تبریز- امام جمعه تبریز با اشاره به برگزاری رزمایش‌های مشترک داخلی و خارجی نیروهای مسلح کشور گفت: این رزمایش ها نشانگر قدرت نظامی ایران بوده و هشدار به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران است.
کد خبر: ۹۳۸۴۵۰۸
|
۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تبریز با اشاره به سفرهای اخیر سرلشکر باقری به تعدادی از کشورهای منطقه، اظهار داشت: این سفرهای رئیس ستاد کل نیروی‌های مسلح به چهار کشور مختلف و مذاکرات مفید ناشی از آن نشان‌ دهنده دیپلماسی دفاعی با طعم امنیت است.

وی رزمایش های ترکیبی را نشانگر قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از کیان میهن اسلامی برشمرد و ادامه داد: از نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که دیروز با رزمایش عظیم فدائیان حریم ولایت لرزه به دل دشمنان انداخت، تشکر و قردانی می‌کنم.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: انجام رزمایش های مختلف نظامی و دفاعی و توجه به دیپلماسی فعال نظامی همگرایی منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر را سبب می شود که برگزاری زمایش مشترک با روسیه و در آینده با پاکستان می تواند در این مسیر موثر باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به انتخاب استاندار جدید آذربایجان‌شرقی توسط هیات دولت نیز اشاره و با آرزوی موفقیت برای وی، اضافه کرد: استاندار جدید به سبب مسئولیت‌های چهار سال گذشته خود، تجربه‌های خوب در حوزه‌های مختلف داشته و همچنین شناخت خوبی از مناطق مرزی دارد.

 حجت الاسلام آل هاشم از فرهیختگان خواست با کمک به استاندار جدید در راستای حل مشکلات استان از جمله مسائل اقتصادی و آموزشی قدم بردارند.

وی افزود: از استاندار جدید نیز تقاضا دارم به جوانان حزب اللهی و نخبه توجه ویژه داشته باشد و به منظور تحقق منویات مقام رهبری در قالب بیانیه گام دوم انقلاب، با کمک این جوانان قدم‌های بزرگی برداشته شود و باید توجه داشت که اینها محقق نمی‌شود مگر با همدلی و همراهی تمام مردم، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی.

حجت الاسلام آل هاشم سفرهای استانی رئیس جمهوری را بسیار مهم خواند و گفت: تقاضا داریم در آینده نزدیک رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی هم تشریف بیاورند.

خطیب جمعه تبریز ضمن قدردانی از تلاش های استاندار سابق آذربایجان شرقی از وی به عنوان یک چهره دانشگاهی و اخلاق مدار یاد کرد که ویژگی های شخصیتی او زبانزد عام و خاص بوده و هیچ موقع در تصمیم گیری ها جناحی نگاه نکرد و ساده زیستی او نیز زبانزد است.

حجت آل هاشم ابراز امیدواری کرد استان از خدمات محمدرضا پورمحمدی در دانشگاه تبریز بیش از پیش بهره مند شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها