مقام‌های قبرس جدیدترین ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی درباره تلاش برای ترور تاجران این رژیم در قبرس را رد کردند.
کد خبر: ۹۳۸۱۱۲۶
|
۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷
به گزارش خبرگزاری بسیج، مقام‌های قبرس خط قرمزی بر روی جدیدترین ادعا‌های رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تلاش تهران برای ترور تاجران رژیم صهیونیستی در قبرس کشیدند و این ادعا‌ها را رد کردند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» امروز (چهارشنبه) به نقل از رسانه‌های قبرس گزارش کردند که علی رغم اتهام‌زنی‌های تل‌آویو به جمهوری اسلامی ایران، مقام‌های قبرس اعتقادی به این ندارند که ایران پشت پرده حمله اخیر به تجار صهیونیستی در قبرس بوده است.

طبق گزارشی که بر روی وب‌سایت «این-سیپرس» (در قبرس) به چاپ رسیده است، مقام‌های «نیکوزیا» پایتخت قبرس همچنین شک دارند که «تدی ساگی» میلیاردر اسرائیلی هدف حمله بوده باشد و احتمال می‌دهند که دیگر مسئولان قمارخانه وی در قبرس هدف حمله بوده‌اند.

روز دوشنبه هفته جاری (۱۲ مهر ماه)، به دنبال بازداشت یک مظنون مسلح، دفتر «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای را از جانب مقام‌های امنیتی این کشور منتشر کرد و بدون ارائه هرگونه سند و مدرک، این رخداد را یک حمله تروریستی ایران به تاجران صهیونیست در قبرس توصیف کرد.

به دنبال اتهام‌زنی‌های جدید رژیم صهیونیستی علیه ایران، سفارت ایران در «نیکوزیا» پایتخت قبرس در بیانیه‌ای ایمیلی به اتهام‌زنی اخیر صهیونیست‌ها واکنش نشان داد و تصریح کرد: «این رژیم همیشه چنین اتهامات بی‌اساسی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند».

طبق گزارش وب‌سایت «آلفانیوز»، فرد مسلحی که در رابطه با تلاش برای ترور بازرگان صهیونیست در قبرس بازداشت شده است، یک شهروند ۳۸ ساله آذربایجانی بوده است که گذرنامه روسی داشته است.

رسانه‌های قبرس جنوبی روز یکشنبه هفته جاری همچنین گزارش داده بودند که یک شهروند روسی-آذربایجانی تبار برای قتل «تدی ساگی» میلیاردر صهیونیست وارد پایتخت قبرس شده بوده است و احتمال داده‌اند که طرح قتل این تاجر صهیونیست جنبه تجاری و اختلافات مالی با شرکای روسی داشته است.
ارسال نظرات
آخرین اخبار