حال و هوای اربعین حسینی به خود گرفته و برنامه‌های مختلف عزاداری این روز بزرگ از سوی عاشقان اهل بیت(ع) با اجرای برنامه‌های نوحه‌سرایی، مرثیه‌سرایی و خطابه و قرائت زیارت عاشورا برگزار شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار