رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در هفته بسیج سال جاری برنامه های زیادی پیش بینی شده است. شعار امسال هفته بسیج «بسیج، پاره تن مردم» است.
کد خبر: ۹۳۸۹۷۰۹
|
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری که صبح امروز دوشنبه برای تشریح برنامه های این سازمان در هفته بسیج برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: آذر ماه یادآور صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج مستضعفین است، اگر چه آن زمان جنگ آغاز نشده بود اما ایشان بسیج را برای خدمت به مردم و پاسخ به ضروریات زندگی مردم تشکیل دادند.


وی ادامه داد: شجره طیبه الهی بسیج در محور اصلی محور مقاومت ملت ایران در دفاع مقدس و عرصه های مختلف قرار دارد و با تقدیم دهها شهید مکتب دفاعی کشور را خلق کرد که سایر ملت های اسلامی از این مکتب دفاع را یاد گرفته و بر این اساس محور مقاومت شکل گرفت.


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج شرایط و تشکیلاتی را برای نقش آفرینی مردم فراهم کرده است تا حاکمیت مردمی دینی تحقق یابد.

سردار سلیمانی شعار هفته بسیج را «بسیج، پاره تن مردم» اعلام کرد و گفت: هفته بسیج با رزمایش ۵۷۲۰ گروه جهادی برای خدمت به مردم آغاز می شود . همچنین ۱۵۰۰ سری جهیزیه به زوج های جوان اهدا و ۴ هزار زندانی غیر عمد نیز آزاد خواهد شد.


وی اهدای بسته های معیشتی به نیازمندان را از دیگر اقدامات بسیج اعلام کرد و گفت: ۲۵۳۳ پروژه شامل مسکن محرومین، برق رسانی، احداث راه و پل و مراکز درمانی در این هفته افتتاح می شود.

 

رئیس سازمان بسیج بهره برداری از ۳۰۰ پروژه ورزشی در حوزه‌های بسیج را از دیگر سازمان به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج اعلام کرد و گفت: در یازده هزار مسجد گروه‌های برای حل مشکلات مردم تشکیل خواهد شد.

رییس سازمان بسیج درباره زلزله استان هرمزگان گفت: هرگاه حوادث غیر مترقبه اتفاق می افتد بسیج جزو اولین نیروهایی است که در صحنه حضور پیدا می کند. بعد از وقوع حادثه دیروز با فرمانده سپاه استان تماس گرفتیم و مقرر شد تا تمامی امکانات در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد و هم اکنون گروه های جهادی هم در حال خدمت رسانی به مردم هستند. همچنین برای ساخت منازل مسکونی مردم نیز اعلام آمادگی کرده ایم.

سردار سلیمانی اعزام گروه های پزشکی به مناطق محروم و ارائه خدمات پزشکی به مردم را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج اعلام کرد و افزود: برگزاری شب خاطره،  همایش‌های روحانیون بسیج در مدرسه فیضیه قم، برگزاری رزمایش سراسری با حضور ۴ میلیون بسیجی در فضای مجازی، ارائه خدمات به این ۴ میلیون نفر از برنامه‌های هفته بسیج است.

وی از برگزاری رزمایش اقتدار برای ارائه خدمات مختلف توسط بسیجیان به مردم خبر داد و گفت:  برگزاری دعای ندبه ، گل باران کردن مزار مطهر شهدا و بازدید و تجلیل از خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های سازمان است.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به جنگ رسانه‌ای دشمن اشاره کرد و  گفت: دشمنان با جنگ نرم به دنبال تغییر رفتار اجتماعی و فرهنگ مردم ایران هستند ، در مقابله با این هدف دشمنان وظیفه ما گسترش فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است، بر این اساس سند تحول ده ساله اعتلای  بسیج تدوین شده است که اجرای آن می‌تواند بسیار موثر و راهگشا باشد.

سردار سلیمانی حضور مردم در عرصه‌های مختلف را موجب شکست توطئه‌های دشمنان خواند و گفت: شبکه مردمی با محوریت بسیج نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند .

وی به امادگی بسیج برای همکاری با دولت اشاره کرد و گفت: به دولت اعلام کردیم که آماده همکاری برای حل مشکلات مردم هستیم که خوشبختانه با استقبال خوب دولت روبرو شدیم.

وی درباره کمک بسیج به دولت گفت: بسیج تشکیلاتی از مردم برای مردم است. دولت سیزدهم که تشکیل شد ما برای کنم به دولت اعلام آمادگی کردیم که مورد استقابل رییس جمهور واقع شد. در حال حاضر در حال انعقاد تفاهم‌نامه با برخی وزارتخانه ها هستیم. در مسیر افزایش تولید برخی محصولات کشاورزی و خودکفایی در تهیه روغن خوراکی کشور طرح هایی را داده ایم.

وی گفت: در ساخت مسکن هم اعلام آمادگی کرده ایم و می توانیم تا سالیانه یکصد هزار واحد مسکونی در سراسر کشور بسازیم. کار ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای کمیته امداد آغاز کرده ایم و ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی در شهر چابهار نیز آغاز شده است. در حوزه اشتغال هم آمادگی ایجاد سالیانه ۱۵۰ هزار شغل را داریم. در تنظیم بازار از بسیج کمک خواسته شد نشست هایی را با دستگاه های مسئول برگزار شد و تفاهنامه هایی امضا شد که توسط بسیج اصناف اجرایی خواهد شد.

ارسال نظرات